הרי הם בסופו של חשבון אתה

שלום רצבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלום רצבי

כבר זמן רב איבדתי את האמון ביכולתי לכתוב. רק כך אני יכול להסביר את הפחד, את העובדה שבסופו של דבר לעולם, ולא משנה כמה אני רוצה, איני מעז להתיישב ולכתוב. מישהו מוחשי מגופי ורחוק אלפי שנים מ"אני" אוחז בי ועוצר אותי. אני חש שאל לי לשבת ולכתוב. והוא אכן מסביר לי באורך רוח מלא רחמים ואפילו אהבה או נכון יותר חמלה שזו תהיה כתיבה חסרת משמעות. גורלה, הוא מסביר לי בסבלנות של אב, נחרץ כבר לפני שהתחלת בה. עכשיו שבגרתי די שלא כמו פעם, כבר זמן רב שאיני חש עצב, אכזבה ואפילו לא כעס. כך הם הדברים. זהו. פסק דין. וכפסק דין הוא לא יכול שלא להיות צודק. כמו עם החברים והבדידות שהולכים יד ביד. בתואם שרק הכוכבים בשמים האדישים יכולים להשתוות לו. בהתחלה החברים הולכים ומתמעטים. לא מעט באשמתי. וכי יכול להיות אחרת? מיום ליום הם מתמעטים לטובתך. אולי בחסד. לא להקשות עליך בבוא יום פקודה את הפרידה שלך מהכאן שלך ממך אתה ומעצמך.

כך לבדך כמו שרק אתה יודע אתה מסתכל לאחור. כל כך הרבה קרויים בשמך ומזוהים אתך השארת אצל אנשים שונים ובמקומות שונים. רובם כלל וכלל לא היו מה שהיית רוצה שתהיה (כרגיל פיספסת את המטרה כי היא היתה תמיד אתה). ובכלל, קשה לך להאמין שאכן כל אלה הקרויים בשמך והמזוהים אתך הם אתה עד בושה. מה עוד שרק המחשבה עליהם מחליאה.

כל כך חורה לך עכשיו שרק הם מה שייוותר ממך. שהרי חשבת רק זה שאתה נושא בכאב ובחרון הוא האמיתי, כי הרי רק אותו אתה מכיר לפני ולפנים. מכיר את רגישויותיו, יודע את טוב לבו. את עצבותו. האחרים, המפוזרים בין אנשים שונים ובמקומות שונים כל כך אחרים. מעוותים. בוגדניים. אבל אם כולם, כמובן יחד עם זה שאתה נושא בשיניך, בכאב, בדמעה ובעצב, מהווים אותך, הרי הם בסופו של חשבון אתה. עובדה זו דיה כדי לקבוע את זהותך עד שייתם זכרך. כך שוב נחרץ גורלך. אין אתה מי שאתה נושא. הוא בטל בתוך ים האחרים שהאחרים נושאים. והם נושאים מן הסתם, אם לשפוט על-פי שיפוטיו של מי שאתה נושא לבדך, מפלצת בוגדנית. מפלצת שטוב היה לה אם לא היתה באה לעולם. אך עכשיו משבאה טוב היה לה לו מיד היתה פוטרת אותו ממנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ