ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

* חלומות מזכוכית - דודו בוסי. נועם, במאי שגדל בשכונת התקווה, חוזר אליה כדי לתעד את חייהם של יוסי וכריסטינה ואת ניסיונם לפרוץ את מעגל העוני, האלימות והאלכוהול. כנרת, זמורה-ביתן, 272 עמ', 89 שקלים.

* עמוד-שניים ליום - צדוק עלון. הגיגיו של אדם שהולך למכולת מתערבבים במחשבות הגיבורים שהוא יוצר ובפילוסופיה של שפינוזה. עמדה, 289 עמ', 78 שקלים.

* היברו פבלישינג קומפני - מתן חרמוני. עלייתו ונפילתו של מרדכי שוסטר, שחולם לכבוש את הפסגה של ספרות היידיש הפופולרית בניו יורק של תחילת המאה ה-20. כנרת, זמורה-ביתן, 270 עמ', 89 שקלים.

* נסיעה - יאיר אסולין. חייל בשירות חובה, בן למשפחה דתית לאומית, מלווה על ידי אביו אל הקב"ן במסע שהולך ונטען בעוד ועוד משמעויות. חרגול ועם עובד, 102 עמ', 64 שקלים.

* כולם היו כאן והלכו - יהודית וינשטוק. קובץ סיפורים ובו חוזרת בתשובה מחפשת תיקון, חברות ותיקות מנהלות תחרות, משפחה בהתנחלות הולכת ונקרעת, ועוד. כנרת, זמורה-ביתן, 175 עמ', 89 שקלים

פרוזה - תרגום

* משחק כפול - קרל היאסן. מאנגלית: יורם ארנון. שלושים שנה אחרי שהפסיק לשחק גולף בגלל ביצועים עלובים, החליט העיתונאי וסופר רבי המכר קרל היאסן לנסות לחזור אל הגומות. תיעוד משועשע של כישלון. ספרית מעריב, 229 עמ', 89 שקלים.

* השמים נופלים - לורנצה מאצטי. מאיטלקית: יורם מלצר. שילוב בין רומן לאוטוביוגרפיה מאת בת משפחתו של אלברט איינשטיין. אחיות תאומות מתייתמות ומאומצות בחום ובאהבה על ידי דודים מטוסקנה. ואז מתחילה מלחמת העולם השנייה. סמטאות, 200 עמ', 79 שקלים.

* הנוסע הסמוי - ז'ורז' סימנון. מצרפתית: יהושע קנז. דודו העשיר ורב ההשפעה של ז'יל הולך לעולמו, והוא יורשו היחיד. מה היה מקור הכוח של הדוד? מה היו סודותיו, ויותר מכך, מי רצה במותו? אלה שאלות שעכשיו על ז'יל להתמודד איתן. עם עובד, 261 עמ', 88 שקלים.

עיון - מקור

* המאסטרו: חייו ויצירתו של אברהם שלונסקי - חגית הלפרין. אבי השירה הארצישראלית המודרניסטית, מתרגם, עורך, סופר ילדים, מחדש לשון ובוהמיין - ביוגרפיה. ספרית פועלים, הקיבוץ המאוחד ומרכז קיפ, אוניברסיטת תל אביב, 630 עמ', 128 שקלים.

* מסות ומאמרים, העשור הראשון, 1922-1948 - אברהם שלונסקי. קובץ טקסטים פובליצסטיים של המשורר הגדול מעשר השנים הראשונות לכתיבתו בעיתונים וכתבי עת. ספרית פועלים, הקיבוץ המאוחד ומרכז קיפ, אוניברסיטת תל אביב, 680 עמ', 128 שקלים

* מי שולט על הצבא? בין פיקוח על הצבא לשליטה בצבאיות - יגיל לוי. האם לצה"ל יש עוצמה גדולה עד כדי כך שהוא קובע את החשיבה המדינית, או שמא הצבא מבוקר יתר על המידה מצד פולטיקאים ומצד ארגוני זכויות אדם? מאגנס, 282 עמ', 94 שקלים.

* "מורה רנה אמרה שאנחנו יכולים": המסע שעשינו תלמידי ואני בשנות החמישים בדרך לישראל - רנה שפירא. מורה שהיתה לפרופסור לסוציולוגיה חוזרת אל חוויות וסיפורים משנות ההוראה שלה במעברות. כרמל, 314 עמ', 89 שקלים.

* חכמי המשנה והתלמוד: הגותם, פועלם ומנהיגותם - משה בר. קובץ ממאמריו של הפרופסור בר ז"ל, מומחה לתולדות עם ישראל בתקופת בית שני, המשנה והתלמוד בארץ ישראל ובבל. אוניברסיטת בר-אילן, 491 עמ', 133 שקלים.

* מתווי דרכים: עיתונות אגודת ישראל - יוסף פונד. דיון בהתפתחות העיתונות האגודאית וסקירת התפישות הפוליטיות, התרבותיות והחברתיות בעיתונים האגודאיים לסוגיהם. הקיבוץ המאוחד ואוניברסיטת תל אביב, 311 עמ', 88 שקלים.

עיון - תרגום

* עלייתו של הכסף: היסטוריה פיננסית של העולם - ניל פרגוסון. מאנגלית: יאיר לוינשטיין. כסף מסובב את העולם ומשנה את ההיסטוריה כבר מאות שנים - ההיסטוריון פרגוסון מסביר איך. עם עובד, 317 עמ', 98 שקלים.

* אני קהלת - ארנסט רנאן. מצרפתית: שי סנדיק. אופיו של ספר קהלת ותקופתו על פי ניתוחו של ההיסטוריון, הבלשן והוגה הדעות הצרפתי בן המאה ה-19, רנאן. נהר ספרים, 106 עמ', 69 שקלים.

* פרויקט האושר - גרטשן רובין. מאנגלית: לינדה פניאס-אוחנה. תובנות של פילוסופים, מחקרים עם היד על הדופק וספרי עזרה עצמית סייעו לגרטשן רובין, עד אז אמריקאית די מרוצה בחלקה, לבחון את חייה ולמצוא את הדרך אל חיים מאושרים אפילו יותר. כתר, 360 עמ', 94 שקלים.

מחזות

* מסילה לדמשק - הלל מיטלפונקט. בחיפה של 1942, תחת שלטון בריטי ואיום של פלישה גרמנית לפלסטינה, שרה שואפת לחיים משותפים של יהודים וערבים במדינה עצמאית. מחזה שעדיין רץ בתיאטרון הבימה. גוונים, 85 עמ', 58 שקלים.

* כוהנת מין - חמוטל גורן. שירלי הרווקה, שמתאהבת בשדרן רדיו פופולרי ונאהבת על ידי השותף שלה לדירה, ממציאה לעצמה זהות נוספת: כוהנת המין טאריקה. הוצאת מילה משלך, 136 עמ', 50 שקלים.

אלבומים וקטלוגים

* אורות וצללים: סיפור איראן והיהודים - אצר וערך: חגי שגב. ספר התערוכה שעוסקת ביהודי איראן המוצגת בבית התפוצות עד מאי 2011. בית התפוצות, 290 עמ', לא צוין מחיר

* קירות ורוח: 103 חדרי עבודה של סופרים ומשוררים - צילום: טלי אמיתי-טביב. אלבום המתעד את חדרי העבודה של יוצרים עברים, מביאליק ועד שמעון אדף. הקדמה מאת רונית מטלון. עם עובד, 142 עמ', 148 שקלים.

* חיים מופלאים: מאבק ההישרדות המרתק של הטבע - מרתה הולמס ומייקל גנטון. מאנגלית: אורי שגיא. אלבום המתאר במילים ובתמונות את מלחמת הקיום היומיומית בעולם החי והצומח. על פי סדרת הטבע של הבי.בי.סי. כנרת, 309 עמ', 168 שקלים.

ילדים ונוער

* אוצר קטן - ענת ג'ורג'י. יעל יוצאת למסע שבסופו תביא לעולם תינוק, שימלא את לבה באהבה. מיל, עמ' לא ממוספרים, 54 שקלים

* התינוק המושלם - טוני ברדמן. מאנגלית: אתי פריפלד. לוסי הקטנה לא מרוצה מאחיה החדש. לכן היא מחליטה להחליף אותו. כתר, עמ' לא ממוספרים, 74 שקלים

* אנטי - יונתן יבין. כשהדוד שלו מתאבד, דרור במצוקה. הוא מתחבר למוזיקת ראפ, מצטרף לחבורה קשוחה, מתאהב, מתגרה בחוק ולומד כמה דברים על נאמנות ועל החיים. עם עובד, 247 עמ', 74 שקלים

* שלדון פוקס - דרק לנדי. מאנגלית: אמנון ריבק ומיקה ריבק. בלש שהוא גם מכשף ונערה הרפתקנית יוצאים לסכל מזימה של מנהיג כוחות האופל. כנרת, זמורה-ביתן, 303 עמ', 79 שקלים.

*תנין וג'ירפה, משפחה שכזאת - דניאלה קולוט. מגרמנית: דוביץ לנץ. כשאבא תנין ואמא ג'ירפה, מעניין איך נראים הילדים וגם איך נראים החיים שלהם. ספר רביעי בסדרה. ספרית מעריב, עמ' לא ממוספרים, 69 שקלים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ