דוגמה אישית

פיתוחים חדשים בתחום ייצור התקנים תוך-רחמיים הופכים אותם לאמצעי-מניעה מבוקשים יותר ביחס לגלולות למניעת היריון. קרן לשם, מנכ"לית חברת אוקון הלת'קר, גאה בהתקן החדש ובעובדה ש-85% מהעובדים בחברה הן נשים

קובי טיריפינטו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן לשם
קובי טיריפינטו
תוכן שיווקי

במשך שנים, נשים רבות תרות אחר אלטרנטיבות למניעת היריון, שלא יסכנו את בריאותן הפיזית והנפשית, לא יפגעו בסיכוייהן להרות בעתיד, ויספקו שקט נפשי ובטחון לזמן ארוך. 
"'הבלרין' הוא אמצעי מניעה תוך רחמי כדורי זעיר וראשון מסוגו בעולם,  שיעילותו הוכחה במחקרים, ובזכות העובדה שגודלו הוא כשליש מגודלם של התקנים אחרים – יש לו את פרופיל הבטיחות הטוב בעולם לעומת התקנים קיימים בתצורת T", מסבירה קרן לשם, מנכ"לית חברת הפארמה הישראלית אוקון הלת'קר, שפיתחה את התקן "בלרין".

הדרך
אוקון נוסדה בשנת 2011 על ידי ד"ר אילן ברעם, גינקולוג בכיר שהחליט למזער את ההתקן התוך רחמי ולהתאים אותו לצורתו התלת ממדית של הרחם. אוקון מפתחת על פלטפורמת ה- IntraUterine Ball (IUB) מוצרים לטיפול תוך-רחמי לא-פולשני בתחום בריאות האישה, כגון אנדומיטריוזיס, סרטן, שרירנים ודימום חריג מהרחם.

התקן ה"בלרין", בו משתמשות למעלה מ-6,500 נשים בישראל ולמעלה מ-100 אלף נשים בעולם, יעיל ל-5 שנים, משתמש בזיכרון צורני על מנת להתעגל אל צורתו הייחודית בתוך הרחם, באופן שלא יפגע בדפנות הרחם ולכן גם מפחית במעל ל-40% את הפציעות השגורות.

מה ייחודו של ההתקן?
"'הבלרין' פותח מתוך מחשבה על האנטומיה של גוף האישה, צורתו העגולה נטולת קצוות חדים שלא גורמת לכאבים או לפציעות מגירוי או דקירה של דפנות הרחם. 'בלרין' נושא את אישור משרד הבריאות הישראלי, הוא בעל תקן CE האירופאי ואמ"ר והוא מציג פרופיל בטיחותי הרבה יותר טוב מזה של כל התקן מסורתי מיושן, אז ההחלטה להתקינו בגופי הייתה קלה".

בשם החדשנות
"בתחום שבו במשך שנים לא הייתה שום חדשנות, מגיעה דווקא חברה ישראלית שהולכת וכובשת את מקומה ברחבי העולם. בנוסף, העובדה שאוקון היא החברה היחידה שנותנת אחריות מלאה על התקן בלרין למשך 5 שנים, נותנת לרופאים ולנשים את הידיעה שהחברה עומדת מאחוריהם ונותנת פתרונות. גם שירות הלקוחות והתמיכה האישיים זוכים להערכה רבה בקרב הרופאים שעובדים איתנו", מדגישה לשם. 
לשם, שנכנסה לתפקידה באוקון לפני כשנה וחצי, מיישמת הלכה למעשה את הפתגם "נאה דורש ונאה מקיים", והצהירה כי בחרה לשמש דוגמה אישית ולהתקין בגופה את ה"בלרין".  
טרם הצטרפותה לחברה, שימשה קרן לשם כעשור בתפקידי ניהול בכירים בתעשיית הפארמה והמכשור הרפואי. בתפקידה האחרון שימשה כסגנית נשיא בחברת הפארמה ההולנדית VISUfarma, לפני זה כיהנה כמנכ"לית חברת ViSci מקבוצת ביולייט הישראלית,  ודירקטורית במועצת המנהלים של החברה, ולפני כן כמנכ"לית חברת AOPharma מחממת רד-ביומד. במסגרת תפקידיה הניהוליים בתעשייה הובילה לשם עסקאות השקעה וסבבי גיוס בחברות סטארט-אפ שונות בתחום מדעי החיים, וכן מהלכי מיזוגים ורכישות בהיקף כולל של כ-70 מיליון דולר. 

"עם הצטרפותי לאוקון, פעלתי מצד אחד להאצת כניסתו של 'בלרין' למדינות נוספות בעולם, ומצד שני לקידום המו"פ של המוצר השני שלנו ה-IUB SEAD, המטפל ללא ניתוח בדימום חריג מהרחם ועומד לפני תחילת שלב 2ב של הניסויים הקליניים בו, וזאת כמובן תוך הובלת סבבי גיוס מציפים ערך עבור המשקיעים".

זווית מגדרית
"כ-85% מעובדי אוקון הן נשים ואני מאמצת התייחסות ייעודית להובלת והעצמת נשים בחברה. אני מאמינה גדולה בכוחן וביכולתן של נשים. מחקרים רבים מראים שכשנשים תופסות עמדות מפתח, הן מקדמות חברות להצלחה ומצוינות עסקית ברמה הגבוהה ביותר. אני מעסיקה נשים איכותיות, קריאטיביות, שעובדות יחדיו, מפרגנות האחת לשנייה ויחד אנו מובילות את אוקון להצלחה, כי אנחנו באמת רוצות לספק מענה על הדברים שחשובים לנשים, באופן שישפר את איכות חייהן, וחיינו".

קרן לשם (44)
מנכ"לית חברת אוקון הלת'קר.
אם לשלושה ילדים.
השכלה: תואר שני מנהל עסקים (MBA), אוניברסיטת קלארק.