עם מותו של פרופ' ששון סומך | ששון סומך פינת נַגִיבּ מַחְפוּז

ששון סומך הקדיש חלק נכבד מעבודותיו האקדמיות לחקר יצירתו של נגיב מחפוז, חתן פרס נובל לספרות ומי שנחשב לגדול כותבי הפרוזה הערבית המודרנית. עבודת הדוקטורט שלו על מחפוז, שנכתבה באוקספורד ויצאה לאור מאוחר יותר כספר, השפיעה רבות על חקר יצירותיו של הסופר המצרי בשנים שלאחר מכן. מחפוז היה מודע היטב למחקריו של סומך ואמר: "אין אדם שמבין את יצירתי טוב יותר מפרופ' ששון סומך". בין מחפוז וסומך נוצר גם קשר אישי הדוק, שהיה מבוסס על הערכה הדדית עמוקה שהתפתחה לידידות ארוכת שנים

גבריאל מ. רוזנבאום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השבוע מת פרופ' ששון סומך, חוקר הספרות הערבית המודרנית, לשון הספרות הערבית המודרנית ופורץ דרך במחקר בתחומים אלה, חתן פרס ישראל, והמורה שלי.

את ששון היכרתי לראשונה בשנה הראשונה של הלימודים בחוג לשפה וספרות ערבית באוניברסיטת תל אביב. לשנינו זאת היתה התחלה חדשה: ששון עצמו היה דוקטור צעיר שסיים באוקספורד את הדוקטורט שלו, על הסופר המצרי נגיב מחפוז, והגיע ללמד בְּחוג שגם הוא היה חדש ועדיין לא היו בו לימודי תואר שני. לאחר שנים סומך היה ראש החוג ותרם רבות לקידומו ולפתיחת מסלול ללימודי תואר שני ואחר כך תואר שלישי. היתה בינינו כימיה טובה מההתחלה, אבל לאחר תום התואר הראשון נפרדו דרכינו ונפגשו שוב רק כעבור כמה וכמה שנים, כאשר חזרתי ללימודי התואר השני שנפתחו באוניברסיטה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ