ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

* אלף שנים לחכות - מיה טבת-דיין. כשהיא כבר בעלת משפחה, מקבלת כנרת מכתב מנורי, אהוב מהעבר, ששומט את הקרקע מתחת לרגליה. חסרת מנוחה היא מיטלטלת בין ביתה שבעיר לקיבוץ המתפורר של ילדותה ובין ישראל להודו. כנרת, זמורה-ביתן, 336 עמ', 89 שקלים.

*חריצים ומשבצות - ארן אראל. חייו של איש היי-טק סוטים ממסלולם כשהוא פותח חבילה המגיעה לביתו. עכשיו הוא צריך לגלות מי הוא באמת, מי היא משפחתו ומה טיבם של הקרובים לו. ידיעות ספרים, 432 עמ', 88 שקלים.

* וידויה של עגונת היי טק - מיכל הרטשטיין. לשרון מושקוביץ יש את כל מה שרצתה: בית בגבעתיים, שתי בנות חמודות, רכב חדיש ובעל אוהב. כשהבעל נעלם, שרון מגלה מחדש את מיניותה. גוונים, 319 עמ', 88 שקלים.

* צרות בגן עדן - יגאל צור. חוקר פרטי בדיכאון מקבל תיק חדש: למצוא ישראלית שנעלמה בבנגקוק. כשהוא מגיע לשם הוא מבין שהעסק לא רק מפותל אלא גם מחזיר אותו אל פינה אפלה בעברו. כנרת, זמורה-ביתן, 206 עמ', 89 שקלים

פרוזה - תרגום

* כרוך סביב צווארך - צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה. מאנגלית: אנה הרמן. קובץ סיפורים של מחברת "היביסקוס סגול" ו"חצי שמש צהובה" זוכי הפרסים, על קשרים בין גברים לנשים, הורים לילדים ובין ניגריה למערב. מחברות לספרות, 220 עמ', 89 שקלים.

* גבעות הטיגריס - סריטה מנדנה. מאנגלית: יעל ענבר. השנה היא 1878, ולראשונה זה 60 שנה נולדת בת במשפחת נצ'ימנדה ממחוז קורגו שבדרום הודו. רומן על רגעים מוחמצים, אכזבות ואהבות לא ממומשות. ידיעות ספרים, 515 עמ', 98 שקלים.

* מתכונים מכושפים - שרה אדיסון אלן. מאנגלית: קטיה בנוביץ'. עץ התפוחים של משפחת וייוורלי מניב פירות בעל כוחות נבואיים, והגינה מצמיחה פרחים בעלי סגולות פלאיות. אלה חומרי הגלם של הקייטרינג המצליח של קלייר, המרוצה בחלקה, עד שאחותה מופיעה פתאום, אחרי היעדרות של שנים. כנרת, זמורה-ביתן, 271 עמ', 89 שקלים.

* האישה בחליפה אפורה - אנדריאה קאמילרי. מאיטלקית: אלון אלטרס. 40 שנה מתעלם בנקאי עשיר מרסיסי המידע על בוגדנותה של אשתו הצעירה ממנו. כשהוא יוצא לגמלאות, הוא מחליט סוף סוף לבדוק את זה והממצאים מערערים את עולמו. אחוזת בית, 155 עמ', 88 שקלים.

עיון

* בשם הילדים: סיפור חיים ותובנות של ילדי גירושין - דורית אלדר-אבידן. איך משפיעה פרידה של הורים על ילדיהם? מה השלכותיה על חייהם כבוגרים? מחקר איכותני המבוסס על ראיונות עם 23 צעירים שהוריהם התגרשו בילדותם. עם עובד, 315 עמ', 89 שקלים.

* שער שיוויון: דרום אפריקה בונה אומה - אלון ליאל. המהפכה הדמוקרטית בדרום אפריקה שאחרי האפרטהייד דרך עיניו של מנכ"ל משרד החוץ הישראלי, שכיהן שם כמשקיף פעיל בזמן תהליכי הדמוקרטיזציה ושב אליה שנים אחר כך. הקיבוץ המאוחד, 220 עמ', 84 שקלים.

* מנהיג תהיה לנו! - יחזקאל דרור. דיון במנהיגות, תוך שימת דגש על פנימיותו של מנהיג מכונן, על רקע משבר המנהיגות בו שרויה מדינת ישראל. ידיעות ספרים, 814 עמ', 128 שקלים.

* אחיות לרצח - רייצ'ל אדוארדס. מאנגלית: מריאנה בר. פרשת האחיות פאפן - ששחטו את מעבידתן ואת בתה בשנות השלושים - בראי ביקורת התרבות. קטעי עיתונות יומית, תיאטרון וקולנוע לצד תיאוריות פסיכואנליטיות, הנוגעות לרצח הכפול שהסעיר את צרפת. רסלינג, 219 עמ', 89 שקלים.

כתבי עת

* הכיוון מזרח - האסכולה המזרחית בספרות העברית. גיליונות 20 (שירה), 21 (סיפורת) ו-22 (מחקר). שירים של ארז ביטון, אלי אליהו, יודית שחר ועוד; סיפורים מאת עדית שמר, רבקה קרן ועוד וקטעים מרומנים של יצחק גורמזאנו גורן ויחזקאל רחמים; מאמרים מאת יוחאי אופנהיימר, חנן חבר, יותם חותם ועוד. עורכים: יצחק גורמזאנו גורן וקציעה אלון. מו"ל: בימת קדם, 79 עמ', 30 שקלים לגיליון.

* ארץ וטבע - המגזין הגיאוגרפי הישראלי. גיליון 131: מדריך המוזיאונים ואתרי המורשת של ישראל. ראיון עם מזכיר הממשלה צבי האוזר על תוכנית המורשת הממשלתית (ידין רומן), מסע כתוב ומצולם בעקבות רבי עובדיה מברטנורא (הרשל שנקס) ועוד. עורך ומו"ל: ידין רומן. 82 עמ', 69 שקלים.

* אודיסאה - מסע בין רעיונות. גיליון 10: במסע להבנת הנאורות. בין המאמרים: "באנו חושך לגרש" (פרופ' זאב שטרנהל), "בין שני עולמות" (פרופ' יורם בילו), "האדם הרב משימתי" (פרופ' שיזף מיכאלי). עורך: שמואל שם-טוב. מו"ל: אודיסאה, 89 עמ', 55 שקלים.

* בית מקרא - כתב עת לחקר המקרא ועולמו. כרך נ"ה, חוברת ב'. בין המאמרים: "תהליך צמיחתה של התורה - גישות במחקר המודרני" (ריינר אלברטס), "מה בין הסיפורים על מות שאול בספר שמואל לבין סיפור מותו של אבימלך?" (חוה שלום-גיא). עורך: יאיר הופמן. מו"ל: מוסד ביאליק, 172 עמ', לא צוין מחיר.

שירה

* אין דבר כזה, יש דבר כזה - לאה אילון. "כל מה שנראה/ רואים אותו./ ואילו לא הפחד שישמעו/ ומיד יכינו סופגניות מרובעות חוסכות מקום/ היה היפוכו" (מתוך השיר: "אין דבר כזה*י"ד"). הקיבוץ המאוחד וקרן רבינוביץ לאמנויות, 77 עמ', 64 שקלים.

* ליד המים * אגסים - ישראל אלירז. "רגע לא שמנו לב/ והעולם נעלם/ ושב ונברא/ ואין מי שיגידו לו/ די, הרפה מזה,/ תנוח" (מתוך הספר). הוצאת קשב לשירה, 123 עמ', 74 שקלים.

* חלון החשכה הגדולה - חניק גולן. "היא מדוושת/ במחילות שנותי/ מגישה לי מקפצה,/ ואני מדלגת/ לתשואות נכדי" (מתוך השיר: "מדלגת"). ספרי עתון 77, 66 עמ', 88 שקלים.

* צעקות - קייטלין פינקל. "הוא נגע בכתפי ופלט: ?זה שאני גבר/ הופך אותי למפלצת?'/ ואני, נרעדת כולי,/ לא יכולתי לענות/ מרוב פחד" (מתוך השיר: "מפלצת"). אוריון, 82 עמ', 56 שקלים.

* געגועים למלני - רחל פורמן אלבז. "ביום סגריר בתוך שלולית המים/ אני בונה מראה שקופה להתערטל/ לא להימלט להביט אל התהום/ לא לנוח אל מול מרקע החלומות/ ולחרז" (מתוך השיר: "ביום סגריר"). ספרי עיתון 77, 109 עמ' 69 שקלים.

ילדים ונוער

* זדון: אין לאן לברוח - כריס וודינג. מאנגלית: דבורה בושרי. סת' וקיידי לא מאמינים לשמועה שאם אומרים "ג'ייק הגבוה, קח אותי מכאן" עוברים לתוך עולם מבהיל של קומיקס. כשחברם נעלם, הם נאלצים לגלות שזו לא סתם אגדה מטופשת. אגם, 379 עמ', 89 שקלים.

* תופים, בנות ועוגת שברים - ג'ורדן זוננבליק. מאנגלית: אמנון ריבק. סטיבן אלפר לומד בכיתה ח', חולם על היפה של השכבה, מנגן על תופים ומנסה להתעלם מג'נט, שכנראה מאוהבת בו, וגם מג'פרי, אחיו הקטן. יום אחד משתנה הכל. זמורה ביתן, 191 עמ', 74 שקלים.

* אני רוצה חיבוק - ג'והן ראו. נוסח עברי: אלן לינדברג. מי יסכים לחבק את הקיפוד הקטן אלוויס? פלא, עמ' לא ממוספרים, 69 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ