"אני אוהבת לדבר עם הלקוחות על הטעמים והריחות שהם אוהבים"

היא גילתה את אהבתה לקפה בשיקגו, נהנית לגלוש לסיפורי נוסטלגיה עם לקוחותיה ובשום אופן לא תוותר על טקס הכנת הקפה בקמקס (נייר פילטר) בכל בוקר. פגשנו לקפה את לאה ברסלב, בעלים במשותף ומנהלת טחנת הקפה בירושלים

שירה עדן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לאה ברסלב
שירה עדן
תוכן שיווקי

סיפור האהבה של לאה ברסלב - בעלים במשותף ומנהלת טחנת הקפה בירושלים - עם קפה, התחיל בשיקגו. שם, למדה את כל מה שהיא יודעת על קפה מאבא ובן שהעניקו לה את ההזדמנות הראשונה שלה. התשוקה הזו סייעה ללאה להפוך את הלימונים שחילקה לה תקופת הקורונה ללימונדה: בזכות אתר אינטרנט חדש היא הצליחה להביא את החוויה של טחנת הקפה אל קהילת הקפה ואל האנשים שנמצאים בבית. היא מאמינה שהקהל הישראלי בוחר ליהנות מהטוב שבכל עולמות הקפה, מתחילה את היום עם קפה פילטר ותשמח לצלול עם כל אחד לשיחה על קפה.

מתי נולדה התשוקה שלך לקפה ואיך הגעת לתחום?

"גיליתי את אהבתי לקפה כשגרתי בשיקגו. גיליתי עיר נהדרת וגדושה במוזיקה, אדריכלות, אוכל וגם קפה. לקחתי יוזמה והצעתי את מועמדתי לבית קלייה ורשת של בתי קפה בדרום העיר שיקגו,Bridgeport Coffee Company . וכך, בחורה יהודיה לבנה הפכה למנהלת של בתי קפה בדרום העיר. אני מלאת הכרת תודה לבעלי העסק - אבא ובן שהאמינו בי והתרשמו מאהבתי לקפה. לצד הרבה מורכבויות ונוכחות גברית גדולה, התעמקתי ולמדתי כל צעד שהקפה עובר עד שהוא מגיע לכוס שלנו, מחוות הגידול והסחר הישיר עם החקלאים, לעיבוד, קלייה, אריזה, ומגוון הדרכים להכנת הקפה עצמו".

איך נראה היומיום שלך?

"אני אמא לשתי בנות קטנות אז הבוקר מתחיל איתן ועם כוס קפה ביד. אחרי הפיזור לגן אני מגיעה לבית קפה ישר ל-morning rush של קפה טייק אווי. לאחר מכן, אני עוברת על הכנות שצריך להכין במטבח לאותו היום, בודקת הזמנות אינטרנט של משלוחי קפה, עושה הזמנות מבתי קלייה שונים ברחבי הארץ, מייעצת ללקוחות איזה פולי קפה יתאימו להם ביותר, ובין לבין מכינה קפה ללקוחות ולעצמי".

איך את שותה את הקפה שלך וכמה כוסות ביום?

"אני שותה שתי כוסות קפה ביום בלבד. בשעה שש בבוקר אני מכינה קפה בקמקס (פילטר נייר). לא משנה לחץ הזמן - אני לא מוותרת על הטקס הזה. אני שותה את כוס הקפה מהקמקס שחור בלי חלב ובלי סוכר. הכוס השנייה תלויה במיקום שלי בשעות הצהריים, אם אני עובדת מהבית אני אכין לעצמי במקינטה או אשתה קורטדו בעבודה. לעולם לא אשתה קפה אחרי 15:00, זה יפריע לי להירדם בלילה".

ספרי על הישג יוצא דופן שלך מהשנה החולפת.

"טחנת הקפה בירושלים הוא מוסד וותיק שמוכר בזכות המבחר הרב של פולי הקפה שהוא מציע, לצד שתייה, מאפים, ואוכל. בתקופת הקורונה החלטתי להדגיש ולהתמקד עוד יותר בקפה, בפולים, ואיך מנגישים את עצמנו לקהילת הקפה בזמנים כה מורכבים. הבאנו קפה מיוחד מאוגנדה, אתיופיה וניקרגואה לצד מטחנות ביתיות, מקציפים ועוד, על מנת שהלקוחות שלנו יוכלו ליהנות מהחוויה המושלמת של 'טחנת הקפה' בבית. בסוף הסגר הראשון בנינו אתר אינטרנט בו אנו מציעים את פולי הקפה לצד מערך יעיל של משלוחים, וזה היה ההישג המשמעותי שלנו".

ממה את הכי נהנית בעבודה שלך?

"לדבר עם לקוחות על קפה! אני אוהבת לדבר איתם על הטעמים והריחות שהם אוהבים, ואיך הם מכינים קפה בבית. בדרך כלל זה גולש לסיפורים ונוסטלגיות על קפה".

מה מיוחד בתחום הקפה בארץ לעומת העולם?

"בישראל יש השפעה חזקה מאיטליה, שם אנשים רגילים לשתות משקאות מבוססי אספרסו – אספרסו, מקיאטו או הפוך. לעומת זאת בארצות הברית, אנשים בדרך כלל יזמינו קפה הפילטר ויוסיפו חלב וסוכר. אני חושבת שישראל, בצורה מאוד ייחודית, מצליחה בשנים האחרונות לשלב באופן מוצלח את ההשפעות האירופאיות ואמריקאיות וליהנות מכל עולמות הקפה".

עם מי הכי היית רוצה לשבת לכוס קפה?

"עם השחקנית האהובה עלי, פרנסס מקדורמנד. אישה חזקה, כשרונית בטירוף שאין גבול ליכולתיה האומנתיות במשחק. לראשונה התאהבתי בה בסרט פארגו".

איך את רואה את עולם הקפה המקומי בעתיד הקרוב?

"בשנה האחרונה כולנו נמצאים יותר בבית – עובדים מהבית או עם הילדים – ולא רוצים לוותר על חווית הקפה שלהם. אני רואה יותר ויותר אנשים שמחליטים להשקיע בקפה איכותי חד-זני, לצד כאלו שקונים מכונת אספרסו ביתית או מטחנה, מקינטה ומקציף חלב כדי לייצר חוויה ביתית מושלמת של 'בית קפה' בבית".

טחנת הקפה – עמק רפאים 23, ירושלים. 02-5661665