אחות בחזית

הקריירה הצבאית של גלי וייס, סמנכ"לית הסיעוד והאחות הראשית במרכז הרפואי שערי צדק, הכינה אותה להתמודדות עם מערך הסיעוד בבית החולים, בימי מגפה. במסלול שעברה מעיר הולדתה אילת, דרך צה"ל ועד שערי צדק, למדה שדבקות במטרה מגשימה יעדים

יובל בן משה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי וייס
יובל בן משה
תוכן שיווקי

הדרך שעשתה גלי וייס, מהחופים הזהובים של נואיבה ודהב, עד לתפקידה כסמנכ"לית הסיעוד והאחות הראשית במרכז הרפואי שערי צדק, עברה בחיל הרפואה. 
וייס גדלה באילת ובסיום כתה יב' המשיכה בלימודי "סיעוד" במסגרת עתודה אקדמית, בבית הספר לסיעוד השרון בפתח תקווה. עם תום לימודיה, התגייסה לחיל הרפואה כקצינה ומאז ביצעה בצה"ל שורה של תפקידים עד לפרישתה בדרגת סא"ל. 

הדרך 
"בשנים הראשונות בחיל הרפואה, מילאתי תפקידים שעסקו ברפואה מונעת ובריאות הצבא, במפקדת קצין רפואה ראשי. בהמשך מוניתי לראש מדור וראש ענף 'היערכות בתי חולים למצבי חירום', במחלקת רפואה – פקוד העורף. 
המסלול הצבאי השפיע על תפיסת עולמי ולימד אותי להתמודד עם אתגרים,  סיכונים, מצבים משתנים ובעיקר להאמין בעצמי ובאנשים סביבי. מסלול הקריירה שלי מתבטא בצמיחה מלמטה, תוך למידה מתמדת והסתגלות לתפקידים ולתחומים חדשים, וברצון תמידי לאתגרים חדשים, המניע אותי לזהות הזדמנויות,  לנצלן, להשפיע, להיות דוגמה אישית ולהנהיג בגובה העיניים", מספרת וייס.

כיצד את משפיעה על הבריאות בישראל?
"במהלך תפקידי הצבאי האחרון, השפעתי על מוכנות כלל בתי החולים בארץ למצבי חירום. צוותי רפואה רבים תורגלו והגיעו לרמת כשירות גבוהה אשר באה לידי ביטוי באירועי אמת, כמו פיגועים חבלניים ואירועים ביולוגיים כדוגמת פנדמיה חובקת העולם, כאשר שימשתי כאחות הראשית של משלחת ישראל לאסון רעידת האדמה בהאיטי. בתחילת הפנדמיה, כשבית החולים שערי צדק נערך לקליטת מטופלי קורונה (Covid 19) הרגשתי דז'ה וו, חזרה לתקופה בה תרגלתי בתי חולים למתאר ביולוגיה – פנדמיה.
תפקידי בשערי צדק, הוא תפקיד מרתק ומאתגר, המגלם בתוכו בראש ובראשונה את האחריות לדאוג לבטיחותם ורווחתם של המטופלים ומשפחותיהם. למדתי שהמטרה המרכזית, היא לפעול באופן מתמיד לקידום והעצמת האחיות וצוותי הסיעוד, כדי ליצור סביבת עבודה מיטבית המעניקה למטופלים טיפול איכותי ושירות מצוין".

יום האישה  
"בשבילי כל יום הוא יום האישה, אני מאמינה בעוצמתן של הנשים לקדם ולהשפיע, ובטוחה שנשים חדורות מוטיבציה, עם ברק בעיניים, הדבקות במטרה, יכולות להגיע ליעדים אותם מציבים בפניהן. אני מאמינה באנשים ובתקשורת בינאישית טובה אשר מהווה בסיס לכל אתגר אתו אנו מתמודדות. אני מאמינה בדרכי ובאמת הפנימית שלי, ומבינה שהשילוב בין קריירה ומשפחה הוא אתגר שניתן לעמוד בו. אני מנסה להשפיע על אחיות 'שערי צדק', ולהיות דוגמה אישית עבורן כאישה שהגיעה לתפקיד בכיר, לצד טיפוח משפחה".

זווית מגדרית
בחיל הרפואה ובבית החולים, למדתי לחיות עם מפקדים ומנהלים בכירים ולהכיר את הפוליטיקה הארגונית. הבנתי מהן מערכות היחסים ויחסם של הגברים לנשים.  
אני מאמינה שבסביבה גברית, נשים מצליחות צריכות ליזום, להמציא ולהיות יצירתיות. מניסיוני ארוך השנים, היכולת שלנו כנשים להכיל, להקשיב ולגלות אמפתיה, תורמת להצלחתנו כמנהיגות, ולכן אני מאמינה בניהול נשי המתבסס על רגישות ותקשורת בינאישית גבוהה, בשונה מהכוחניות וחוסר הרגישות המאפיינת חלק מהמנהלים והמנהיגים הגברים".

גלי וייס (56) 
סמנכ"לית הסיעוד והאחות הראשית במרכז הרפואי שערי צדק. 
נשואה לד"ר רוני וייס רופא משפחה וגריאטר, מנהל מחלקת שיקום גריאטרי בבית החולים הרצפלד ואם לארבעה ילדים.
השכלה: תואר שני בניהול מערכות בריאות, אוניברסיטת בן גוריון ולימודי דוקטורט.
התמחות: אחות "רפואה דחופה"
בוגרת קורס פקוד ומטה (פו"ם) כהכנה לקבלת דרגת הסא"ל.