ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

* טרזן יופיע פתאום - עמוס טלשיר. משנות השישים עד שנות האלפיים, חבורה של ילדים משכונת פועלים בבאר שבע מנצחת, מפסידה ומתבגרת עם המדינה. מטר, 300 עמ', 88 שקלים.

* ילדי הכאוס - איתי אשר. במהלך השבוע הם חיילים שמתמודדים עם האינתיפאדה השנייה, בסופי השבוע הם צעירים שמחפשים פורקן עם סקס, סמים ומוסיקה. דיוקן של דור שנעלם מעיני מרכז החברה הישראלית. זמורה-ביתן, 271 עמ', 89 שקלים.

* חי צומח דומם - משה זונדר. מותה של אמו ניצולת השואה מחזיר עיתונאי אחורה, אל ילדותו ואל היחסים הלא נורמליים ביניהם. כתר, 152 עמ', 84 שקלים.

* לזרום עם זה: סיפורה של אם חד הורית - מיקי אשד. הריון לא מתוכנן ופרטנר שנעלם מהשטח יוצרים בפני המחברת מציאות לא מוכרת, שהיא לומדת איך להתמודד איתה. לברדור, 171 עמ', 82 שקלים.

פרוזה - תרגום

* חציית קיץ - טרומן קפוטה. מאנגלית: איריס ברעם. קיץ בניו יורק, וגריידי, בת עשירים מהשדרה החמישית, מתאהבת בקלייד, יהודי עני מברוקלין. האם הרומן הבין מעמדי יחזיק מעמד? כתר, 157 עמ', 89 שקלים.

* בית הדין של אבא - יצחק בשביס-זינגר. מיידיש: בלהה רובינשטיין. שנות ילדותו של ענק הספרות היהודי והדמויות שמילאו אותן נפרשות ב-60 סיפורים, שחלקם מתפרסמים לראשונה בעברית. ספרית פועלים, הקיבוץ המאוחד, 396 עמ', 92 שקלים.

* סיפור אהבה אמיתי עצוב במיוחד - גארי שטיינגרט. מאנגלית: קטיה בנוביץ'. בארצות הברית הקורסת כלכלית וערכית מתאהב לני אברמוב המיושן ביוניס פארק המעודכנת ומלמד אותה על חשיבותה של אנושיות. סימנים, ידיעות ספרים, 398 עמ', 98 שקלים.

* הגרדום בקרחת היער - אלן ברדלי. מאנגלית: אסנת הדר. פלביה דה לוס, חובבת הכימיה בת ה-11 שכבר פיענחה רצח סבוך ב"המתיקות שבתחתית הפאי", דוחפת את אפה לפרשייה חדשה, שתחילתה בהתחשמלות של בובנאי. מטר, 304 עמ', 89 שקלים.

* חיית הלב - הרטה מולר. מגרמנית: טלי קונס. ברומניה הטוטליטרית המדכאת של שנות ה-70 וה-80 מערערת התאבדותה של לולה את חייהם של חבריה. רומן שמבוסס בחלקו על האוטוביוגרפיה של מולר, זוכת פרס נובל 2009. מודן, 219 עמ', 88 שקלים.

* לילות ערב, מבחר מאלף לילה ולילה, כרך ב'. מערבית: חנה עמית-כוכבי, מצרפתית: רמה איילון. עוד עשרות סיפורים מהשפע שהמציאה שהרזאד עוצרת הנשימה כדי לרכך את המלך שהריאר, כולל תוספות מאוחרות של עלילות אלדין ועלי באבא. בבל, 434 עמ', 98 שקלים

כתבי עת

* מטען - כתב עת ישראל לחשיבה ולפעולה, גיליון 18. בגיליון: שירים מאת נתן זך, מוחמד אגואני ועוד; פרקים מנובלה של יוסי גרנובסקי; סיפור מאת יחזקאל רחמים ועוד. עורך: יוסי גרנובסקי. מו"ל: עמותת כח יוזם - קווה מובדירה, 44 עמ', לא צוין מחיר.

* המכון - כתב עת של מכון ויצמן למדע, גיליון 61. בגיליון: האם יש עדיין משמעות מעשית למושג אור לגויים (א"ב יהושע, דברים שנשא במפגש בו קיבל תואר דוקטור לשם כבוד); פתאום באמצע החיים (על המחלה הניוונית ALS); ועוד. עורך: יבשם עזגד. מו"ל: מכון ויצמן למדע, 52 עמ', לא צוין מחיר.

* עת-מול - עיתון לתולדות ארץ ישראל ועם ישראל, גיליון 214. בגיליון: "ואינם מכירים לדבר יהודית?" (יוחנן ברויאר על הדיבור בעברית מן העת העתיקה ועד ימינו); רשרוש הגחלילית וצרחת השלדג (רוביק רוזנטל) ועוד. עורך: ראובן גפני. מו"ל: יד בן צבי, 34 עמ', 30 שקלים.

עיון

* מדוע טייסי קמיקזה חובשים קסדות - יעקב בורק. ספרו השלישי של בורק, מחבר רבי המכר "האם שימפנזים חושבים על פרישה" ו"רעש", מפשט מחקרים מתקדמים במדעי החברה בנושאים כמו הצלחה, מוסר, אחריות וחומרנות. עם עובד, 247 עמ', 88 שקלים.

* יומן זעיר - אומברטו אקו. מאיטלקית: אריה אוריאל. תופעות תרבותיות, סוציולוגיות ואנתרופולוגיות כפי שהן נצפות בעיניו חדות ההבחנה של אקו. זמורה-ביתן, 204 עמ', 84 שקלים.

* התודעה הלומדת: הלמידה מבעד לעדשת המצלמה - עורכות: מרים מבורך וגילה רוסו-צימט. הסתכלות פרשנית על תחומים ומיומנויות של הוראה במטרה לבחון איך מתרחשת למידה על פי תפישם של מורים. מאגנס, 176 עמ', 79 שקלים.

* ביטחון לאומי - כתב עת ללימודי ביטחון לאומי, גיליון 8. בגיליון: פיראטיות וטרור ימי (עמית פרבר); מבצעים חשאיים בתפיסת העוצמה הלאומית של ישראל (א"ת) ועוד. עורך: ארנון סופר. מו"ל: המכללה לביטחון לאומי, 197 עמ', לא צוין מחיר.

* חברה ורווחה - רבעון לעבודה סוציאלית, כרך ל' חוברות 3-4. חוברת מיוחדת בנושא ילדים נפגעי התעללות והזנחה ומשפחותיהם: מחקר וטיפול. בין המאמרים: ילדים עשוקי ילדות: "שלום הילד" ביישוב היהודי בשנות המנדט הבריטי (תמי רזי); היבטים ייחודיים בטיפול בילדים נפגעי תקיפה מינית מהמגזר החרדי (חלי בן מאיר ויעלה לבבי) ועוד. עורך ראשי: דוד בר-גל. עורכות הגיליון: טובה ליכטנשטיין, פרדה פיגלסון. מו"ל: משרד הרווחה והאגודה לקידום העבודה הסוציאלית, 592 עמ', לא צוין מחיר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ