הטעם מתחיל בא.נשים

סוד קסמה של קבוצת החברה המרכזית ליצור משקאות קלים (קבוצת קוקה- קולה ישראל), טמון בהון האנושי שמתחבר יחד לחברה אחת שמייצרת ומגישה למיליוני צרכנים מגוון מוצרים איכותיים. ההון האנושי הזה מורכב מגברים ונשים, מקצועיים, איכותיים ומובילים בתחומם. סיפורן של 4 נשים, בקבוצה מדגים את המיוחד שהופך לאגדה של טעם >>

מיכל אסף, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין שירי הראל, ענת מאיר, מיכל ברנד ולירן פסקובסקי  (צילומים רענן טל וחן דמרי)
מיכל אסף, תוכן מקודם
תוכן מקודם

בקבוצת החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, הכל מתחיל באנשים. זו לא רק סיסמה אלה מוטו לפיו מגייסת הקבוצה את ההון האנושי שלה. מגוון התפקידים בקבוצה גדול ומגוון, בבסיסם נדרשים שירותיות, מקצוענות, מצוינות, אכפתיות וקהילתיות.

תפקידי תפעול, שיווק, מכירות והפצה, כספים, רגולציה, טכנולוגיות מידע, רכש, ביטחון ובטיחות, משאבי אנוש, איכות סביבה ועוד, בכולם חשוב להכיר את הצרכים והאתגרים של החברות בקבוצה, ולעבוד יחד בסביבה מרובת ממשקים.

קבוצת החברה המרכזית, מטפחת ומעצימה את עובדיה, ויודעת לשים אותם במרכז. העובדים נהנים מהכשרות ומלימודים, במגוון תחומים מרחיבי אופקים שיביאו אותם לקידום עתידי בקבוצה. בנוסף, מציעה לעובדיה סל תגמולים והטבות המותאמים לעובדים ולמשפחותיהם. אבל לא רק טובת העובדים לנגד עיניה, אלא גם טובת החברה בישראל.

סיפורן של 4 נשים, עובדות הקבוצה בתפקידים שונים, הוא דוגמה לכוח נשי מלא טעם, יכולות, מקצועיות ושיוויוניות מגדרית.

זירת פיתוח

פיתוח משקאות דורש הבנה עמוקה בחומרי גלם, איזון טעמים, בניית מתכונים, תהליך הייצור והאריזה. על כל אלה אחראית לירן פסקובסקי, מנהלת הפיתוח בקוקה-קולה ישראל המעידה כי "אין ספק שלפתח מוצרים עבור מותג כל-כך אייקוני זה חלק מטעם החיים". תפקידה מכיל רבדים שונים ועבודה מול ממשקים רבים ומגוונים. "המגוון הזה הוא גם מגוון אתגרים ולכן נדרשים ממני גמישות רבה, יכולת הסתגלות מהירה לשינויים ומציאת פתרונות יצירתיים. הקשר החשוב ביותר הוא הקשר הצרכני. הצרכן הישראלי מתוחכם ומגוון, הוא מכיר טעמים של ירקות, פירות ותבלינים טריים ובאיכות גבוהה. אני נדרשת לפתח מומחיות בחיך הישראלי, בטרנדים ובשוק המקומי כדי לפתח מוצרים שילהיבו וירגשו את הצרכן, יתנו מענה לצרכיו ויעמדו במבחן הטעם".

טועמת בירה

אם לא נתקלתם במילה ברומאסטר עד היום, כנראה שהגיע הזמן! תפקיד מקביל ליינן רק בטעימת בירות, אותו מאיישת בחברת קרלסברג - מבשלות בירה ישראל ענת מאיר, ברומאסטר.

"התפקיד שלי כולל עבודת פיתוח, בחירת המתכון וחומרי הגלם, איזון הטעם והצבע ופיקוח על כל התהליכים הטכנולוגיים עד שהתוצר הסופי מגיע לבקבוק. את היום שלי אני מתחילה בהתעדכנות מול מחלקות שונות בחברה כמו המבשלה, המעבדה וקווי המילוי, כדי לוודא שלא היו תקלות. אם היו כאלו, אני מבררת מהם הפתרונות שניתן להציע".

כחלק מתפקידה היא טועמת את המוצר בשלביו השונים, לנוכח העובדה שתהליך הייצור הוא דינאמי ומשתנה.

"המטרה היא להיות עם 'היד על הדופק', כדי לצמצם שינויים ככל שניתן, אבל אם נדרש, אני דואגת לעדכן את המתכון והכמויות בהתאם. פעולות אלו מתבצעות במטרה לייצר את אותו הטעם, ולשמור על האיכות ללא פשרות", מספרת מאיר. כברומאסטר היא מבקרת במבשלות בעולם, חלקן של קרלסברג העולמית, מסגרת בה יצרה מעגל עמיתים שאיתם היא יכולה להתייעץ.

"המעורבות בפרויקטים חדשים, הלמידה הבלתי פוסקת וההיכרות עם בירות מיוחדות וטכנולוגיות חדשות ומתקדמות, הופכים את התפקיד שלי למעניין, מאתגר ואפילו מעורר קנאה", מספרת מאיר.

מגמת שיווק

שיווק נכון, יעיל וממוקד מטרה הוא החותמת הסופית להצלחתו של כל מוצר או מותג. תחום נחשק ומאתגר שהשמיים בו הם הגבול. מהסיבות הללו חלמה מיכל ברנד מתחילת דרכה, כקניינית רכש בחברת טרה, להשתלב בו. ארבע שנים אחרי הגיעה ההזדמנות עליה חלמה. מיכל החלה לעבוד כמנהלת מותג זוטרה, חדורה במוטיבציה למרות שידעה שהיא מתחילה מתחתית הסולם דרך מקצועית חדשה. כפי שציפתה, היא נשבתה מיד בקסמי המקצוע. "עולם השיווק הוא עולם מרתק שפותח הרבה דלתות לתחומי עניין חדשים, ואני אתגרתי את עצמי ללמוד, לחקור ולהתעניין".

היום, כמנהלת שיווק תחום הגבינות של טרה, היא ממשיכה לאמץ מודלים ושיטות עבודה חדשות, כשלצד השינוי הטכנולוגי המהיר בתהליכי הייצור, משתנה גם עולם השיווק. טרה היא כמובן חלק מקבוצת החברה המרכזית וכך ידע מקצועי ועשייה של מחלקת השיווק של הקבוצה כולה, משרתים גם את אנשי השיווק של טרה – בין אם מדובר בכנסים או פעילויות אחרות. "בשנים האחרונות, למשל, הטלוויזיה מאבדת מכוחה מול המדיה הדיגיטלית, ואנחנו נהנינו מקורס מקיף בתחום שנתן לנו יכולות חדשות והרבה כלים וממשקים שמותאמים למציאות כמו שהיא היום".

שחקנית רכש

בחלקה של שירי הראל, מתאמת במחלקת הרכש של חברת משקר, נפלה הזכות ללמוד, להכיר וליהנות מכל רגע. לתפקידה הנוכחי במחלקת הרכש של החברה הפועלת בפארק התעשייה בקיסריה הגיעה לפני שנה וחצי. במסגרת תפקידה היא אחראית על העבודה מול ספקים ועל הזמנה של כל תוצרת המכונות. "התפקיד הזה משלב בדיוק את מה שרציתי: אחריות, עניין ואתגר בעבודה. בזכות התקופה הארוכה בה עבדתי קודם במוקד, אני מכירה את התחומים הרבים במשקר, יודעת לתת מענה לכל בעיה, מכירה את המנהלים השונים ומבינה כמה זמינות ושירות טוב, הם העיקר בעבודה מול הלקוחות שלי", היא מספרת.