מנהלות או לא להיות

באוניפארם, חברת תרופות ישראלית, שדרת הניהול מורכבת מנשים, מקצועיות, דעתניות, מוכשרות שמנווטות את דרכה של החברה. לכבוד יום האישה הבינלאומי, שבע מנהלות, מספרות על העשייה הנשית בעולם הגברי

ענת יפה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין לשמאל: לימור דורי אלון, מנהלת פיתוח עסקי; נופרית איפרגן, מנהלת הבטחת איכות; ציפי אלמון, מנהלת כספים; עינת כהן צדק, מנהלת משאבי אנוש, מרינה פורצקי, מנהלת מעבדות;
דנה סיתי כהן, מנהלת בטיחות תרופתית; דר' לנה דנוביץ, מנהלת רישום; שרה שלף, מנהלת שיווק פארמצבטי
ענת יפה
תוכן שיווקי

אוניפארם היא חברת תרופות ישראלית המפתחת ומשווקת תרופות גנריות. כאחת מחלוצות הגנריקה בארץ, אוניפארם, המונה כיום כ-250 עובדים, מייצרת תרופות חדשניות המטפלות בקשת רחבה של מחלות וסימפטומים. תהליך הייצור נעשה תוך הקפדה על מקצוענות ודייקנות חסרות פשרות החל משלב ייצור התרופה ועד לשיווקה בבתי המרקחת. כל זאת, כדי לממש את חזון החברה: לאפשר רפואה טובה ונגישה יותר. שבע מנהלות מספרות על עולם הפארמה מזווית נשית. 

נופרית איפרגן, מנהלת אבטחת איכות 
"הממד הנשי בניהול, ניחן באינטליגנציה נשית בשילוב גמישות מחשבתית, יכולות ארגון מעולות, מקצוענות ויצירתיות, והוא הכרחי לגופים הרוצים להשיג מטרות לנוע קדימה. כיום, חברות מצליחות בנויות משילוב של נשים וגברים, שילוב שמצעיד את החברות להישגים משמעותיים. יום האישה הוא יום של הזדמנות עבור ילדות ונערות להיחשף לנשים מוכשרות ומובילות בתחומים שונים. החשיפה יכולה להשפיע על בחירתן את מקצועות הלימוד ונתיב הקריירה שלהן".

דנה סיתי-כהן, מנהלת בטיחות תרופתית ופרמקוויג'ילנס 
"באוניפארם לא תמצאו את המושג 'ניהול נשי', אלא 'ניהול אפקטיבי'. ניהול כזה משלב מקצועיות ואנליטיות מחד, ואינטליגנציה רגשית ואמפתיה מאידך. הניהול בחברה הוא ניהול שמתעלם מגזע, דת ומגדר. כמנהלת באוניפארם אני יכולה לומר שמסתכלים על הזדמנויות, אתגרים ומגדירים יעדים ומדדי ביצוע. אין ספק כי ברוב התחומים בשולחנות מקבלי ההחלטות, הרוב המוחלט הוא גברי. יחד עם זאת, במדינת ישראל רוב הרוקחים הן רוקחות, כך גם על ספסל הלימודים. זה סיפוק אדיר לראות נשים רוקחות בעמדות מפתח, מובילות שינוי, מפתחות מחקר, שומרות על בטיחות המטופלים ומקבלות החלטות משמעותיות".

לימור דורי אלון, מנהלת פיתוח עסקי 
"האינטראקציות שלנו, המנהלות, עם גברים ונשים, תלויות בתקשורת הבינאישית, ובבניית מערכות יחסים נעימות ופוריות בעבודה. שני המנכ"לים של אוניפארם, ד"ר רון תומר וד"ר גיל תומר, מהווים דוגמה ומופת להצלחה, תוך הצמחת דור חדש של עובדות ועובדים מקצועיים, ושמירה על נועם הליכות שמעודד וסוחף את כל עובדי החברה לפעול יחד להצלחות משותפות. יום האישה חשוב לציון בעולם כולו, להעלאת המודעות לפער שעודנו קיים בעולם העבודה בין נשים לגברים. נוכח הפער הזה, נשים עדיין מתקשות לזכות בעמדות ניהול בכירות באותם אחוזים כמו גברים.". 

ציפי אלמון, מנהלת כספים
"בתקופת הקורונה ראינו כי מערכת הבריאות נתמכה על ידי לא מעט נשים בתפקידים בכירים, אשר הוכיחו את יכולתן בהובלה ובהעצמת תחום הפארמה והבריאות. למרות הקשיים הרבים בתחום, עלינו להמשיך לפעול ואל לנו לאפשר לאף חסם להשפיע על תפקודנו. יום האישה מסמל תקווה להמשך השינויים המבורכים בכל תחומי החיים, עבור נשים בחברה, בעולם העסקים ובכלל, אני קוראת לכל אישה באשר היא: 'קחי לעצמך את הזכות לפעול כראות עיניך, אל תחכי שיתנו או שיאפשרו לך להתקדם תביני שאת שווה ומגיע לך כל שתבקשי'".

ד"ר לנה דנוביץ, מנהלת רישום
"באוניפארם נשים מהוות חלק נכבד מהנהלת החברה, לכן השאלה 'למה אני כאן?', כאישה אף פעם לא עלתה על הפרק. בתחום המקצועי שלי, רגולציה, היחס בין המגדרים שוויוני לחלוטין, ויש נשים רבות בעמדות מפתח הן בחברות פרטיות והן ברשויות רגולטוריות בארץ ובעולם. אני מודה שהידיעה שאני לא צריכה להוכיח את עצמי כאישה, אלה להתנהל במישור מקצועי בלבד, מאוד מקלה ומאפשרת התפתחות אישית ומקצועית. בסופו של דבר, המניע שלי הוא הרצון להביא תרופות איכותיות תוצרת הארץ למטופלים בארץ ובעולם. השאיפה היא לעזור לחברה לממש את הפוטנציאל שנוצר לבניית המפעל החדש ותחילת ייצוא התכשירים לאירופה ולשווקים נוספים".

שרה שלף, מנהלת שיווק פארמצבטי 
"אני רואה את עצמי שווה בין שווים, וכך מרגישה בחברת הקולגות והמנהלים. אישית, כאן באוניפארם, איני מרגישה לרגע שווה פחות או עם מסוגלות נמוכה יותר, והכי חשוב ללא נחיתות בשוויון ההזדמנויות. יום האישה הוא יום מיותר שעדיין מדגיש את הפער הקיים ואת הצורך להעניק 'יום מיוחד' לנשים. אני שואפת ליום בו השוויון יהיה נוכח בכל ולא יהיה צורך לחגוג את יום האישה".

עינת כהן צדק, מנהלת משאבי אנוש 
"הנהלת אוניפארם מונה כיום 60% נשים. האחוז הגבוה משפיע על התרבות הארגונית בחברה ומציג לעובדות החברה, הלכה למעשה, את אופק הקידום האפשרי עבורן. המסר שעובר לעובדים ולעובדות בכל התפקידים הוא ברור: הענין הוא המקצועיות ולא המגדר. להיות מפעל ישראלי מצליח, משמעו לחיות את הגיוון שבחברה הישראלית. בהתמודדות הנוכחית עם מגפת הקורונה, ראינו בעולם מנהיגות נשית מצליחה מאוד, את המנהיגות הזו צריך לחזק ולהעצים".