קולות מאירופה | פרק 2: איך תיראה אירופה אחרי משבר הקורונה?

משבר הקורונה הוביל את מדינות האיחוד האירופי לסגרים מתמשכים ומשבר כלכלי עצום. אורן נהרי, בעזרתן של חוקרות מובילות מגרמניה וליטא, מנסה לענות על השאלה - האם יש דרך החוצה מהמשבר? האזינו לפרק נוסף בסדרת פודקאסטים חדשה, המופקת בשיתוף מוסדות התרבות הלאומיים של האיחוד האירופי

Haaretz Labels
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רחוב באירופה במהלך משבר הקורונה
Haaretz Labels

האזינו לפודקאסט (השיחה באנגלית) >>

קולות מאירופה, פרק 2: איך תיראה אירופה אחרי משבר הקורונה?

0:00
-- : --

מדינות רבות בעולם הגיבו למשבר הקורונה בסגירה הרמטית של מעברי הגבול, וביניהן גם מדינות האיחוד האירופי. עקרון חופש התנועה הונח בצד, לטובת עקרון השמירה על בריאות הציבור. המגיפה העולמית נחתה על אירופה בסיומו של עשור סוער - ההתאוששות הכלכלית האיטית ממשבר 2008, הצטרפותן של מדינות חלשות לאיחוד והנטישה הדרמטית של בריטניה בעקבות משאל הברקזיט. 

גרמניה, בתפקידה כמבוגר האחראי, מצליחה לקדם תהליכים של סיוע כלכלי ושיתופי פעולה מדיניים, אולם האיחוד עדיין נותר מאחור בכל הנוגע לפיתוחים מדעיים ורפואיים ומתקשה להשתתף במירוץ למציאת חיסון או תרופה לקורונה. 

🎧 האזינו לפרק 1: איפה מתחילה ונגמרת אירופה?

אורן נהרי מארח את פרופ' אולריקה גרו, העומדת בראש המחלקה למחקר פוליטיקה ודמוקרטיה אירופית (DED) באוניברסיטת דנובה קרמס, ומרגריטה ששלגיטה, מנהלת המכון ליחסים בינלאומיים ומדעי המדינה באוניברסיטת וילנה, וביחד הם מנסים לענות על השאלה - האם משבר הקורונה שינה את אירופה באופן בלתי הפיך? והאם יש סיכוי שמדינות האיחוד יצליחו לשתף פעולה בצורה יעילה לפתרון המשבר?

🎧 >> האזינו לפרק 3: מסע אל העתיד
🎧>> האזינו לפרק 4: יחסינו לאן