העתיד כבר כאן

שימוש באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם הפכו את חברת "כנפית תלת מימד" לפורצת דרך בתחומה

יובל בן משה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יחידת הייצור להדפסת אלומיניום בכנפית תלת מימד  צילום באדיבות חברת כנפית
יובל בן משה
תוכן מקודם

"לפני מספר חודשים התקבל בשעת ערב מאוחרת במשרדינו טלפון בהול מאחד המרכזים הרפואיים הגדולים בארץ, בבקשה לתכנן ולייצר שתל מותאם אישית, עבור חייל צנחנים שנורה במהלך פעילות מבצעית ואחת מעצמות כף רגלו רוסקה. הפתרון הכירורגי של הצוות הרפואי היה שתל מותאם אישית מטיטניום שיחליף את העצם המרוסקת ובכך יציל את כף רגלו של הצנחן. 72 שעות לאחר אותה שיחת טלפון המשתל המבוקש הגיע לחדר הניתוח, לאחר שתוכנן והודפס על ידינו. הניתוח כמובן עבר בהצלחה והצנחן, לאחר שיקום קצר, חזר ליחידה".

המקרה הזה, כפי שמתאר אותו שמואל רוזנבאום מנכ"ל חברת "כנפית תלת מימד", מהווה דוגמה מובהקת לפעילות החברה, שבין יתר תחומי המומחיות שלה מדפיסה משתלים מטיטניום כחלופה לעצמות בתכנון מותאם אישית.

צילום: באדיבות מנהל מח' כירורגיה פה ולסת, המרכז הרפואי לגליל-נהריה, פרופ' סאמר סרוג'י

איכות ללא פשרות

הדפסת משתלים רפואיים הוא רק אחד מתחומי הפעילות של "כנפית תלת מימד", אשר יצרה לעצמה מוניטין כחברה מובילה המתמחה באספקת מגוון פתרונות בייצור מוצרים בתחומי הרפואה, התעופה והתעשייה הביטחונית בארץ ובעולם, תוך הקפדה על תקני איכות מחמירים תקן רפואי ISO 13485-2016  ותקן ISO 9001-2015 בהם מחזיקה החברה.

כדי לענות על הצרכים המגוונים ולספק את תוצרי ההדפסה המתקדמים ביותר עושה החברה שימוש במדפסות תלת מימד למתכות מהמתקדמות בעולם, הממוקמות במרכז הייצור המתקדם בפארק ההי-טק ציפורית. היתרונות של חברת כנפית תלת מימד בשימוש במדפסות אלה הוא המומחיות שצברה החברה בהדפסה בסגסוגות אלומיניום וטיטניום, המאפשרת ייצור חלקים אשר לא ניתן לייצר בטכנולוגיה אחרת.

החדשנות שמציגה החברה באה לידי ביטוי במתן שירות מקצה לקצה, החל משלב התכנון, הייצור של אבי-טיפוס וייצור משתלים רפואיים בהתאמה אישית ועד לייצור סדרתי. כך לדוגמה פיתחה החברה שיטת הדפסה של טבעות מתכווננות המשמשות לטיפול גסטרולוגי בסוכרת. פיתוח נוסף הוא מנשא טיטניום לשתל העשוי מחומרים טבעיים ומיועד לשימוש במקרים של שחיקת סחוס.

לצד רוזנבאום, מנכ"ל החברה, בוגר הנדסת מכונות בטכניון, ובעל ניסיון הנדסי בתכנון ובייעוץ לחברות ביטחוניות בארץ ובעולם, חברו להקמת החברה מייסדים נוספים, אשר לכולם ניסיון מקצועי בתחום : צחי שטמלר, ושי ושולה פיין, מבעלי חברת האחות "כנפית", העוסקת בייצור מערכות מחומרים מרוכבים לתעשיית התעופה בארץ ובעולם.

פריצת דרך בינלאומית

רוזנבאום המאמין בצורך להשקיע משאבים משמעותיים במחקר ובפיתוח חידושים וטכנולוגיות ייצור מתקדמות החל יחד עם שותפיו לקדם את חברת "כנפית תלת מימד" בשורה של מחקרים פורצי דרך בארץ וברחבי העולם. לדוגמה החברה פועלת בשיתוף עם אוניברסיטת ברשיה באיטליה במסגרת התוכנית של הרשות לחדשנות למחקר דו-לאומי לפיתוח פרמטרים לשיפור קליטה ביולוגי לשתלי טיטניום, בנוסף מקיימת מחקרים בשיתוף מכון המתכות של הטכניון וחברה בתוכנית היוקרתית של האיחוד האירופי "HORIZON 2020", כחברת התלת מימד היחידה שמדפיסה מתוך מאגד של חברות רבות. לאחרונה הרחיבה "כנפית תלת מימד" את פעילותה גם לאסיה (הודו וסינגפור) ובין היתר חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם קרן ההשקעות ההודית אנתיל ונצ'רס (AnthillVentures).

"כחלק מהחזון שלנו אנו מאמינים בזמן תגובה מהיר ואיכותי, בשרות מצוין ללא פשרות ובחתירה לחדשנות פורצת דרך", מסכם רוזנבאום. "כל זאת לצד הידע והניסיון ההנדסי הייחודי שרכשנו אשר הופכים אותנו לשחקנים מובילים בתחום המכשור הרפואי והתעשייה האווירית ברחבי העולם".

לאתר כנפית >>

בחזרה למדור