ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

* רגל אחת בחוץ - חנוך ברטוב. החוליה השנייה בפרשת צמיחתו של הגיבור האוטוביוגרפי מספרו הראשון של ברטוב, "של מי אתה ילד". סיפור המעשה משתרע בין חגיגת הבר מצווה של נחמן שפיגלר לבין התגייסותו לצבא הבריטי כעבור ארבע שנים. הספרייה החדשה, כנרת, זמורה-ביתן, 464 עמ', 88 שקלים.

* תמונות משני עולמות - אמנון שמוש. חייו של הסופר בין שני העולמות: קהילת ארם-צובא, היא חלב, והקיבוץ בו הוא חי. מזרח ומערב, גולה וגאולה, חלב והקיבוץ המתמזגים בחייו וביצירתו. מסדה, 167 עמ', 79 שקלים.

* אפס עד 12 - ארנה קזין. יומן שכתבה הסופרת בשנה הראשונה בחיי בתה - שנת ההורות שלה עצמה ושל בת זוגה. הקיבוץ המאוחד, 176 עמ', 82 שקלים.

* זהות כפולה - רם אורן. שתי יריות מהדהדות באישון לילה בבית מפואר בצפון תל אביב. גבר מתלונן במשטרה שאשתו ניסתה לרצוח אותו. האם זו האמת? מיהו הקורבן האמיתי? מדוע כבולות ידיהם של שלטונות החוק? קשת, 319 עמ', 98 שקלים.

פרוזה - תרגום

* טיפות שלג- א.ד. מילר. מאנגלית: אסף כהן. רומן מתח פסיכולוגי המתרחש במהלך חורף אחד במוסקווה. ניק, עורך דין אנגלי שחי במוסקווה, פוגש בשתי נשים צעירות, מאשה וקטיה, וחייו מקבלים תפנית חדשה. פן, ידיעות ספרים, 234 עמ', 98 שקלים.

* המלשינים- חואן גבריאל ואסקס. מספרדית: פרידה פרס-דניאלי. לגבריאל סנטורו נודע כי על אביו לעבור ניתוח דחוף. אף על פי שהאב, נואם בעל שם, פירסם ביקורת איומה על ספרו של בנו, הוא סועד אותו ולומד להכירו מחדש. נבירה בעברו של האב חושפת תמונה מפתיעה ומזעזעת, הן של האב והן של קולומביה. כתר, 292 עמ', 89 שקלים.

* בית חרושת למלכודות זבובים- אנדז'יי בארט. מפולנית: ענת זיידמן. סופר מקבל הצעה להיות נוכח במשפט חסוי ולדווח עליו. רק כאשר הוא לוקח על עצמו את המשימה נודע לו שמי שעומד למשפט הוא חיים מרדכי מרקובסקי, ראש היודנראט של גטו לודז', אחת הדמויות השנויות במחלוקת במהלך מלחמת העולם השנייה, שעל פי השמועות הושלך חי למשרפות על ידי האסירים היהודים. מחברות לספרות, 207 עמ', 89 שקלים.

* חשוב על מספר- ג'ון ורדון. מאנגלית: עפרה אביגד. דייב גרני, בלש מהולל במחלק הרצח של משטרת ניו-יורק, יצא לגמלאות בגיל 47 אחרי שהבטיח לאשתו שלא ישוב לעבודתו לעולם. כשחבר מתקופת לימודיו בקולג' פונה אליו בבקשת עזרה לאחר שקיבל איומים על חייו, הוא אינו עומד בפיתוי וחוזר לזירת הפשע. כתר ועברית, 442 עמ', 94 שקלים.

* הלילה האחרון בנהר המפותל- ג'ון אירווינג. מאנגלית: רוני בק. דניאל באצ'גלופו בן ה-12 טועה וחושב שהמאהבת של אביו היא דוב, והורג אותה במחבת ברזל יצוק. האב ובנו נסים על נפשם מפני שוטר העיירה בניו-המפשייר. הבריחה, שעתידה להסתיים רק כעבור עשרות שנים, לוקחת אותם למסע בצפון אמריקה. מודן וזמורה-ביתן, 538 עמ', 89 שקלים.

כתבי עת

* גליליאו- כתב עת למדע ולמחשבה. גיליון 150: מגעים מולקולריים - כימיה, ננוטכנולוגיה והמולקולות שביניהן. בין המאמרים: אבולוציה בעידן המודרני (ארז גרטי), מוטציות בערימה של גנים (צבי צורי) ועוד. עורכת: נופר קידר. מו"ל: מוטו תקשורת, 82 עמ', 34.90 שקלים.

* הליקון- כתב עת לשירה. גיליון בנושא "עשרת הדיברות". שירים מאת שמעון ריקלין, שרון אס, מואיז בן הראש, אשר רייך, רמי סערי, גילי חיימוביץ' ועוד. עורך: אמיר אביאל אור. מו"ל: עמותת הליקון לקידום השירה בישראל, 84 עמ', 55 שקלים.

* ראש גדול- ירחון מדע לצעירים. גיליון 108 בסימן כנס החלל השישי לציון שמונה שנים לאסון קולומביה. בין הכתבות: פגישה עם האסטרונאוטית ברברה מורגן (ד"ר זהר גורי), הציפורים בשיאי תעופה (ד"ר יוסי לשם) ועוד. עורכת: ד"ר זהר גורי. מו"ל: ראש גדול, 31 עמ', לא צוין מחיר.

שירה

* געגוע מתמשך- רחל שדה. "לילה בבית חולים/ במחלקת השתלות/ מוח עצם,/ ובחוץ מרצדים חיים אחרים/ מחוברים למכונת חיוניותם/ השגרתית" (מתוך השיר: "מוח עצם"). גוונים, 47 עמ', 48 שקלים.

* נקודה מגנטית- רישרד קריניצקי. מפולנית: דוד וינפלד. "לא מחמת הבושה/ אלא כדי לא לפגוע באיש/ אני מסתיר לפעמים את עליבותי. לעתים/ אנו נוהגים כך עם האמת" (מתוך השיר: "כדי לא לפגוע באיש"). אבן חשן, 80 עמ', 74 שקלים.

* שיבה- איילת חן. "שער הזהב נפתח/ היכנסי יחפה/ בשמלה לבנה/ אל תוך הממלכה/ שאליה נולדת" . גוונים, 62 עמ', 55 שקלים.

* לו באתי ציפור- הדסה טל. "בתדר לא נשמע/ אלא לשמורות/ עיניהם,/ מסתחררים/ עטלפים/ בעיוורון/ סוער" . הקיבוץ המאוחד, 141 עמ', 64 שקלים.

* שירים סותרים- טוביה ריבנר. "ירח, איש זקן, מה שכחו שמך?/ אבד עליו כלח? סהר, רק סהר?/ כל הרוך הלך" (מתוך השיר: "אל הירח"). אבן חשן, 72 עמ', 54 שקלים.

* שביל ההתחלות- רוני גרוס. "חצר נפתחה אל חושי/ והם, נענים להזמנה,/ פרצו מתוכי ויצאו לשוטט במרחביה" (מתוך השיר: "חושניות"). צבעונים, 96 שקלים, 54 שקלים.

* כל אחד ומעבר יבוק שלו- הרצליה רז. "אבן על חלקת מים. פרכוסים מבעבעים,/ מעגלים מרצדים, מתרחבים./ מקרטעת" (מתוך השיר: "הרף עין"). הוצאה עצמית, 61 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

* הכוח הגדול בעולם- דמי. מאנגלית: אירית ארב. מהו הכוח הגדול בעולם? שואל קיסר סין את ילדי הממלכה. הילדים יוצאים לחפש את התשובה. כנרת, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

* עד שניפגש- אורית עוזיאל. שני פליטים יהודיים נפגשים בשווייץ באמצע שנות השלושים ומתאהבים בדרכם המשותפת לפאריס. המציאות האלימה מפרידה ביניהם. האם ייפגשו שוב? הקיבוץ המאוחד, 219 עמ', 64 שקלים.

* מכתב לאבא- מעין יצחקי. אבא של שרון נהרג, והילדים בגן יעזרו לה להתמודד עם הכאב. אוריון, עמ' לא ממוספרים, 54 שקלים.

* הפתעת האפרוחים- קובי כהנוביץ'. סיפורים לילדים מילדותו של המחבר במושב בית שערים בשנים הראשונות של המדינה. צבעונים, 80 עמ', 59 שקלים.

* סולו-סאן: הילד שרצה להיות סופר נינג'ה- ג'יי.סי. פיליפס. השקט הוא הנשק של הנינג'ה, אבל סולו-סאן לא מסוגל להיות בשקט. האם בכל זאת יצליח להפוך לנינג'ה? כנרת, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

* אסור לדבר על זה!- נעמי שי. רותי גילתה לגמרי במקרה סוד גדול על המשפחה שלה. היא שואלת שאלות, אבל לא מקבלת תשובות. לכן היא יוצאת עם החבר הכי טוב שלה לברר את הדברים בעצמה. הקיבוץ המאוחד, עמ' לא ממוספרים, 74 שקלים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ