"באופן מוזר, אני חייבת תודה לתקופת הקורונה"

היא יודעת מה המשותף לאנשי הקפה בארץ, חולמת לקדם את עולם הקפה הישראלי דרך הבלוג שלה ואיכשהו – התקופה האחרונה דווקא עשתה לה טוב. פגשנו לקפה את מאיה לפידות מטיאס, יוצרת תוכן ובלוגרית בתחום הקפה

שירה עדן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיה לפידות
שירה עדן
תוכן שיווקי

בחודש אוקטובר האחרון, עם טירוף הסגרים וילדים שנמצאים בבית רוב היום, מאיה לפידות מטיאס החליטה להפוך את הנסיבות להזדמנויות ופתחה את caffe-in - בלוג שמוקדש כולו לקפה ולקידום התחום בישראל. את הזמן הקצר שעבר מאז היא מבלה ביקורים בבתי קליה, בתי קפה ועגלות קפה, ומבינה שאם בעקבות פוסט שכתבה הגיעו עוד לקוחות ומבקרים לעסק מסוים, כנראה שעשתה את עבודתה היטב. בין לבין היא לא מוותרת על קפוצ'ינו בתוך וגם מחוץ לבית, ולא שוכחת את הרגע שבו הבינה שקפה זה בעצם עולם שלם. 

מתי נולדה התשוקה שלך לקפה ואיך הגעת לתחום?

"בשנת 2017 חזרתי לישראל אחרי הרבה שנים בגרמניה. עבדתי הרבה מהבית, וכדי לגוון התחלתי לשבת יותר ויותר בבתי קפה. ראיתי שיש המון סוגים של קפה שאני לא מכירה, והתחלתי לצלם קפה ולהתעניין בתחום. הבנתי שזה עולם שלם שיש המון מה ללמוד עליו".

איך את שותה את הקפה שלך וכמה כוסות ביום?

"בבית אני שותה בעיקר קפה ממקינטה ופעם ביום קפוצ'ינו או קורטדו בלי סוכר, עם חלב סויה או שיבולת שועל. בחוץ אני שותה קפוצ'ינו ובימים ארוכים ועמוסים במיוחד אני שותה גם כמה כוסות אספרסו כדי לשמור על עירנות".

ספרי על הישג יוצא דופן שלך מהשנה החולפת.

"באופן מוזר, אני חייבת תודה לתקופת הקורונה. החודשים שבהם לא היתה לי כמעט עבודה הביאו אותי להבין שאני יכולה לקדם את ההתעניינות שלי בקפה, שהתמקדה עד אז בעיקר באינסטגרם. כך נולד הבלוג שלי, caffe-in, שעלה לאוויר ב-1 לאוקטובר 2020, יום הקפה הבינלאומי. הבלוג והמקום שהוא הגיע אליו בזמן קצר יחסית הם הישג עצום בשבילי. העובדה שבתוך כל הטירוף של קורונה, סגרים וילדים בבית הצלחתי להרים בלוג ולקדם אותו, זה יותר ממה שיכולתי לדמיין".

ממה את הכי נהנית בעיסוק שלך?

"מהמפגש עם אנשי קפה. מאז שהתחלתי לעבוד על הבלוג ביקרתי בבתי קלייה, בתי קפה, עגלות קפה ועסקים בתחום, ופגשתי אנשים שהעולם שלהם סובב סביב קפה. כמעט על כולם אני יכולה להגיד שהם מגיעים לתחום הזה עם המון תשוקה ואהבה, ולא רק לקפה. חלק מהאנשים שפגשתי במסע הזה הפכו לחברי אמת, ואני אסירת תודה שהם חלק מהחיים שלי. חוץ מזה, האפשרות לפרגן לעסקים ולעשות חיבורים בין אנשים מתחום הקפה, נותנת לי סיפוק גדול".

מה מיוחד בתחום הקפה בארץ לעומת העולם?

"תחום הקפה הולך ומתפתח בשנים האחרונות וכל מי שנמצא בו בסופו של דבר נדרש לאותם משאבים מאותם מקומות. מה שיפה הוא שלמרות שמתבקש שתהיה תחרות קשה, בסופו של דבר אנשים בתחום נעזרים ומפרגנים אחד לשני וזה נפלא בעיניי".

מה היה החלום שלך בתחום והאם הגשמת אותו? 

"החלום שלי היה לכתוב בלוג שיהיה פלטפורמה לכל מי שקפה מעניין אותו – חובבים, מכורים ואנשי מקצוע, וגם לקדם דרכו את עולם הקפה בישראל. אני מרגישה שאני בדרך לשם. תוך כדי תנועה גם הבנתי שיש לי רצון ויכולת לפרגן ולעזור לכל מי שעוסק בקפה בארץ – בתי קלייה קטנים וגדולים, בתי קפה קטנים ועגלות קפה, במיוחד בשנה האחרונה שהיתה מאתגרת לכולם. כשאני רואה שבעקבות פוסט שכתבתי הגיעו עוד לקוחות ומבקרים לעסק מסוים, אני יודעת שעשיתי את העבודה שלי כמו שצריך".

עם מי הכי היית רוצה לשבת לכוס קפה?

"עם Theresa Schlage, הכותבת של בלוג הקפה the way to coffee. הבלוג משלב גם את יכולת הצילום המדהימה שלה, גם את הכתיבה המרתקת שלה וגם את התשוקה שלה לקפה. היא מצליחה לשלב בבלוג גם תוכן מקצועי על קפה וגם סוג של מדריך תיירות על כל מקום בעולם כמעט. הייתי שמחה לשמוע ממנה מאיפה הכל התחיל ועל הדרך שהיא עשתה מאז ועד המקום שהבלוג נמצא בו היום".

איך את רואה את עולם הקפה המקומי בעתיד הקרוב?

"יש יותר ויותר מודעות ל-specialty coffee. הגל השלישי של הקפה הולך וצובר תאוצה והוא כבר לא משהו שרק חנונים של קפה מתעניינים בו. יותר אנשים משתמשים במכונות קפה בבית ומודעים גם לאיכות ולמקור של הקפה שהם שותים. זה כבר לא רק הפוך, אספרסו וקפסולות ביתיות, אלא הרבה יותר מזה".