"אני אוהבת להכין, להריח, ולהגיש את הקפה שלי באהבה רבה"

היא חלמה לפתוח מקום משלה עוד כשהייתה בבית הספר, דואגת שכל מי שנכנס לקפה שלה ירגיש בבית ומבהירה שאצלה תמיד שותים יותר מכוס קפה אחת. פגשנו לקפה את אמאני טאטור, הבעלים של ״אמאני קפה״

שירה עדן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמאני טאטור
שירה עדן
תוכן שיווקי

עוד מימיה בבית הספר אמאני טאטור חלמה לפתוח מקום משלה בעיר הולדתה, נצרת. כשחזרה לגור בעיר אחרי הפסקה של כמה שנים, חברה לקבוצת יזמים שהשקיעו באזור העיר העתיקה והשוק, ובעידוד המשפחה והחברים פתחה את "אמאני קפה", רגע לפני פרוץ הקורונה. את השנה האחרונה היא ניצלה כדי להתבונן במיזם שלה בעיניים אחרות ולהבין שלצד הקפה והאוכל היא בונה קהילה – וזה בהחלט השתלם לה. היא אוהבת את תרבויות ומנהגי הקפה השונים בארץ ודואגת שכל מי שיגיע לקפה שלה ירגיש מיד בבית.

מתי נולדה התשוקה שלך לקפה ואיך הגעת לתחום?

"לפני 10 שנים, עוד כשהייתי עדיין תלמידה בבית הספר, התחלתי לעבוד בעבודות מזדמנות, חלקן בתחום המסעדנות. כבר אז חלמתי לפתוח מקום משלי. בשנת 2018, חזרתי לנצרת לאחר תקופה שבה גרתי מחוץ לעיר. קבוצה של יזמים ובעלי עסקים החליטו שהם מעוניינים להשקיע בעיר העתיקה ובמיוחד בשוק על מנת להחיות את האזור ולהחזיר אותו למה שהיה פעם. התלבטתי מאוד לגבי פתיחת בית הקפה אבל המשפחה והחברים הקרובים מאוד תמכו. אז החלטתי לקחת את הצעד הראשון בחיי העסקיים ולפתוח את אמאני קפה".

איך את שותה את הקפה שלך וכמה כוסות ביום?

"במקרה שלי, הסנדלר הולך יחף. אמנם אני בעלת בית קפה, אבל אני לא שותה קפה. לצערי הרב אסור לי לצרוך קפה מבחינה בריאותית, אבל אני נהנית מניחוח הקפה לאורך היום שלי. אני אוהבת להכין, להריח, ולהגיש את הקפה שלי באהבה רבה".

ספרי על הישג יוצא דופן שלך מהשנה החולפת.

"פתחתי את אמאני קפה באוקטובר 2019. רק התחלתי לבנות את הזהות של המקום ואת קהל הלקוחות הקבועים – והקורונה הגיעה והשביתה אותנו. התקופה הזו לימדה אותי הרבה דברים ברמה האישית, אבל בעיקר נתנה לי זמן להסתכל על בית קפה מנקודת מבט אחרת. בזמן הסגר הראשון שאלתי את הלקוחות הקבועים (דרך האינסטגרם) מה הם אוהבים באמאני קפה ולמה הם באים דווקא אלי? התשובות הפתיעו אותי. כמובן שהם ציינו את הקפה והאוכל אבל התשובה העיקרית הייתה – האווירה. אז הבנתי שבעצם אני יצרתי באמאני קפה קהילה.

צילום: לורן לוי

באוקטובר האחרון, הקפה חגג שנה. החלטתי לשלוח מתנה קטנה מהקפה אל הבתים של הלקוחות שלי, כולל האמנים שאנחנו משמיעים בפלייליסט בקפה - אמנים מקומיים שתורמים המון לאווירה המיוחדת פה. בחודש לאחר מכן, החלטתי לפתוח את הקפה לטייק אוואי וכמות העבודה הייתה מדהימה, אפילו יותר מלפני הקורונה. הבנתי שאני עושה משהו נכון ושמחתי לתת מענה ללקוחות של הקפה גם בימי הסגר. אם עד הקורונה הייתי מרוכזת רק בקפה ובאוכל, הזמן הזה איפשר לי לתת ללקוחות דבר חשוב לא פחות – אהבה".

ממה את הכי נהנית בעבודה שלך?

"אני הכי אוהבת את האינטימיות שהצלחתי לייצר בקפה. מבקרים מהארץ ומחו"ל, צעירים ומבוגרים - כולם מרגישים בנוח ושייכים כשהם נכנסים לקפה וזה חשוב לי.

"חלק מהעניין בפתיחת בית קפה משלי בשוק בעיר העתיקה של נצרת, היה להחיות את האווירה באזור ולהחזיר את חיי התרבות והפנאי שמאפיינים את העיר נצרת".

מה מיוחד בתחום הקפה בארץ לעומת העולם?

"יש בישראל מגוון תרבויות, וכל אחד בא עם ה'טקס' והדרך שלו לשתות קפה וזה מייצר סצנה יפה מאוד בתחום. בחברה הערבית, למשל, יש טקסים והרגלים לשתיית הקפה הערבי. מאוד חשוב לשתות את הקפה בשקט ולתת לטקס הזה את הזמן שלו. ותמיד שותים יותר מכוס אחת של קפה".

עם מי הכי היית רוצה לשבת לכוס קפה?

"יש הרבה נשים מעוררות השראה שהייתי רוצה לשתות איתן קפה, אבל בעיני אימא שלי היא ההשראה הכי גדולה. מאז שהייתי קטנה הרגשתי שאימא שלי היא מלכת העולם. היא עבדה בשני מקומות במקביל אבל אף פעם לא הרגשנו שהיא חסרה, תמיד נתנה חום ואהבה. היא אישה חזקה ובזכות זה אני והאחיות שלי גדלנו להיות הנשים שאנחנו היום".

אמאני קפה – רחוב 6112, שוק נצרת | 04-6147270