אכפתיות או לא להיות

חברת טרה, קיימה פעילויות רבות כדי לחבק מרחוק את הצוותים הרפואיים ולהוקיר להם תודה על עבודתם. לטובת צרכניה, הוסיפה החברה בחודשים הראשונים של המגפה ויטמין D בשלל מוצרים, לאור המלצת המומחים כי ויטמין D יכול לסייע למערכת החיסונית. "אכפתיות כדרך חיים", זהו המוטו המוביל את חברת טרה גם בשנת 2021

מיכל אסף
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל טרה
מיכל אסף
תוכן שיווקי

אם יש חברה בישראל שמאז תחילת משבר הקורונה בלטה בעשייה חברתית מבורכת, זו ללא ספק חברת טרה, מקבוצת החברה המרכזית לייצור משקאות קלים. כבר בימים הראשונים, כשכולנו הבנו את גודל האחריות המוטלת על הצוותים הרפואיים בבתי החולים ברחבי הארץ, יזמה חברת טרה מבצע גדול, "מלאכים בלבן", במסגרתו גויס הציבור להכיר תודה על פועלם של הצוותים 
בתקופה זו. מכאן הלכו והתרחבו יוזמות נוספות של החברה כשהמשותף לכולן היא הכרת תודה והבעת הערכה על מסירות יוצאת דופן, שבאה במלואה לידי ביטוי בעת המשבר.
"אנחנו בטרה חרתנו על דגלנו את האג'נדה החברתית ואת ערך האכפתיות כחלק ממנה", אומר יהודה פורטה, מנכ"ל טרה, "ומסיבה זו יזמנו מספר פעילויות, כשאנחנו מתכוונים לקיים עוד ועוד פעילויות חברתיות רבות. ברוח הזו אנחנו פועלים בימים שבשגרה כשימי הקורונה העניקו לנו הזדמנות למנף את הנושא".


מייצרים אכפתיות
הנושא החברתי הוא חלק מה-DNA של חברת טרה. די אם נזכיר שהחברה, כאחד המעסיקים הגדולים בנגב בזכות המפעל שהקימה בפארק התעשייה נ.ע.מ בנתיבות בשנת 2014, ידועה בקשרי הקהילה הענפים שהיא מקיימת, תוך שיתופי פעולה שונים ומגוונים עם הישובים בסביבת המפעל. אחת הדוגמאות הבולטות היא ההירתמות של עובדי טרה בסיוע למבוגרים ולבני הגיל השלישי, שבאה לידי ביטוי בניקיון ובשיפוץ בתיהם, ארגון תרומות, חבילות מזון ומארזי שי בתקופות החגים.
גם פעילות "מלאכים בלבן" שהתחילה, כאמור, ממש בימים הראשונים לפרוץ הקורונה בארץ מדגישה את הרוח החברתית.

יהודה פורטה מנכל טרהצילום: ערן לם


באותם ימים, במהלך מרגש, הזמינה החברה את הציבור לומר תודה ל"מלאכים בלבן" - הצוותים הרפואיים אשר עובדים לילות כימים בתקופה מאתגרת זו, על ידי הענקת חבילה אישית עם מגוון מוצרי החלב של טרה ולצרף אליה ברכה או ציור אישי.
"במבצע הזה, שהחל לפני ליל הסדר, יצרנו אתר ייעודי, אליו נשלחו ציורים וברכות אישיות שהודפסו ונשלחו עם חבילות הכוללות מוצרי טרה אל הצוותים הרפואיים ב-17 בתי חולים שונים בארץ", מספר פורטה. "בסך הכל חילקנו לפני החג למעלה מ-18.5 אלף חבילות והמבצע כולו התקבל בהתלהבות גדולה בציבור. אין ספק שהשילוב בין היוזמה שלנו לפעילות שממריצה את כל האזרחים הוא מבורך ומחמם את הלב".

חלוקת ערכות מוצרי טרה בבית חולים יוספטל אילתצילום: יח"צ


אבל בטרה, לא חושבים רק על הצוות הרפואי שנמצא בחזית, אלא גם על "החיילים בעורף" – עמך ישראל, המתמודדים עם דרכי ההימנעות והתחלואה בקורונה.
כשפורסם כי אחת ההמלצות של משרד הבריאות לציבור בימי המגפה היא צריכה של ויטמין די, החליטו בחברה להוסיף למוצרי היסוד שלה (גבינות, חלב ועוד) את הוויטמין החשוב הזה. "הוספנו למוצרים ויטמין די מבלי שהעלנו מחירים, כדי שלכל הצרכנים שלנו תהיה אפשרות לצרוך את הוויטמין, זאת לאחר שנמצא כי רמה תקינה של ויטמין D קשורה בהפחתת הידבקות ותחלואה ב-19 COVID, ובכך לסייע למערכת החיסונית בהתמודדות מול האתגרים. התוספת הזו אמנם עלתה לחברה במשאבים רבים, אבל ספגנו זאת ולא העמסנו את העלות על הצרכן", מדגיש פורטה. 


הדלקת נרות עם ה"מלאכים בלבן"
והמסורת הזו המשיכה. בחג חנוכה האחרון קיימה חברת טרה מידי ערב את "הדלקת הנרות של ישראל" בכל ערוצי התקשורת. המהלך הזה נועד לאחד את עם ישראל להדלקת נרות משותפת בחנוכה ולהודות יחדיו לצוותים הרפואיים. בכל אחד מימי החנוכה (פרט לימים שישי ושבת), התקיימה הדלקת נרות במרכז רפואי אחר, ואמנים השתתפו בהדלקה והנחו אותה. בין האמנים: אורי פפר ויעל גולדמן, אורנה ומשה דץ, אסי ישראלוף, משה פרץ ואגם בוחבוט, רותם כהן ורמי קליינשטיין. לטקס הצטרפו הצוותים הרפואיים מבתי החולים והוא שודר בו זמנית בערוצי הטלוויזיה, תחנות הרדיו, אתרי החדשות וכן בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם של טרה. כמו כן, הזמינה חברת טרה את הציבור להעלות לאתר "מלאכים בלבן" צילומים מהדלקת הנרות הביתית שלהם, כאשר בעבור כל צילום נתרמה חבילה של מוצרי חלב לצוותים הרפואיים. החלוקה התבצעה במגוון בתי חולים מצפון ועד דרום לאורך כל ימי החנוכה.
"חשוב היה לנו שעם ישראל ידליק את נרות החנוכה יחדיו ויצדיע לאנשי הצוות הרפואי, שעושים עבודת קודש לבריאות הציבור. כפי שעשינו עם פרוץ המשבר, גם בהזדמנות זו הבענו הכרת תודה ל'מלאכים בלבן' והענקנו להם אלפי חבילות של מוצרי חלב של טרה. פרויקט זה הוא הדרך שלנו לאפשר לציבור לומר תודה. הגענו גם הפעם 
לעשרות בתי חולים, כ-25 בתי חולים וחילקו כ- 24 אלף חבילות. כמו כן שמנו לעצמנו יעד להגיע גם לבתי החולים הרחוקים ביותר, וביום האחרון לחג עמדנו בזה וחתמנו את מבצע החלוקה בעיר אילת במרכז הרפואי יוספטל", מסביר פורטה.
לדברי פורטה, בשנת 2021, מתכננת חברת טרה פעילויות נוספות לטובת החברה והקהילה, כל זאת כדרך חיים ולא אד-הוק. "אנחנו מתכוונים להמשיך ולסייע לקהילות ולארגונים שונים, כי ערך האכפתיות נמצא בדמנו ובנפשנו", מבטיח פורטה.

הדלקת נרות בבתי חולים בהשתתפות אמנים צילום: יח"צ