ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

* החיים כמשל - פנחס שדה. הרומן האוטוביוגרפי שכתב שדה בהיותו בן 27 ושזכה למעמד של ספר פולחן, רואה אור בהוצאה מחודשת, שכוללת גם קטעים מיומנו של המחבר. שוקן וידיעות ספרים, 446 עמ', לא צוין מחיר.

* מצרפי המקרים - יואב בלום. אין דבר כזה צירופי מקרים, יש אנשים שדואגים שדברים יקרו ומסיטים גורלות על פי הנחיות. אבל כששלושה מקצוענים בתחום מקבלים משימה יוצאת דופן, הם מבינים שלא הכל נמצא תחת שליטתם. כתר, 277 עמ', 87 שקלים.

* מנגו אחרון לפרידה - טל דוידוביץ'. נעמי נשלחת על ידי סבתה הגוססת למצוא מוכרת פרחים בעלת כוחות על טבעיים. כשמסע החיפושים הולך ומסתעף והנכדה נחשפת לפרטים משפחתיים עלומים, ההתפכחות היא בלתי נמנעת. מודן, 336 עמ', 88 שקלים.

* מכתוב - איריס אליה-כהן. עירית מתאהבת באחסאן, ובזכות השפה הערבית, שנהפכת לחלק מחייה, היא משקמת את זהותה שהודחקה על ידי הישראליות החדשה. הקיבוץ המאוחד, ספרי סימן קריאה, 334 עמ', 89 שקלים.

פרוזה - תרגום

* בקתה קטנה, דגים מנתרים - צ'יו סיה טיי. מאנגלית: תלמה אדמון. ילדות בצל סבא פיאודל, בגרות על רקע המאבק בין המסורת לקדמה - בקורות חייו של מינג'ג'י, שנולד בסוף המאה ה-19, מגולם סיפורה רב התהפוכות של סין. ספרית מעריב, 376 עמ', 92 שקלים.

* המנגינה האחרונה - ניקולס ספארקס. מאנגלית: רותי ונעם אור. רוני, שנשבעה שלא תדבר עם אביה לעולם, נאלצת לנסוע לחופשה בביתו בעיירת חוף קטנה, שם תלמד להכיר אותו מחדש וגם תחווה סיפור אהבה לא פשוט. מודן, 354 עמ', 88 שקלים.

* ההודאה - ג'ון גרישם. מאנגלית: נורית לוינסון. תשע שנים לאחר שצעיר חף מפשע מורשע באונס וברצח ורגע לפני שמוציאים אותו להורג, מחליט הפושע האמיתי להתוודות, אך מנגנוני הצדק מסרבים להאמין לו. 392 עמ', 88 שקלים.

עיון

* סערה מסייעת, התנועה הרוויזיוניסטית בשנים 1925-1940 - רינת-יה (גורודנצ'יק) רובינסון. סיפורה של התנועה הרוויזיוניסטית, החל משנות ההתגבשות הפוליטית, נוכח עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, העלייה הבלתי לגאלית והפעילות בפרוץ מלחמת העולם השנייה. הוצאת יד בן צבי, 344 עמ', לא צוין מחיר.

* תולדות יהודי רוסיה, מימי קדם עד העת החדשה המוקדמת - אלכסנדר קוליק (עורך). אסופת מאמרים הפורשים את סיפורה של קהילה יהודית רבת פנים - מהעת העתיקה באזורים שמצפון לים השחור ועד להיווצרותה של המדינה הרוסית. הוצאת מרכז שזר, 391 עמ', 93 שקלים.

* מאוסלו עד ההתנתקות, המאבק על ארץ ישראל השלמה בעיתוני חב"ד - אורלי צרפתי. בשנות ה-90 עמדה חסידות חב"ד בתווך של שני תהליכים היסטוריים סותרים מבחינתה: תהליך השלום הכרוך בפשרה טריטוריאלית והציפייה לביאת המשיח. המחברת בוחנת את התמורות שחלו בחסידות באמצעות הפרסומים בעיתוניה. הוצאת הספריה הציונית ואוניברסיטת תל אביב, 277 עמ', לא צוין מחיר.

* כינון החילוניות - טלאל אסד. מאנגלית: זהר כוכבי. "כיצד עשויה להיראות אנתרופולוגיה של החילוניות?" בשאלה זו פותח המחבר את ספרו, שבו הוא מתחקה אחר מושגיה של החילוניות והפרקטיקות שלה, כמו אחר התגבשותה הפוליטית ההיסטורית. הוצאת רסלינג, 346 עמ', 94 שקלים.

הדרכה ופנאי

* תמיד אפשר אחרת - נטע זילברשטיין. כיצד להשיב איזון לחיים ולשנות תופעות שליליות שהתקבעו בחברה ובאדם. על מניפולציות רגשיות, מודעות לקיבעון, אושר שאינו מותנה בגורמים חיצוניים ועוד. הוצאת דפים מספרים, 120 עמ', 59 שקלים.

* גיאורגיה: כותאיסי, קולאשי, אוני: מסע אל הקהילה היהודית - דפנה יזרעאל (עורכת). תיעוד של משלחת שיצאה בקיץ 2007 למסע לתיעוד אתרים יהודים בגיאורגיה. מרכז זלמן שזר, 120 עמ', לא צוין מחיר.

* משפחה במחשבה תחילה - אילנה שניר. איך מטפלים בנושאים משפחתיים טעונים כמו חינוך, סמכות הורית ושימור זוגיות באמצעות כלים מעולם הניהול והעסקים. אוריון, 222 עמ', 79 שקלים.

כתבי עת

* מחקרי משפט - כתב עת של הפקולטה למשפטים, כרך כ"ו, חוברת 2. בגיליון: גישור ותורת המשפט הטיפולי: התבוננות בהליך הגישור מבעד לעדשה הטיפולית (עומר שפירא); המשפט הפלילי כתרפיה - אפשרויות ליישום של תורת המשפט הטיפולי (אורנה אליגון דר) ועוד. עורך: ד"ר רוני רוזנברג. מו"ל: אוניברסיטת בר אילן, 652 עמ', לא צוין מחיר.

* הד החינוך - כרך פ"ה, גיליון 2 בנושא זכויות המורים. בגיליון: כל זכויות המורים בישראל וההסכמי העבודה שלהם. בין היתר: אופק חדש - עיקרי ההסכם; זכויות המורים בנושאי דרגה, חופשת קיץ, היקף משרות, ותק, קביעות, מילואים, מילוי מקום, ריכוז מקצוע ועוד. עורך הגיליון: נפתלי אלוני. מו"ל: הסתדרות המורים בישראל, 177 עמ', לא צוין מחיר.

* עיניים - כתב עת לילדים, גיליון 125 בנושא גשר. בגיליון: "אני שמה לב שחשוב לך לחדש את החברות עם אור" (דוד סילורה על תהליך הגישור); ליל הגשרים (מאיר פעיל); מדוע גשרים נופלים? (אמיר בן שלום) ועוד. עורך: תמיר ראונר. מו"ל: עיניים, 63 עמ', 49 שקלים.

* הליקון - כתב עת לשירה, "הקול החדש 2011". בגיליון: קובץ השירה של בוגרי מחזורים י"ז-י"ח של בית ספר לשירה הליקון. בין השירים: "סגרתי את הדלת של העיר/ ושוב לקחתי רכבת הביתה.// כמה רכבות לקחתי ממני/ כמה מנוחות צהרי תל אביב נתתי לעצמי" (מתוך "סגרתי את הדלת של העיר", דנה מרקוביץ'); בגיליון גם תרגומים לשירים מאת טד יוז, ויליאם בלייק, א. א. קאמינגס ועוד. עורך ראשי: אמיר אביאל אור. מו"ל: עמותת הליקון לקידום השירה בישראל, 97 עמ', 55 שקלים.

* עת-מול - עיתון לתולדות ארץ ישראל ועם ישראל, גיליון 214. בגיליון: "ואינם מכירים לדבר יהודית?" (יוחנן ברויאר); האולפן העברי הראשון בארץ ישראל (יוסף לנג); עברית של קיבוץ גלויות (מיכאל גרינצויג) ועוד. עורך: ראובן גפני. מו"ל: יד בן צבי, 33 עמ', 30 שקלים.

ילדים ונוער

* המתנה הכי טובה בעולם - ג'ונתן אמט. איורים: ונסה קבן. מאנגלית: אירית ארב. חלד דואג לארנבת, חברתו הטובה. הוא לא ראה אותה המון זמן, כי הגשם ירד ללא הפסקה ואף אחד לא יצא מהמחלה שלו. אבל לחלד יש דרך משלו לצאת לביקור. הוא לוקח את חבריו להרפתקה מתחת לאדמה, ומביא לארנבת את המתנה הכי טובה בעולם. הוצאת כנרת, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

* החיפוש של לולה - דנה כהן. איורים: רנה עובדיה. הכלבה לולה מחליטה שאינה רוצה להיות יותר כלבה. בכל יום היא מתחפשת לחיה אחרת בתקווה להיות מרוצה יותר, אך הדבר לא קורה, האם תמצא דרך להיות מיוחדת? הוצאת אות ועוד, עמ' לא ממוספרים, 54 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ