ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

*אשת הטייס שנעלם - צור שיזף. טייס ישראלי נשבה בימי מלחמת לבנון הראשונה. בקול כפול ומהדהד מסופרים סיפוריהם של הטייס ושל האשה שנותרה בלעדיו. חרגול, עם עובד, 254 עמ', 88 שקלים.

* בית הדיו - עורך: יובל שמעוני. תשעה סופרים תחת גג אחד מעלים פינות שונות ומשונות של המציאות הישראלית. קסת, עם עובד, 291 עמ', 88 שקלים.

* כשהשמים התקרבו לאדמה - שרה אהרוני. התפרקותה של משפחת גלעדי שגרה בחבל עזה, על רקע ההתנתקות והטיפול הבעייתי של הרשויות במפונים. מעריב, 364 עמ', 89 שקלים.

* אסירי תקווה - גב"י בוטבול. המעשה הנורא שאירע לאלבר ביטון, המבשר משכונת מונטיפיורי בירושלים, ולאשתו אן-מרי ולבנם איב. כרמל, 394 עמ', 89 שקלים.

פרוזה - תרגום

* ג'וליאן קומסטוק - רוברט צ'רלס וילסון. מאנגלית: ורד טוכטרמן. מאה שנה לאחר שארצות הברית איבדה את מקורות האנרגיה שלה, נבנית חברות אמת בין אדם ממעמד הביניים לג'וליאן משושלת הנשיאים. גרף, 490 עמ', 94 שקלים

* מכתבי אהבה בירושה - לידיה פלם. מצרפתית: נורה בונה. לאחר מות הוריה, מצאה המחברת שלוש קופסאות גדושות במכתבי אהבה בין הוריה ניצולי השואה. מסע של בת אל עברם של הוריה. רסלינג, 197 עמ', 84 שקלים.

עיון - מקור

* מחשבות על חינוך - חיים מרנץ. דיון בסוגיות בתחום החינוך ופרישת גישות חינוכיות נפוצות. כתב, 174 עמ', 82 שקלים.

* הגביש הממקד - דן מירון. פרקים על זאב ז'בוטינסקי המספר והמשורר - דרכו של ז'בוטינסקי ברומנים שכתב ותרומתו לשירה העברית המודרנית. מוסד ביאליק, 169 עמ', 59 שקלים.

הדרכה ופנאי

* מצאתי את עצמי ליד הכיור - ד"ר נעמי גור. איך להתמודד עם חיי היומיום? לא דרך משפטי פלא כמו "לחשוב חיובי" או "לזרום עם זה", אלא דרך למידת הנפש בהתבוננות מפוכחת. רימונים, 244 עמ', 78 שקלים.

* המדריך הטבעי לבריאות הילד - יאיר מימון, אסנת עופר. בספר המלצות, הסברים ועצות לטיפול קונוונציונלי וטבעי במחלות שכיחות בקרב תינוקות, פעוטות וילדים. עם עובד, 271 עמ', 118 שקלים.

* תזונה אינטגרטיבית - ג'ושוע רוזנטל. מסע בין שיטות התזונה השונות למציאת השילוב המיטבי לגוף ולנפש, כולל יותר ממאה מתכונים בריאים. פוקוס, 293 עמ', 88 שקלים.

* היועצת - אורה כהן. רשימות מקוריות של המחברת, שעבדה כיועצת ארגונית במשך 45 שנים, תרגמה ספרי פסיכלוגיה העוסקים בהורים וילדים וחקרה את הקשר בין פסיכולוגיה לספורט. מערכת, 174 עמ', לא צוין מחיר.

* כולנו אנשים אמיתיים - איילת קלטר. דיאטה היא הכישלון המצליח ביותר בעידן המודרני. מבט ייחודי וביקורתי על תעשיית הרזון וההרזיה והצגת גישה חלופית. רימונים, 304 עמ', 78 שקלים.

כתבי עת

* האומה - במה למחשבה לאומית. גיליון 181. בין המאמרים המופיעים בגיליון: למהותה של ציונות טהורה (דני בן ישי), "מזרח תיכון חדש" - וחלש: השד האיראני יצא מהבקבוק (אייל זיסר), בשבי העיתון: חיי רגע כבשו את חיי הנצח (י. תירושי). עורך: יוסי אחימאיר. מו"ל: המסדר על שם זאב ז'בוטינסקי, 144 עמ', לא צוין מחיר

* נשיונל ג'אוגרפיק. גיליון 154. בין הכתבות: מרגישים כמו בבית: שועלים, חזירים וחולדות כחיות מחמד (איוון רטלייף), מסביב לאלסקה ב-176 ימים (דן קופל), חלון אל הים התיכון: על שמורות ימיות. עורכת ראשית: דפנה רז. מו"ל: נשיונל ג'אוגרפיק ישראל, 144 עמ', 49 שקלים.

* ארץ וטבע - המגזין הגיאוגרפי הישראלי. גיליון 132. בין הכתבות: החיפוש אחר קברו של הורדוס (אהוד נצר), חופשה מעולם קדמון - מבחר חפירות ארכיאולוגיות למעוניינים. עורך ראשי: ידין רומן. מו"ל: מגזין ארץ הצבי, 58 עמ', 69 שקלים.

שירה

* להט אדום: האמנות באור המצפון - מרינה צווטאיבה. מרוסית: רנה ליטוין. מבחר שירים ומסות."מה טוב: לא בגללי אתה סובל/ מה טוב: לא בגללך אני קודחת,/ וגם כדור הארץ לא נופל/ ולעולם לא ייעלם לנו מתחת" (מתוך השיר: "מה טוב: לא בגללי אתה סובל"). הקיבוץ המאוחד, 207 עמ', 84 שקלים.

* זכוכית - עדנה לב-בור. "מה יוצא דופן: ילד, זכוכית או כיסא./ מופשט, חי, צומח, דומם./ זהירות: שביר" (מתוך השיר: "תקרת זכוכית"). הקיבוץ המאוחד, 94 עמ', 64 שקלים.

* קוראת בקפה - שולמית ספיר נבו, סוזאן סידאוי דיביני. תרגום לערבית ולעברית: מנשה ספיר. "סוזאן מראה לי את ספר שיריה/ מקושט אותיות ערביות/ היא קוראת לי שיר אהבה ומתרגמת/ אך שהאהבה היא השפה היחידה שלא צריכה תרגום" (מתוך השיר: "רק אשה"). צבעונים, 83 עמ', 64 שקלים.

* רגע על פני האדמה - מירי גלעד. "שומר הסף של מפל הטרומלבך/ אוסף כרטיסי כניסה וצעדי תיירים./ על מה הוא שומר בפתח ההר/ ללא כלבים וחרב מתהפכת" (מתוך השיר: "שומר המפל"). הקיבוץ המאוחד, 94 עמ', 68 שקלים.

ילדים ונוער

* חתול זה לא כלב - שושנה קרבסי. איורים: רחל סטולרו-חיים. מה קורה כשילד שנורא רצה כלב מקבל דווקא חתול? הקיבוץ המאוחד, עמ' לא ממוספרים, 59 שקלים.

* חוטים של אהבה - יוכבד בן דור. אורי וטלי מגלים את העולם הקסום שברא אלוהים בששת ימי הבריאה וביום שיצר גם אנשים מיוחדים. צבעונים, 41 עמ', 64 שקלים.

* שמנמותק - עמי גדליה. איורים: תמר נהיר-ינאי. תמר בורחת הביתה אחרי שמעין קוראת לה "שמנה דובה" בשיעור התעמלות. גור חתולים שהיא מוצאת בדרך עומד לשנות את הכל. הקיבוץ המאוחד, 102 עמ', 69 שקלים.

* הענן שהלך נגד הרוח - יוסי גודארד. איורים: דני קרמן. כשהרוח מעיפה את העננים לארבע רוחות שמים, הם מתחילים להשתולל. רק ענן תלוי בשקט בצד. הקיבוץ המאוחד, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ