מחוץ לקופסא המעוצבת

אנשים שאוספים דברים תמיד סקרנו אותי: מהבאנליים שבחבורה שאוספים בולים, דרך כל ילדה בישראל של שנות ה-80 שהיה לה לפחות אחד מבין השניים – מחקים ריחניים או מכתביות ועד לאלה שקצת הגזימו עם כמות הבובות/ האקדחים/ מכוניות הצעצוע וכו'

הדס רייס, בעלת תואר B.Desig בעיצוב פנים, מנהלת שיווק בסטודיו 6B
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדס רייס, בעלת תואר B.Desig בעיצוב פנים, מנהלת שיווק בסטודיו 6B
תוכן שיווקי

תמיד אהבתי קופסאות וגם התירוץ הפרקטי עבד לטובתי – אפשר הרי לאחסן בה, את כל שאר הדברים שלא באמת צריך....

אני חושבת שזה התחיל מקופסת התפירה של סבתא שלי. מתחת לשולחן האיפור שלה, התחבאה קופסא שנראתה לי תמיד כמלאכת מחשבת – עשויה עץ, עם המון חיבורים מעניינים ובתוכה עולם שלם של אסור.

נלקח מ-eBay

עד שסוף סוף מותר ואז צריך להיזהר מאד כשפותחים אותה. היא מלאה במאות פריטים קטנטנים וצבעוניים שיכולים ללכת לאיבוד וכשאת ילדה בת 3.5, זה מפחיד ומפתה בו זמנית.

בבית הספר כמובן היינו אוכלים פיתה עם שוקולד בהפסקת עשר, שחיכתה לנו בסבלנות בתוך קופסא מאויירת באחת מסדרות הילדים האהובות. עם בקבוק תואם (!)

נלקח מ-eBay

אין בחורה שלא חזרה מהמסע לפולין עם אהבה עצומה לארץ ישראל וסט קופסאות עץ שקנתה בשוק בקראקוב. הסט האישי שלי כלל 6 קופסאות, אחת בתוך השנייה, בעל דוגמא צרובה של פרחים ושאר דברים מתעגלים. עד היום הקופסאות הללו מקשטות חלקים שונים בבית שלי ומאחסנות מגוון רחב של כל מיני. החל מעפרונות ועד למכתבים.

נלקח מ-eBay

יש קסם בקופסא, היא יכולה להיות פשוטה ואנונימית כמעט, אבל אטומה וחור המנעול שלה והשוליים המשופשפים גורמים לך לחשוב מה אוחסן בה לאורך השנים – מכתבי אהבה? תכשיטים יקרים? ואולי סתם כלי עבודה?

נלקח מ-eBay

העיצוב שלה יכול להיות פרקטי – כזה שגם יגן על הדברים שנמצאים בתוכה וגם יציג אותם באופן שיקל עלינו להשתמש בהם כשצריך.

נלקח מ-eBay

היא יכולה להזכיר לנו את הילדות ברגע, ככה:

נלקח מ-eBay

או ככה:

נלקח מ-eBay

והיא יכולה להיות גנרית, כזו שיש בכל בית.

נלקח מ-eBay

ועדיין, קופסא מעוצבת, בלי להתווכח על טיב העיצוב, מעוררת אצל כל אחד מאיתנו רגשות נשכחים, כי שם שמרנו את הדברים הכי יקרים לנו.

הדס רייס, בעלת תואר B.Design בעיצוב פנים, מנהלת שיווק בסטודיו 6B ומאיירת בשביל הכיף.

הדס רייס, בעלת תואר B.Design בעיצוב פנים, מנהלת שיווק בסטודיו 6B