מועדון בעקבות חזון

צומת הדרכים אליו נקלעה אתי רז לאחר שעזבה את מקום עבודתה הניע אותה להקמת מיזם פורץ דרך בדמות מועדון לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. ארבע שנים, אחרי שיצאה לדרך, וכבעלים של עסק מצליח ומיוחד, היא משוכנעת "שהכל מתחיל ונגמר באופן שבו אנחנו הנשים מעריכות את עצמנו ואת מה שמגיע לנו"

ענת יפה, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
ענת יפה, תוכן מקודם
תוכן מקודם

 יזמים, מסתבר, לא נחים לרגע. יום אחד כשאתי רז (45) נפגשה עם אחיה, בעלים של חברה, הוא הציע לה לחשוב על רעיון פורץ דרך. "חבר לעצמאים" – מועדון צרכנות לעסקים קטנים ובינוניים, שייתן מענה ממוקד לצרכי בעלי העסקים.

כבר באותו הערב התחילה רז לבדוק ולחקור מה קורה בעולם העסקים הקטנים והבינוניים ובתחום מועדוני הצרכנות.

"החלטתי לייסד מועדון שייתן מענה אמיתי לעסקים הקטנים והבינוניים, ולא ממקום פוליטי של שינוי חוקים ורגולציה, אלא אך ורק מהצורך העסקי לקידום ושיפור העסקים", היא מספרת.

רז, אישה נמרצת ויזמית בנשמה, הרימה את הכפפה וקצת אחרי שעזבה את מקום עבודתה והתכוונה לפנות ללשכת התעסוקה, הפכה לפני ארבע שנים לעצמאית כיזמית וכבעלים של ALL CLUB.

איכות ומקצועיות

ALL CLUB היא קהילה ראשונה מסוגה בישראל שנוסדה למען בעלי ובעלות עסקים, המוכיחה שהביחד הוא הכוח. הפלטפורמה הכוללת של המותג מייצרת מעטפת מלאה המבוססת על הבנת הצרכים האמתיים של בעלי העסקים, תוך מתן הנחות והטבות עסקיות וצרכניות, הרצאות לקידום העסק, ייעוץ, ליווי ושירותים עסקיים שונים.

אחד השירותים הוא כרטיס אשראי עסקי יוקרתי המעניק לבעלי העסקים מסגרת אשראי נוספת, ניהול תזרים נוח והנחות והטבות מותאמות ומפנקות במגוון גדול של רשתות ומותגים.

בבניית המועדון נקטה רז ביוזמות ידידותיות כמו העובדה שכרטיס האשראי אינו תנאי חובה להצטרפות למועדון, זאת לצד האפשרויות להצטרף למועדון בשני מסלולים: במסלול ללא עלות הפתוח לכלל בעלי העסקים, ובו ניתן ליהנות מההנחות והשירותים של המועדון, ובמסלול 360 המעניק מעטפת מלאה לעסק, הנחות, הטבות וכפל מבצעים בעלות של פחות משקל ליום.

מה היה חשוב לך להציג במסגרת השירותים שהמועדון מעניק?

רז: "למידה והיכרות מעמיקה עם השטח והצרכים של בעלי העסקים ועובדיהם אפשרו לנו לפתח ידע, כלים ושיטות עבודה מתקדמות ויעילות ביותר. שם המשחק כאן הוא ללא ספק חדשנות, פיתוח והטמעת טכנולוגיות תומכות, כשהמומחיות והניסיון המקצועי שצברנו עם הזמן מאפשרים לנו לספק פתרונות מקצועיים".

כיצד הדברים באים לידי ביטוי?

"מכיוון שבעלי העסקים הם שעומדים במרכז אנו מדגישים את השגת הערך המשמעותי עבורם באמצעות המעטפת שאנו מייצרים, ההנחות וההטבות, מנגנוני תיעוד ודיווח, כשבין השאר אנו מוודאים את שביעות רצונם של החברים. יש לנו מרכז תפעול ובקרה המאפשר לכל החברים לקבל שירות ותמיכה באמצעות מוקד טלפוני, כמו גם באמצעות אתר האינטרנט של החברה הכולל אפשרות לפנות אלינו בכל הנושאים בצורה ממוחשבת, מקצועית וממוקדת. כל זאת נעשה למען המטרה: שיפור שירות ואיכות המענה המבוסס על היכרות מעמיקה עם צרכי בעלי העסקים. אנחנו גאים בפריצת הדרך שעשינו בתחום מועדון הצרכנות של העסקים הקטנים והבינוניים, אנחנו קשובים לשינויים ולדינמיות המאפיינת את קהל המטרה ופועלים לערכים של יזמות וחדשנות, כשבמיוחד בתקופה זו של הקורונה אנו ערוכים למתן מענה מיידי תוך הקפדה על איכות ומקצועיות".

אלו שירותים מעניק המועדון בימים אלה של קורונה?

"כבר למעלה מתשעה חודשים שאנחנו מקיימים פעילויות שונות כמו הרצאות ללא עלות לבעלי ובעלות העסקים בכל יום רביעי בשעה 17:00 באמצעות פלטפורמת זום. אנחנו מביאים את מיטב המרצים שמדברים על הנושאים החשובים ביותר לקידום העסקים שלנו – בטח ובטח בתקופה מאתגרת זו.

"זאת בנוסף לייעוץ וליווי עסקי בעלויות מסובסדות, ליווי משפטי לעסקים באמצעות עורכי הדין שלנו, הנחות, הטבות ושירותים עסקיים בעלויות נמוכות".

הערכה עצמית

אתי רז, אמא לשני בנים ובזוגיות עם קורן, מילאה בעבר שורת תפקידים בתחום ניהול השיווק והמכירות. מקור ההשראה שלה, כפי שהיא מעידה, הוא הים: "המקום הכי טוב לחשוב, לייצר, ליזום, לפתח".

"מרגע שהפכתי לעצמאית התחלתי לחשוב על רעיונות שונים", היא מספרת. "כך זיהיתי את הצורך שאין כיום גוף שדואג לעסקים, החל מייעוץ וליווי משפטי (בעלויות מסובסדות), ועד סיוע בהחזרי מס לעסקים. יצירת מעטפת שנותנת מענה שלם לעסקים וכמובן מועדון צרכנות, ממש כמו המועדונים של החיילים, המורים, השוטרים ועוד".

ממקומך היום את שבעת רצון מהמהלך שעשית?

"כמובן. ארבע שנים אחרי שיצאתי לדרך יש היום במועדון קהילה גדולה של בעלי ובעלות עסקים, שרק הולכת וגדלה מידי יום ועוד בתקופה המאתגרת הזו, ולו רק בשל השירותים שאנחנו מנגישים לעסקים".

מה דעתך על שוויון מגדרי בשוק העבודה העסקי?

"לצערי אין עדיין שיוויון מגדרי, אבל ללא ספק זה תלוי בנו הנשים. הכל מתחיל ונגמר באופן שבו אנחנו הנשים מעריכות את עצמנו ואת מה שמגיע לנו ובמה שאנחנו משדרות החוצה. אני מאמינה שכל אדם, גבר או אישה, שיודע להעריך את עצמו ואת היכולות שלו, צריך לבקש בדיוק את מה שמגיע לו. דוגמה מצוינת מהימים האחרונים היא ליהי גרינר. לפעמים קל לנו לראות את הטארש באמירות הלא מוצלחות שלה, אבל יחד עם זאת הסאבטקסט כאן הוא שאמנם באיחור אבל פתאום היא הבינה כמה היא רוצה לקבל וכמה ההשתתפות שלה בתכנית שווה, וזה בסדר שהיא מדברת על זה.

"במסגרת ניהול המועדון אני שמה לעצמי מגוון רחב של מטרות ובפגישות עם בכירים ובכירות במשק, אני יודעת להעריך את המועדון שבניתי ויודעת מה לדרוש עבור המועדון וכמובן עבור חברי המועדון. למרות שאני לא מרגישה שמתייחסים אליי בצורה מסוימת בגלל שאני אישה, אני מאמינה בשוויון מלא לשני הצדדים. ובעיקר אני מאמינה שזה תלוי רק בנו הנשים".