כשההמבורגר מגיע מהשדה

פטריות טריות שנקטפו בבוקר בחווה, נארזו והפכו לקציצת המבורגר, מהוות את הפיתוח האחרון בו מתגאה חברת מרינה פטריות הגליל, המרעננת את מקרר הירקות במוצר מהפכני, שכל כולו תחליף מושלם לארוחה, טבעונית עסיסית וטעימה

ענת יפה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הצעת הגשה שווארמה פטריות  צילומים יחצ
ענת יפה
תוכן מקודם

חודש מאי האחרון, בין גל ראשון לגל שני של קורונה, כשהבית הפך למוקד והמטבח לזירת ההתרחשות העיקרית, מביאה לישראלים חברת מרינה פטריות הגליל בשורה מרעננת. "המבורגר פטריות", מוצר דגל שטוב ויפה למי שמבקשים לגוון את ההיצע הקולינרי של בני הבית, אך בעיקר לטבעונים שבחבורה.

המבורגר פטריות, הפיתוח המקורי שיוצר במפעל החדש של החברה הוא מוצר טבעוני, טרי ומצונן, שאינו עובר הקפאה בתהליך ובכך שומר על ערכי הפטריות הטריות. החברה מצידה חיזקה את החידוש כשהבליטה לצרכן את מיקום המוצר במקרר מחלקת הירקות, בצמוד למדפי פטריות מרינה הטריות.

המבורגר פטריות. המארזצילום: יח"צ

"חשוב לנו להדגיש לצרכנים, אוהבי המזון הטרי, הבריא והטבעוני שאנחנו קוטפים להם את ההמבורגר החדש מידי יום", מציין רמו בן שושן מייסד חברת מרינה פטריות הגליל. "הרכב המוצר מתבסס על פטריות טריות ומהווה תחליף מושלם לארוחה".

השקת המבורגר פטריות היא הראשונה של חברת מרינה פטריות הגליל, שהקימה קטגוריה חדשה בתחום המזון המוכן תחת הכותרת "ארוחות מפטריות ומירקות שונים", ונכנסה לתחום ייצור מוצרי מזון לשוק הטבעוני והצמחוני תחת המותג "מרינה גורמה". מעבר לזאת מהווים המוצרים החדשים, המיוצרים על בסיס פטריות טריות ובריאות, תחליף מושלם לארוחה בשרית.

מי שמוביל את הקטגוריה והראשון לתפוס את מקומו על מדפי רשתות השיווק, הוא כאמור "המבורגר פטריות", הנושא תו מאגודת הטבעונים "Vegan Friendly". הוא מיוצר כולו מפטריות טריות שגדלו בחוות הגידול המתקדמת במושב חוסן שבגליל, נקטף כפטרייה ונארז למוצר מדף מצונן שמהווה תחליף נפלא לבשר, טעים ועסיסי. המבורגר הפטריות בתיבול מעודן, מכיל 54% פטריות טריות, חלבון סויה וחומרים טבעיים, משווק במארז 520 גרם, וכולל ארבע יחידות המבורגר במשקל 130 גרם כל אחת. המוצר כשר למהדרין  – פרווה, בהשגחת הרב אפרתי והרבנות ירושלים.

איכותי, טבעי ובריא

כחלק משמירה על אורח חיים בריא נרשמת גם בישראל, כמו בכל העולם, עליה מובהקת במעבר קהלים שלמים בציבור לאכילת תחליפי בשר ומזון מן הצומח. כמעט ואין מסעדה ובית קפה שאינו מציג בתפריט מנות טבעוניות. "המבורגר" של מרינה ומוצרי "מרינה גורמה" החדשים שישווקו בקרוב, מהווים חלופה טעימה ואיכותית שמקורה בחקלאות ישראלית מתקדמת.

"מדובר ללא ספק במוצר פורץ דרך", אומר בן שושן, "הצרכנים נהנים ממוצר איכותי, טבעי ובריא שמיוצר עפ"י הסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם. אנחנו בחוות מרינה, קוטפים לכם המבורגרים מידי יום. זהו תחליף בשר מושלם ומבחינתנו קפיצת מדרגה אדירה ובשורה לענף המזון".

למרות הזמן הקצר שעבר מאז השקת המוצר לשוק, הוא זוכה לביקורות מצוינות מקהל הצרכנים. "מי שלא יודע בתחילה שמדובר בהמבורגר שכולו פטריות לא מזהה שאין בשר בהמבורגר", מציין רוני סופר סמנכ"ל השיווק במרינה. "המבורגר הפטריות מעולה ככריך לבית הספר, לארוחת ערב  או כחלק ממנגל משפחתי, והצלחתו בהחלט מעודדת למוצרים הנוספים בסדרה. כל המוצרים, מיני בורגר פטריות, שווארמה פטריות, ופטריות ממולאות בנוסחים: בלקני, טוסקני ופרובאנס מגלמים למעשה ייצור מוקפד על טהרת חומרים טבעיים ומשלימים ארוחה טבעונית, מזינה וטעימה".