ההזדמנות הגדולה לג'וב הבא

הקורונה טרפה את הקלפים גם בתחום התעסוקה. גרמה לנשים רבות לאבד את מקום עבודתן, שינתה את האיזון בין הבית לעבודה והיא מכתיבה שינויים נוספים, שאחד מהם הוא בחינה מחודשת של המשך התפתחותנו התעסוקתית. איך ייראה שוק התעסוקה של מחר וכיצד מומלץ להיערך לקראתו? >>

חגית לקר, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
חגית לקר, תוכן מקודם
תוכן מקודם

ככל שאני ניזונה מהמידע שסביבי, אם אצטרך לנסות לנבא לאיזה כיוון הולך שוק העבודה, תוך הסתמכות על המגמות שאנחנו מכירים ומבינים וללא קשר לקורונה ושחלקן התחדד במהלך החודשים האחרונים, אזי שראשית אפתח בטיפ קטן ודווקא מהסוף: שנת הקורונה היא קו פרשת מים עבור כולם, בכל העולם, וחשוב מאוד לנצל את התקופה הזו ללמידה והתפתחות אישית ומקצועית וגם לתת ביטוי לפועלנו בה במהלך השנה הזו, במסמך קורות החיים כשנחפש את הג'וב הבא. המעסיק הפוטנציאלי שלנו יוכל להתרשם מהאדם שמולו, גם באופן שבו התמודד בתקופה המאתגרת הזו. כיצד ניצל את הזמן שהתפנה אם היה מובטל או בחל"ת, האם פעל לשיפור ולשכלול יכולות ומיומנויות, אולי למד מקצוע נוסף, או רכש עוד השכלה און-ליין? האם ניצל את התקופה להתנדבות? לעשייה חברתית? ועוד.

שם המשחק: מיתוג אישי

גם בכל מה הקשור לאופן חיפוש העבודה –נכון יהיה להניח שעל כל משרה שמוצעת יש עשרות, אם לא מאות, מתמודדים. הדרך להצליח היא באמצעות יצירת בידול – הדגשת הערך שאותו אני מביא לתפקיד ולארגון. למעשה מדובר  במיתוג אישי ובבניית נטוורקינג שיהוו את בסיס החשיפה ובניית ההזדמנויות -  בניית בולטות, ליטוש מומחיות ויכולת להציג ולשווק את עצמך.

אנשים לרוב נרתעים מלדבר בשבחם או למכור את עצמם, אבל היום, וגם בעתיד נראה כי זה יהיה שם המשחק. באופן פרקטי זה אומר פרואקטיביות בחיפוש עבודה, להיות יוזמים ולא רק מגיבים - להיכנס לאתרים של חברות, ולא רק של חברות כוח אדם, ולהגיש מועמדות, להיות פעילים ברשתות חברתיות ולהשתמש בהן לצורך פתיחת דלתות, לייצר הזדמנויות לפיתוח היכרויות חדשות, להשתתף באופן פעיל בקהילות המקצועיות ברשת, לקחת חלק בכנסים ומיטאפים – גם אם אלו עברו לזום, ובעיקר להעז ולא לפחד להציע מועמדות לעבודה בחברה מסוימת, גם אם לא פרסמה מודעת דרושים. צריך לזכור שלעתים גם שווה להתחיל מתפקיד זוטר יותר, או כזה שהוא "ליד" תפקיד החלומות שלך, כדי להתפתח לתפקיד המיוחל בתוך החברה שעליה חלמת תמיד. 

לצד בניית היכולת לקדם את עצמנו, לדפוק על דלתות ולחתור לחיבורים עם האנשים הנכונים, נהיה חייבים להתמיד גם בפיתוח כושר ההסתגלות שלנו לשינויים. להיות ערים לתמורות החלות ממש לנגד עינינו כעת בעולם התעסוקה ושיצריכו מאיתנו ללמוד כל הזמן עוד ועוד מיומנויות ותחומי דעת. ואם אשאל מהו האלמנט החשוב ביותר שנצטרך להיצמד אליו? התשובה תהיה ביכולת להתגמש! בנוסף לה לפתח שלל מיומנויות כגון: יצירתיות, שיפור יכולת קבלת החלטות, כישורי מנהיגות ותקשורת בינאישית, אינטליגנציה רגשית כמו גם פיתוח כישורים טכנולוגיים – שכן אנחנו בעיצומה של מהפכה תעשייתית רביעית כשהטכנולוגיה היא השולטת בכיפה.

מקצועות העתיד

הקורונה אילצה או אפשרה, (תלוי את מי שואלים), לעבוד מהבית. אני נשאלת על ידי סטודנטים האם עבודה מהבית תהיה הקונספט גם כשהם יסיימו את התואר בעוד 3-4 שנים, או שמא כולם יסתערו מחדש על המשרדים והם יצטרכו לקחת בחשבון ענייני ניידות, פקקים וקרבה פיזית של מקום העבודה. יש להניח שמאחר והמגמה לעבודה מהבית החלה עם טרום הקורונה ורק התגברה בתקופה הזו, כנראה שהיא גם תימשך כך או אחרת. היום מדברים על עבודה היברידית המשלבת עבודה במשרד עם עבודה מהבית. אני מניחה שכמעט כל העובדים התנסו בתקופה האחרונה בעבודה מהבית, וכנראה שהעידן הזה מסמן גם את השינוי בבניית האיזונים החדשים בין הבית והמשרד. ארגונים יידרשו לבנות מערכי ניהול, שלוקחים בחשבון את השילוב הזה, ולהפיק ממנו את המירב, לרבות התייעלות, הקטנת תקורות וצמצום שטחי משרד.

ומה בין נשים וגברים?

נראה כי הנפגעות העיקריות ממשבר הקורונה, ולא רק בארץ, הן הנשים. גם מבחינה מספרית, לפי נתוני שירות התעסוקה בחודשי הקורונה הראשונים מספרן מקרב המפוטרים גבוה ב-28% ממספר הגברים שאיבדו פרנסתם. ערב הקורונה שיעורם בקרב המובטלים היה דומה. וכעת, גם אם לא הוצאו לחל"ת או פוטרו, הן נדרשות לעבודה מהבית שלעתים תובענית ביותר בנוסף לתפעול הבית והילדים.

לגבי מציאת מקום עבודה חדש, היום יותר מתמיד שוק התעסוקה הוא שוק של מעסיקים. משמעות הדבר שהכוח הוא בידי המעסיקים – יש יותר ביקוש לעבודה מהיצע של משרות, ועל כל משרה יש הרבה קופצים.

אני נשאלת על ידי רבים כיצד נכון למנף את התקופה הזו לשיפור עמדות בתחום התעסוקתי. אז נכון שחוסר הוודאות הוא אחד הדברים הוודאיים ביותר בתקופה הזו, אבל עם זאת, ובהנחה שהעולם ימשיך לצעוד קדימה ולהתפתח – מומלץ להתקדם איתו ולבחור תחומים וכיוונים.

כפי שנראה המקצועות שלהם יהיה ביקוש נרחב בשנים הבאות הם: מקצועות שעוסקים בממשק שבין אדם-מכונה-אלגוריתם לרבות מקצועות ההנדסה - מכונות, תוכנה, חומרים, תחומי "הביו"– ביו-טכנולוגיה, ביו-כימיה וביו-רפואה. נראה כבר עתה, שעם ההתפתחות הטכנולוגית, המרת עובדים במכונות ורובוטים ובניית מפעלים חשוכים, עדיין יידרשו ואף יותר מהיום, אנשים שנותנים מענים בתחומי הנפש והחברה: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, סוציולוגים, אנשי ניהול, כלכלה, שיווק, סיעוד וטיפול. בתחומי הנפש/רגש/קהילה יש לנשים יתרון בולט וגם בולטות בעולם התעסוקה. אלה בהחלט כיוונים שכדאי להתפתח בהם. עוד ניתן להעריך שהמגמה של לימודים רב תחומיים תלך ותתגבר וההמלצה שלצידה היא להעמיק ולהרחיב דעת בתחומים מגוונים, בשונה מהעמקה בתחום דעת אחד, כפי שהיה נהוג בשנים עברו. אחד האתגרים הבולטים העומדים לפתחינו, נשים וגברים כאחד – תהיה היכולת שלנו להיות מולטי-דיסציפלינריים, בעלי כישורים מגוונים ורלוונטיים לעולם התעסוקה המתחדש והמשתנה.

ההתפתחות הטכנולוגית המואצת, לרבות התפתחות יישומי הבינה המלאכותית והרובוטיקה, מייצרים סט חדש של תפקידים ומשרות אך באותה מידה גם משנים את עולם התעסוקה והתפקידים הקיימים. עד שנת 2022, 75 מיליון משרות ייעלמו אך עם זאת יווצרו למעלה מ-100 מיליון משרות חדשות(!) המחייבות כישורים חדשים ומיומנויות חדשות ואת אלה שווה לרכוש בשנים הקרובות – בתחומי הביג-דאטה, הבינה המלאכותית, הדיגיטל, הפיתוח, השיווק וניהול המשאב האנושי.

עת הקורונה מאפשרת לעולם המופרע שלנו להאט במשהו מהמרוץ וזה זמן מצוין לכל אחד מאיתנו לבחון את המשך התפתחותו האישית והתעסוקתית. לראות בה דווקא הזדמנות פז לעצור, לבחון, לחשוב, להתנסות ואולי אף לשפר עמדות. 

הכותבת היא יועצת ארגונית, יועצת קריירה ומטפלת תעסוקתית; חברה בקהילת המטפלים SOMEBUDDY – אתר לחיפוש ולהתאמה אישית של פסיכולוגים ומטפלים מתחום בריאות הנפש, ההתפתחות האישית, העסקית והמקצועית