קולות מאירופה | פרק 5: מי ישמור עלינו באינטרנט?

אורן נהרי מארח את פרופ' קרין נהון ופרופ' ברברה פריינשק, וביחד הם מנסים לפתור את הסבך של הזכות לפרטיות אל מול ההתקדמות הטכנולוגית המואצת הפולשת לכל תחום בחיינו. האזינו לפרק חדש בסדרת הפודקאסטים המופקת בשיתוף מוסדות התרבות הלאומיים של האיחוד האירופי

Haaretz Labels
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן נהרי וקרין נהון
Haaretz Labels

האזינו לפודקאסט (השיחה באנגלית) >> 

Voices of Europe: Democracy, Freedom and Technology

0:00
-- : --

גם אחרי התקפות הטרור בבריסל ב-2016, האיחוד האירופי העדיף לצמצם את השימוש בטכנולוגיות לזיהוי פנים, גם אם המחיר הוא איבוד היכולת למנוע פיגועים עתידיים. ערכי השמירה על הפרטיות גוברים, עדיין, על האינטרס הציבורי. 

למרות נסיונות האיחוד לצמצם את השימוש בדאטה ביומטרית, לכוחות השוק יש קצב משלהם והעולם דוהר קדימה אל עבר עתיד מרושת של מידע משותף. משבר הקורונה הציף שאלות של חדירה לפרטיות באצטלה של מדיניות ממשלתית לשמירה על בריאות הציבור, וההשפעות ימשיכו ללוות אותנו למשך תקופה ארוכה. 

האם האיחוד האירופי מנהל קרב אבוד מראש אל מול ענקיות הטכנולוגיה והשימוש הנפוץ בשירותים שהן מציעות? והאם זה מתפקידו בכלל לצנזר את האינטרנט? אורן נהרי מארח את פרופ' קרין נהון, נשיאת איגוד האינטרנט הישראלי ופרופ' ברברה פריינשק, ראש המחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת וינה, וביחד הם מנסים לענות על השאלה - האם ניתן לשלוט במהפיכת המידע?

🎧 >> האזינו לפרק 1: איפה מתחילה ונגמרת אירופה? 
🎧 >> האזינו לפרק 2: איך תיראה אירופה אחרי משבר הקורונה?
🎧 >> האזינו לפרק 3: מסע אל העתיד
🎧 >> האזינו לפרק 4: יחסינו לאן