קולות מאירופה | פרק 3: מסע אל העתיד

איך תיראה אירופה של העתיד - לבנה ושמרנית, או מרובת זהויות ופרוגרסיבית? והאם "ים הגופות" של מהגרים מאפריקה יגרום למדינות האיחוד להכות על חטאי העבר של הקולוניאליזם? אורן נהרי מארח עיתונאי פולני וסופרת איטלקיה בפרק חדש בסדרת פודקאסטים המופקת בשיתוף מוסדות התרבות הלאומיים של האיחוד האירופי

תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספינת מהגרים לאירופה
תוכן מקודם

האזינו לפודקאסט (השיחה באנגלית) >>

Voices of Europe: The Future of European Culture & Society

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

שינויים דמוגרפים, חילון והופעתה מחדש של הלאומיות משנים את פניה של אירופה ומה שהתחיל כאיחוד של מדינות לבנות ונוצריות, הפך עם השנים לבליל של שפות, תרבויות ודתות. גלי ההגירה הגדולים מאפריקה ומאסיה שינו את פניהן של מדינות כמו גרמניה וצרפת, אולם ממזרח, מדינות כמו פולין והונגריה, מקשיחות את מדיניות ההגירה והשינויים הדמוגרפיים בהן מועטים. 

האירופאים החדשים הם בני משפחות מהגרים או פליטים שחצו את הגבול היבשתי או הימי, דור של מילניאלס המושפעים מערכים חברתיים ותרבותיים המחלחלים מארצות הברית. ההיסטוריה הקולוניאליסטית של אירופה ממשיכה לרדוף אותה, ומותירה אחריה שובל של פסלים מנותצים ודרישה להכיר בזכויותיהם של הנפגעים לאורך מאות שנים של שעבוד וניצול כלכלי ופיזי. 

🎧 >> האזינו לפרק 1: איפה מתחילה ונגמרת אירופה? 
🎧 >> האזינו לפרק 2: איך תיראה אירופה אחרי משבר הקורונה?

אורן נהרי מארח את דריוש רוז'ק, עיתונאי בכיר, סופר ומפיק הפודקאסט השבועי הפופולרי "דו"ח על מצב העולם", ואת איג'יאבה שגו, סופרת ילידת רומא למשפחה ממוצא סומלי, ושואל את שניהם - איך ייראה האיחוד האירופי של העתיד, והאם יש מקום לאופטימיות ולחזון של אחדות חברתית ותרבותית? 

🎧>> האזינו לפרק 4: יחסינו לאן