קולות מאירופה | פרק 4: יחסינו לאן

היחסים בין ישראל לאיחוד האירופי ידעו עליות ומורדות, ויש שיגידו בעיקר מורדות. האם לאיחוד יש סיכוי לחזור לקדמת הבמה המדינית בישראל? האזינו לפרק חדש בהנחיית אורן נהרי בסדרת הפודקסאטים המופקת בשיתוף מוסדות התרבות הלאומיים של האיחוד האירופי

Haaretz Labels
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן נהרי וד"ר הילה זהבי
Haaretz Labels

האזינו לפודקאסט >>

קולות מאירופה: יחסי האיחוד האירופי וישראל

0:00
-- : --

"יש 9 מיליון אזרחים במדינה, וכנראה שגם 9 מיליון דיעות שונות על האיחוד האירופי", אומר עמנואל ג'ופרה, ראש משלחת האיחוד האירופי לישראל. האיחוד האירופי נתפס בישראל כ"עולם האתמול", גוף מיושן ולא רלוונטי לחיי היום יום בישראל. 

ארצות הברית היא אולי הגורם המרכזי ביחסי החוץ של ישראל, בוודאי בכל הנוגע לתהליכים מדיניים והסכמי שלום, אולם הקשרים הכלכליים, המסחריים והאקדמיים עם אירופה משמעותיים הרבה יותר מאשר הקשרים הכלכליים של ישראל עם ארה"ב או סין ולישראל יש אינטרס משמעותי לשמר אותם. 

אורן נהרי מארח את יגאל פלמור, ראש היחידה ליחסים בינלאומיים ויועץ למדיניות חוץ ליו"ר הסוכנות היהודית לישראל וד"ר הילה זהבי, מנהלת מרכז סימון ווייל ללימודי אירופה וביחד עם השגריר ג'ופרה הם מנסים לענות על השאלה - האם יש תקווה ליחסי ישראל ואירופה והאם לאירופאים בכלל אכפת מה הישראלים חושבים עליהם?

🎧 >> האזינו לפרק 1: איפה מתחילה ונגמרת אירופה? 
🎧 >> האזינו לפרק 2: איך תיראה אירופה אחרי משבר הקורונה?
🎧 >> האזינו לפרק 3: מסע אל העתיד