לאכול בדרך הטבע

לטבעונים, למפחיתנים ולכל מי שחושב ואוכל בריא, מציגה חברת GAIA את הדבר הבא על המדף בחדשנות פורצת דרך: גבינות ומוצרי מזון איכותיים, בריאים ומזינים המוסיפים טעם חדש לחיים

ענת יפה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גאיה
ענת יפה
תוכן מקודם

הם לא טבעונים (קרוב לוודאי שיהפכו לכאלה בקרוב), אבל תשוקה ויצירתיות יהפכו אותם בקרוב ליקירי הטבעונים בישראל. מדובר בצמד אנשי הייטק (גד וגרשון), שבחודש הבא ישיקו בישראל את המותג GAIA - באמצעותו יעשירו את ההיצע התזונתי לטבעוני ישראל, וגם לכאלה שיודעים להעריך אוכל איכותי.

המפגש של השניים עם עולם הטבעונות התחיל מסקרנות. פה ושם שמעו מחברים ובני משפחה, אבל כשבן משפחה של אחד מהם לא יכול היה לאכול גבינות וביצים ואחותו חיפשה תחליפים, הוא התחיל להתעניין ולחקור. יחד עם חברו חיפשו ועקבו במשך שנתיים אחר יצרנים איכותיים המתמחים במוצרי מזון טבעוניים, תוך שהם נותנים דגש למוצרים שפותחו ברמה טכנולוגית גבוהה אשר באה לידי ביטוי בתוצר הסופי, כלומר בטעם ובמרקם הטבעוני על כל גווניו. "חיפשנו חברות שמעבר ליכולות הייצור שלהן, מבינות את עולם הטבעונות ומובילות את השוק, הן בכל הקשור לטעמים והן ביכולת לזהות צרכים וטרנדים עתידיים בקטגוריה", הם מספרים.

תוך כדי הקמת המיזם חיפשו שותף אסטרטגי שיוכל לקחת ולהוביל את הקטגוריה לחשוף אותה באופן מקצועי לפלחים רחבים של האוכלוסייה. מטבע הדברים כל הדרכים הובילו אל חברת א. סיימן סחר, המוכרת בשוק כחברה מובילה ופורצת דרך בעולם הגבינות ומוצרי הפרמיום. "כשהצגנו בפניהם את הפרויקט הם זיהו מיד את הפונטציאל שגלום בו, הרימו את הכפפה ומאז דרכנו שלובות יחד במטרה להוות שחקן חדשני ומוביל דרך בתחום המזון הטבעוני".

מוצרי גאיהצילום: רפי מונרו

התאמה לישראלים

במקביל בחנו השניים את התחום בשוק העולמי ולמדו על המגמות הרווחות. "בחרנו את העולמות בהם נוכל להיות מובילים, עשינו מבחני טעימה לקבוצות מיקוד, כדי להבין שאנחנו קולעים לחיך של הצרכן הישראלי, ולאחר שעשינו את ההתאמות הנדרשות לשוק הישראלי חתמנו על הסכם עם יצרן מוביל בתחום באירופה והצטרפנו למסע הקסום לעולם הטבעונות", אומרים השניים.

לפני היציאה וההשקה של המוצרים בשוק נעשתה בדיקה מעמיקה של המוצרים עם גורמים שונים מעולמות ההסעדה והבישול הטבעוני. "כשראינו את ההתלהבות הגדולה שלהם, הבנו שיש לנו ביד מוצר מנצח. גם התגובות המצוינות שקיבלנו מטבעונים חיזקו אותנו להמשך".

השקת מוצרי GAIA מביאה לצרכנים בשורה אמיתית וחדשנית עם סדרת גלילוני שקדים המוצעת בטעמים איטלקי, פפריקה, מתובל ועירית. זאת בנוסף לגבינות בסגנון פטה במי מלח ולגבינות עיזים, שיוצעו לקהל יחד עם סדרת גבינות צהובות פרוסות בטעמים: קלאסית, צ'דר, עשבי תיבול ועיזים, וגבינה טבעונית מגורדת להכנת פיצה. מעבר למוצרים האלה מתכננים אנשי GAIA להעשיר בהמשך את ההיצע עם מוצרים נוספים כמו קינוחים טבעוניים ועוד.

הגלילונים של גאיהצילום: רפי מונרו

כל מוצרי GAIA, כשרים, הם אינם מכילים חלב, סויה וסוכר, בעלי תו תקן טבעוני אירופאי, וכאן בארץ תקן עמותת Vegan Friendly.

"אנחנו שואפים להגיע לכולם ומאמינים שהטעם המיוחד והאיכות הגבוהה של המוצרים יובילו אלינו לא רק טבעונים אלא גם קהל מפחיתנים, שמבקשים לגוון את התפריט, להפחית צריכת בשר וחלב וכמובן להתנסות בדברים אחרים".

מה התוכניות לעתיד?

"מעבר להוספת מוצרים חדשים במהלך השנה הבאה, אנחנו מקווים שהשיח הקבוע שנייצר עם הלקוחות יהיה כזה שיסייע לנו להביא עוד ועוד טעמים ומוצרים מהעולם הרחב, להציע מחירים הוגנים וכמובן להיות נגישים למטבח הישראלי".

כל מוצרי GAIA מיובאים ע"י סיימן סחר בע"מ ויהיו נגישים ברשתות השיווק, חנויות מתמחות ומעדניות. gaia-nature.org