ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

* פרשת גבריאל תירוש - יצחק שלו. הוצאה מחודשת לספרו של שלו שנדפס ב-1964. פרשה מחתרתית מחיי הנוער של ירושלים בתקופת המאורעות של 1936-1939. סיפור אהבה על ארבעה נערים ונערה ומורם האהוב. עם עובד, 270 עמ', 88 שקלים.

* אפר על ראשה - חוה עציוני-הלוי. רומן מקראי נועז המעניק פירוש חדשני לסיפורה של תמר ומקים לתחייה את סיפורה הטראגי של בת דוד, שנפלה קורבן למעשה אונס בידי אחיה אמנון. אריה ניר, 303 עמ', 89 שקלים.

* ורטיגו - רן גורן. רוני כחלון מוזעק באישון לילה לחקור תאונת מטוס אזרחי שהתרסק בים. לתדהמתו הוא מגלה כי הטייס היה לא אחר מאשר דן שגיא - האיש אשר חילץ אותו מהמשבר העמוק שנקלע אליו במלחמת יום הכיפורים. אסון מותו מחזיר את רוני לחוויות הקרב ולטראומה שהותירה בו המלחמה. ידיעות ספרים, 358 עמ', 98 שקלים.

* צעד גדול מדי - דני גרינברג. לא כך תכנן רועי ארזי את מסלול חייו: הוא מרוויח הרבה כסף אבל לא נהנה מהעבודה שלו; הוא מחפש אהבה, אבל לא מצליח להתמיד עם אף בת זוג; והקריירה המקצועית שלו לא מתקדמת לשום מקום. חייו משתנים כשהוא פוגש את נועה שדה, דוקטורנטית צעירה, הסוחפת אותו למסע מרתק ורווי סכנות. סלע ספרים, 262 עמ', 89 שקלים.

* רשימותיו של צעיר חסר חשיבות - מיכה מתן. סיפורו האישי של מיכה, צעיר נאיבי בעל לב זהב המנסה לפלס דרך ומתקשה למצוא את מקומו בעולם העבודה הישראלי. צבעונים, 142 עמ', 68 שקלים.

* המקום שבו הכל מתחיל - אורציון ברתנא. לילה אחד מתעורר יותם ומגלה כי הוא מאושפז בבית החולים הדסה ברחוב בלפור בתל אביב. מהר מאוד הוא מבין שאין זה בית חולים רגיל. עמדה, 245 עמ', 80 שקלים.

* ימי הכלולות של ג'ואנה - איילת בר-מאיר. תשע נשים מספרות על מערכות היחסים האוהבות והטעונות שלהן עם אדמת הגליל. אגם, 206 עמ', 84 שקלים.

* המסע אל האשרה - מיקי כהן. סטודנטית לרפואה נתקלת באותיות מסתוריות ומתגלגלת בעקבותיהן אל הרפתקה הקשורה בכוחות קדומים שהתקיימו בארץ ישראל. ההר, 325 עמ', לא צוין מחיר.

* לבטן אין חלון - שושנה בין-עדי. סיפור מסע של ילדה אחת שהוא סיפורם של מסעות רבים מארץ לארץ, משפה לשפה, מזהות לזהות, בגוף ובנפש. נור, 221 עמ', 74 שקלים.

פרוזה - תרגום

* משפחת רדלי - מאט הייג. מאנגלית: אסף כהן. הכירו את משפחת רדלי: פיטר, רופא חובב בדיקות דם, נמצא בעיצומו של גיל העמידה; הלן, אשתו, שעסוקה עד מעל הראש בניסיון לטייח את הבקיעים הצצים בחייהם; רואן המתבגר, הסובל מבעיות שינה, מבעיות עור ומבעיות חברתיות; וקלרה, שזה עתה נעשתה צמחונית למורת רוחם של הוריה. אלא שהסוד שבני הזוג רדלי מתאמצים להסתיר - אפילו מילדיהם - מאיים לנתץ את האידיליה הפרוורית הזאת. ידיעות ספרים, 404 עמ', 98 שקלים.

* השועלה - קן ברואן. מאנגלית: מעין זיגדון. שורה של פיצוצים מסתוריים מרעידה את דרום מזרח לונדון ועל החקירה מופקד רוברטס, שטרם התאושש ממותה של אשתו. הוא מוצא עצמו בין שוטרים ושוטרות שהאמביציה מהם והלאה, ומפקד שעסוק יותר בתקשורת מאשר בחבר'ה הרעים. את הכאוס בשיטור הלונדוני מנצלת אנג'י, צעירה יפהפיה, שבדרכה אל הפשע המושלם לא מתחשבת באף אחד. סלע ספרים, 213 עמ', 89 שקלים.

* ואצלב ולנה - היילי טאנר. מאנגלית: דפנה לוי. ואצלב ולנה, שני ילדים מהגרים בני עשר, מכירים מאז שהם זוכרים את עצמם. שניהם הגיעו לברוקלין מרוסיה, והם נאחזים זה בזה בעוצמה ובתקווה לעתיד. מודן, 260 עמ', 88 שקלים.

* מוזיאון התמימות - אורהאן פאמוק. מטורקית: משה סביליה-שרון. ביום אביב נעים בשנת 1975 פוגש קמאל - בן לאחת המשפחות העשירות באיסטנבול המיועד להינשא לבת משפחה אריסטוקרטית - בפוסון, זבנית יפהפיה שהיא קרובת משפחה רחוקה. המפגש הסוער מסתיים בשבירת טאבו הבתולים, ובהתנתקותו האטית של קמאל מהחברה הגבוהה והמתמערבת. כנרת, זמורה-ביתן, 527 עמ', 98 שקלים.

* אמנות ההקשבה לפעימות הלב - יאן פיליפ סנדקר. מגרמנית: יוסיפיה סימון. החיפוש של ג'וליה אחר אביה מוביל אותה אל קאלאו, כפר הררי בבורמה. באחד מבתי התה פונה אליה זקן שטוען כי הוא מכיר את אביה. בעת שהוודאות הניו-יורקית של ג'וליה הולכת ומתמוססת, מתחדדת בתוכה התחושה כי היא קרובה אל אביה יותר מאי פעם. הכורסא, ידיעות ספרים 276 עמ', 98 שקלים.

* העריק - דניאל סילבה. מאנגלית: ניצה פלד. גבריאל אלון, רסטורטור של יצירות אמנות, סוכן ריגול ומחסל מקצועי, מושלך אל תוך קלחת הביון הבינלאומית עם היוודע דבר היעלמותו של חברו הטוב, גרגורי בולגנוב, קצין מודיעין רוסי שערק למערב. ידיעות ספרים, 414 עמ', 98 שקלים.

* ספריית המתים - גלן קופר. מאנגלית: אינגה מיכאלי. תשעה אנשים נרצחים בניו-יורק - תשעה זרים שנשלחו אליהם גלויות מלאס-וגאס זמן קצר לפני רציחתם, ובהן התבשרו על מועד מותם. אל הרציחות מצטרפות פרשות מוזרות מהעבר שקשורות בסוד עתיק. כנרת, זמורה-ביתן, 379 עמ', 92 שקלים.

* משחקי הכס - ג'ורג' מרטין. מאנגלית: עידית שורר. ספר ראשון בסדרת הפנטסיה "שיר של אש ושל קרח", שסדרה על פיה משודרת בימים אלה בארץ. בממלכה המזכירה את אירופה של ימי הביניים מורדים מספר בתי אצולה בשלטון המרכזי, שנשלט במשך מאות שנים בידי שושלת רוכבי דרקונים, וגם לוחמים בינם לבין עצמם. אופוס, 766 עמ', 89 שקלים.

* לחלום באנגלית - לורה פיצג'רלד. מאנגלית: דפנה לוי. ספר המשך לרב המכר "רעלה של ורדים" ובו טאמילה מגלה שלמרות שהצליחה להישאר בארצות הברית, ולא לחזור לאיראן, הדרך אל האושר עוד ארוכה. ספרית מעריב, 387 עמ', 96 שקלים.

עיון - מקור

* בסתיו ימי האמנציפציה - זיכרון היסטורי ודימויי עבר תחת איום הפשיזם: גרמניה, צרפת, הונגריה - גיא מירון. כיצד התמודדו קהילות יהודיות באירופה עם השינויים המדיניים בשנות העשרים של המאה העשרים ועד השואה. מרכז זלמן שזר, 327 עמ', 90 שקלים.

* לקרוא את דן צלקה - אורי הולנדר. המשורר, המתרגם והחוקר הולנדר מציע דרך לקריאת יצירותיו של צלקה. אחוזת בית, 174 עמ', 88 שקלים.

* לקרוא את ש"י עגנון - אריאל הירשפלד. החוקר, המבקר והפובליציסט הירשפלד בוחן את אופי כתיבתו של עגנון. אחוזת בית, 246 עמ', 88 שקלים.

* לקרוא את אורלי קסטל-בלום - אורי ש. כהן. החוקר ואיש הספרות כהן מצביע על מאפייני כתיבתה של קסטל-בלום. אחוזת בית, 158 עמ', 88 שקלים.

* בראי השפה - גיא דויטשר. האם שפה משקפת תרבות ברבדים עמוקים יותר מאשר מספר המלים שיש בה לשלג או לגזיזת צמר גמלים? האם שפת האם שלנו היא עדשה שדרכה אנחנו רואים את העולם? שאלות העוסקות בקשר שבין תרבות, שפה וחשיבה. חרגול, עם עובד, 311 עמ', 94 שקלים.

* ואיך נדע? - אהרון זאבי פרקש ודב תמרי. שיחות על גופי המודיעין הישראלים ועבודתם מול הדרג הצבאי והמדיני. ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, 335 עמ', 118 שקלים.

* יומרה ומעש - אסף קניאל. תנועת המזרחי בפולין בין שתי מלחמות עולם על רב גוניותה ומאפייניה התרבותיים, הדתיים והחברתיים. אוניברסיטת בר-אילן, 371 עמ', לא צוין מחיר.

* כחכות רחל - מוקי צור. דו-שיח בין שיריה של רחל המשוררת לבין הקשריהם הביוגרפיים. הקיבוץ המאוחד, 206 עמ', 88 שקלים.

* העין הפנימית - אודי בונשטיין. גישה חדשה ועדכנית להבנה הפסיכולוגית של הילד. דרכי אבחון וטיפול מעשיות למי שהתפתחותם תקינה ולאוכלוסיות קליניות טיפוסיות. ידיעות ספרים, 347 עמ', 118 שקלים.

* קיצור תולדות האנושות - יובל נח הררי. סקירת תהליכי המפתח ונקודות המפנה העיקריות של ההיסטוריה מאז הופעת האדם על במת העולם ועד לימינו. דביר, 447 עמ', 94 שקלים.

* על קצה המקום - עודד מנדה-לוי. תנועה חופשית בין אזורי מפגש של מקומות, של ממדי מרחב ושל טקסטים ספרותיים. רסלינג, 162 עמ', 84 שקלים.

* חינוך ודת: סמכות ואוטונומיה - עמנואל אטקס, תמר אלאור, מיכאל הד וברוך שוורץ (עורכים). קובץ מאמרים הנוגע במתחים מוכרים בין חינוך ודת, בין מסורת לשינוי ובין סמכות לאוטונומיה. מאגנס, 365 עמ', 118 שקלים.

* בין הפטיש והסדן: תולדות היהודים בסיציליה - שלמה סימונסון. ההיסטוריה הפוליטית, המשפטית, הכלכלית, החברתית והתרבותית של המיעוט היהודי בסיציליה, מהתקופה העתיקה ועד הגירוש ב-1492. מאגנס, 618 עמ', 128 שקלים.

* הפילוסופיה ה[פוסט] מודרנית בראי עצמה - חיים דעואל לוסקי. המחשבה הפוסט-מודרנית, על הספקנות והאירוניה העצמית שבה, ועל תמונת המציאות המורכבת והעשירה שהיא יוצרת. מודן ומשרד הביטחון, 272 עמ', 58 שקלים.

עיון - תרגום

* ויקיליקס, אויב המדינה - מרסל רוזנבך והולגר שטארק. מגרמנית: ארנו בר. כיצד חבורה של פעילים ברשת מצליחה להתגרות במעצמות החזקות ביותר בעולם. כולל פרק מיוחד על ויקיליקס ישראל מאת רונן ברגמן. כנרת, זמורה-ביתן, 335 עמ', 89 שקלים.

* המשוואות הגדולות - רוברט פ' קריז. מאנגלית: חנה עמית. עשר פריצות דרך במחשבה האנושית ששינו ללא הכר את פני התרבות, הידע וההיסטוריה. כתר, 318 עמ', 96 שקלים.

* עשרת הדיברות - דוד חזוני. מאנגלית: סמדר אביב. האם הרעיונות שעולים בעשרת הדיברות עדיין תקפים לחיינו? הסבר חדש לטקסט הקדום. דביר, 254 עמ', 89 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

* גבריאל בך - פרקליט, שופט וג'נטלמן - יעל רוזמן. פרקים בולטים בחייו של מי שמילא שרשרת תפקידים בכירים במערכת המשפט בישראל. ידיעות ספרים, 319 עמ', 118 שקלים.

* ציוני דרך - עדה טיבר. תולדות משפחתם של עדנה ורמי טיבר, שבמשך שישים שנה חלקו זוגיות תומכת, ואירועי ארץ ישראל המשובצים בסיפור המשפחתי. עתרת, 366 עמ', לא צוין מחיר.

אלבומים וקטלוגים

* אני רומני: ציר בוקרשט - תל אביב. ספר התערוכה בהשתתפות אמנים רומנים ואמנים ישראלים ממוצא רומני, שהוצגה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. עורך: חיים מאור. אוניברסיטת בן גורין בנגב, המחלקה לאמנויות, 154 עמ', לא צוין מחיר.

* עזריה אלון: תצלומים - מדבר קיבוץ טבע. קטלוג של שלוש תערוכות שהוקדשו לצילומיו של אלון, חוקר ותיק של ארץ ישראל וממייסדי החברה להגנת הטבע. עורכת: גליה בר אור. משכן לאמנות על שם חיים אתר, עין חרוד, ובית חיים שטורמן, 125 עמ', לא צוין מחיר.

* הוד והדר: בתי כנסת בארץ ישראל - הרב אברהם ישראל גליס. מסע ברחבי הארץ בין בתי כנסת גדולים וקטנים, מפוארים וצנועים, של עדות שונות. כרטא, 240 עמ', 139 שקלים.

* עדית לבבי גבאי: שעת ההתבהרות. ספר תערוכת היחיד של האמנית, שהוצגה בתחילת 2011 במשכן לאמנות עין חרוד. עורך: יניב שפירא. משכן לאמנות על שם חיים אתר, עין חרוד, 158 עמ', לא צוין מחיר.

* מעבר לאופק - הווארד פוקס. קטלוג התערוכה שמוצגת בימים אלה בגלריה העירונית בבית יד לבנים ברעננה. אוצרת ועורכת: אורנה פיכמן. אגף תרבות נוער ופנאי, עיריית רעננה, עמ' לא ממסופרים, לא צוין מחיר.

* מיניאטורות מספרות - גולדי הולנדר. קטלוג התערוכה שמוצגת בימים אלה בגלריה העירונית בבית יד לבנים ברעננה. אוצרת ועורכת: אורנה פיכמן. אגף תרבות נוער ופנאי, עיריית רעננה, עמ' לא ממסופרים, לא צוין מחיר.

הדרכה ופנאי

* משווייץ באהבה - רות סירקיס. ארבעה מטבחים בצלחת אחת: איטלקי, צרפתי, גרמני ושווייצי. ידיעות ספרים ור. סירקיס מוציאים לאור, 207 עמ', 138 שקלים.

* הפרה במגרש החניה - ליאונרד שף וסוזן אדמיסטון. מאנגלית: בן ציון הרמן. כיצד להתגבר על כעס באמצעות עקרונות זן פשוטים. אגם, 195 עמ', 84 שקלים.

* רוחניות מעשית: עקרונות הוליסטיים בעידן החדש - עמיר כהן. שישה עקרונות קוסמיים שכדאי לשלב בחיים היומיום לאור השינויים העוברים על כדור הארץ. נוצה וקסת, 211 עמ', 76 שקלים.

* לצאת מתקיעות - טימותי בטלר. מאנגלית: יונתן בר. איך להתמודד עם משברים שלא בדרך הרגילה, אלא באמצעות יצירתם של דפוסים חדשים שמוציאים מקיפאון אל תוך זרימה. אופוס ופקר הוצאה לאור, 223 עמ', 98 שקלים.

* סימני גוף - ג'ואן ליבמן-סמית, ז'קלין נרדי איגן. מאנגלית: אורלי אגרנט. מתי תופעות גופניות שצצות פתאום, כמו לשון לבנה, שיהוקים כרוניים ועוד, הן משהו שצריך לדאוג בגללו? מדריך שמסייע לפענח את הסימנים שהגוף שולח לנו. אריה ניר, 291 עמ', 92 שקלים.

כתבי עת

* המכון - חדשות מדע בשפה ידידותית. גיליון 63. בגיליון: האבולוציה של תפישת הסכנה; שירת האטום הבודד; גולם במעגל האלקטרוני, ועוד. עורך: יבשם עזגד. מו"ל: מכון ויצמן למדע, 52 עמ', לא צוין מחיר.

* ראש גדול - ירחון מדע לצעירים. גיליון 111. בגיליון: אופטיקה חדשה בננו-אנטנות; כך מפתחים חיידקים עמידות לאנטיביוטיקה; מה גורם לעלייתה של רמת קולורדו; חוכמת התמנון, ועוד. עורכת ראשית: זהר גורי. מו"ל: עמותת ראש גדול, 31 עמ', לא צוין מחיר.

* חיפה - בטאון העמותה לתולדות חיפה. גיליון 9. בגיליון: חיפה: עיר עמים רבים (ענת קדרון); שיתוף פעולה כלכלי בין יהודים וערבים בתקופת המנדט הבריטי (אלי נחמיאס); חסן שוכרי ראש העיר חיפה: ימי חזון ומעש (תמיר גורן) ועוד. עורך: יאיר ספרן. מו"ל: העמותה לתולדות חיפה, 42 עמ', לא צוין מחיר.

* גליליאו - כתב עת למחשבה ומדע. גיליון 153. בגיליון: למה לגרש החושך: חשיפה לאור בלילה מגדילה את הסיכון לסרטן השד (אילן יבלברג); שבע שהן אחת: שיטה מתקדמת לגילוי אתרים ארכיאולוגיים (אורנה כהן) ועוד. עורך ראשי: אמיר שוורץ. מו"ל: מוטו, 82 עמ', 34.90 שקלים.

* אקולוגיה וסביבה - כתב עת למדע ולמדיניות הסביבה. כרך 2, גיליון 2. בגיליון: סקר עופות דוגרים בערבה (יואב פרלמן); ניתוח מרחבי של זיהום אוויר ושיעור מקרי סרטן במפרץ חיפה (אורי איתן, מיכה ברחנא, יונתן דובנוב, שי לין, יוחאי כרמל ודוד ברודאי) ועוד. עורכת: ענת מדמוני. מו"ל: האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה, 158 עמ', לא צוין מחיר.

* עיניים - כתב עת מיוחד לילדים. גיליון 130 בנושא זיוף. בגיליון: על זיופים בכל מיני תחומים (אסף ודורון לוריא, איורים: הילה שרעבי); כמה הצעות להישמר מזייפנים ברשת (ניב ליליאן, איורים: אורית עריף) ועוד. עורך: תמיר ראונר. מו"ל: עיניים, 62 עמ', 49 שקלים.

* קורות - שנתון לתולדות הרפואה ומדעי הטבע. כרך כ'. בכרך: ד"ר אסתר גינצברג: גלגולה של רופאה יהודייה בראשית המאה ה-20 (צפורה שחורי-רובין); הרופאים בודקי העולים לארץ ישראל בין שתי מלחמות העולם (אייל כתבן ונדב דוידוביץ') ועוד. עורך: שמואל קוטק. מו"ל: מאגנס. 99 עמ' בעברית, 295 עמ' באנגלית, לא צוין מחיר.

*בדד: בכל דרכיך דעהו - כתב עת לענייני תורה ומדע. חוברת 24. בחוברת: קל וחומר ופירכותיו (אברהם ליפשיץ); קריאה מחודשת של מפקדי ספר במדבר (יצחק מייטליס) ועוד. עורך: עלי מרצבך. הוצאת אוניברסיטת בר-אילן, 148 עמ', לא צוין מחיר

* ידע עם - במה לפולקלור יהודי. כרך ל"ו-ל"ז. בכרך: תפילה לשלום המדינה (יהודה פרידלנדר); אגדת הגולם שנכרכה בדמותו של המהר"ל (יהודה שביב); מעשה ברוריה (בן-ציון פישלר) ועוד. עורך: יצחק גנוז. הוצאת המרכז הארצי של חוקרי הפולקלור היהודי "ידע עם", 210 עמ', לא צוין מחיר.

שירה

* חי צומח - אגי משעול, יאן ראוכוורגר. "זיקית יבשה/ שמישהו דרס מזמן/ מזכירה לי פרחים שפעם ייבשתי/ בין דפי ספר/ כשהייתי ילדה" (מתוך השיר "זיקית"). 33 שירים של משעול, עשרה תחריטים של ראוכוורגר. מוסד ביאליק, 59 עמ', 65 שקלים.

* שירה! שירה! שירה! - פיטר דיוויס. מאנגלית: עודד כרמלי. "הצרכים האלה סובלים דיחוי. השיר הזה ממש טוב ויהיה חלש מצדך לפספס את היופי הגלום בו רק בגלל שכמה מדחפיך הבסיסיים כופים את עצמם עליך. אני מבטיח לקצר, אבל אתה תצטרך להפגין מעט שליטה עצמית, בסדר?" (מתוך השיר "שיר שמתייחס לקוראים עייפים, רעבים או חרמנים"). ידיעות ספרים, 117 עמ', 88 שקלים.

* ימינך - ורדה שפין. "כל ריח רצפת עץ/ שואב אותי/ לבית של סם בסיינט ג'ונס ווד שאני בו כלה/ מיועדת,/ וחלון בדלת פעור כל בוקר לעיתון בעברית" (מתוך השיר "London Eye"). פרדס, 110 עמ', 59 שקלים.

* מנגד אראה מתוק - זהר ניימן. "חמישים? כה נמוך?/ לא אכלתי דיי?/ הפסעתי מהר מדי?/ הטיילתי הרבה מדי?/ הבלעתי ?גלוקופז' למותר?" (מתוך השיר "מה מראה מד-המתק?"). ספרי עתון 77, 84 עמ', 58 שקלים.

* טרף קל - לילך תבור. "האהבה שלי מתגלגלת/ במורד הרחוב/ מטיילת על גדר אבן נמוכה,/ יורדת אל המדרכה/ מקפצת מעל משוכה/ ונחה" (מתוך השיר "האהבה שלי"). טרקלין, 62 עמ', 55 שקלים.

* מתנות הלשון - גדי לופו. "המראות נגלים לי היום מן הים,/ ונדמים לצלליו השחורים של עולם/ ועולים בי כמו ג'ין הכלוא בבקבוק" (מתוך השיר "פותח והמשוררים"). גוונים, 92 עמ', 65 שקלים.

* אנשים כפרחים - גילה לפידות. ציורים: דוד הראל. "ילדה שלי/ אאחוז בתלתלייך/ הזהובים/ האדומים/ לפי הצבע/ שלא מן הטבע/ ואומר:/ חבקיני!" (מתוך השיר: "ערגה"). צבעונים, 65 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

* זוג - ג'וליה דונלדסון. איורים: אקסל שפלר. מאנגלית: רימונה די-נור. זוג הדרקון הנלהב עומד להשתתף במבחן הדרקונים הכי קשה שיש. האם יעמוד בכך? כנרת, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

* מרוה, מכשפה חולמת בהקיץ - אשכר ארבליך-בריפמן. איורים: נטליה גידה. כשחלומותיה של מרוה מתחילים להתממש, היא ואחותה אניס מנסות להחזיר את המצב לקדמותו ונקלעות למצבים משעשעים. ידיעות ספרים, 102 עמ', 78 שקלים.

* מסעות גולי בארץ הנבהלים - שמעון ריקלין. איורים: מורן ברק. גולי יוצא לגלות ארצות חדשות, מלווה בדרורית טרילי ועם אוכל בתרמיל, ומגיע למקום מוזר. מודן, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

* נינו מלך כל העולם - גוסטי. מספרדית: טל ניצן. נינו מוכתר כמלך ויוצא לכבוש את העולם. מה יקרה כשיגמור את המשימה? הקיבוץ המאוחד, 45 עמ', 68 שקלים.

* תפסיק לזוז כבר! - מאירה פירון. איורים: תמר הוכשטטר. יונתן הולך לקולנוע עם המשפחה, אבל לא מסוגל לשבת בשקט. זה משפיע גם על הצופים האחרים. טל-מאי וידיעות ספרים, עמ' לא ממוספרים, 86 שקלים.

* למה בכה הלימון? - אורה גולדנברג. איורים: דורון רוזנבלט. על המרפסת של הילדה עלמא גדלים שלושה עצי לימון. לימון אחד שבוכה כובש את לבה, והיא מנסה להפיג את בדידותו. תאומים, עמ' לא ממוספרים, 54 שקלים.

* מתי מגיעים? - רוני חפר. אבא ויותם תקועים בפקק בדיוק כשיותם צריך להגיע למשחק כדורגל של הקבוצה שהוא אוהד. אבא ימצא פתרון איך להעביר לו את הזמן. כתר, עמ' לא ממוספרים, 72 שקלים.

* לבן-גוריון ובחזרה - זהבה קור. איורים: אורי ויסלר. ילדה בת 11 נשלחת מהמושב אל קרובים בתל אביב שבועות ספורים לפני מלחמת ששת הימים. היא רוקמת יחסים חמים עם השכנה, פולה בן-גוריון. ידיעות ספרים, 117 עמ', 78 שקלים.

* כלבים לא רוקדים בלט - אנה קמפ. איורים: שרה אוגילוי. מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ. מעשה בכלב יוצא דופן, שאוהב להאזין למוסיקה ולהביט בירח, מוכיח שגם הוא יכול להיות בלרינה. כנרת, עמ' לא ממוספרים, 86 שקלים.

* להתראות ים - נרי אלומה. איורים: ענת שמעון. מיכל הולכת לאיבוד בים. זה מפחיד, אבל הסוף יהיה טוב. הקיבוץ המאוחד, עמ' לא ממוספרים, 59 שקלים.

* החזרה מעמק הערפל - רחל וול. איורים: מיכל רון. תמי מגלה מקום נפלא ורוצה להישאר שם לנצח, עד שהיא מבינה שהוא לא תחליף לבית ולמשפחה. תאומים, 71 עמ', 49.90 שקלים.

* מסביב לעולם בשמונים חידות - מיכאל אבס. איורים: אמי רובינגר. חידות מעולם הטבע ומעולם המלים, חידות של היגיון ושל מספרים, ועוד חידות מכל מיני סוגים. עגור, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

* מצפן הגעגועים - יוסי סגל. איורים: צבי פלדמן. עומר מתגעגע להורים שלו כשהם בעבודה, וממציא בכוח דמיונו פתרון פלאים. אוריון, עמ' לא ממוספרים, 49 שקלים.

* בקי - משפחת שור. רובין, מייגן, גדי וטסה שור משתפים פעולה בכתיבה ובאיור של עלילותיה של בקי הכלבה המשפחתית. הקיבוץ המאוחד, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

* יום גדול עם צפרנגול וחברים אחרים - אורית ברגמן. צפרנגול הגדול, שממיתולה, פרפרה, עכברייה וחבורה של תמווזים הופכים את יומו של ילד בר מזל לבלתי נשכח. כתר, עמ' לא ממוספרים, 74 שקלים.

* התזמורת של גילי - ציפי שחרור. איורים: בעז קריספין. מנגינות נכנסות למגירות, כלי המטבח נהפכים לכלי נגינה - גילי מארגנת הופעה מכל מה שהיא מוצאת בבית. הגר, עמ' לא ממוספרים, 56 שקלים.

* המערכת בעקבות מפצחי הכספות - עודד שלום. איורים: גיא מורד. רוני, תמר ואלדד מכיתה ה' הם ועדת העיתון של בית הספר. כשנפרץ סניף הבנק השכונתי, הם יוצאים לסקר את הסיפור ומצליחים לפצח את התעלומה. ידיעות ספרים, 122 עמ', 78 שקלים.

* הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות 3: אשת הכשפים - מייקל סקוט. מאנגלית: סיוון מדר. בספר השלישי בסדרה המצליחה ניקולס פלמל שבור לב. עירו נהרסה, הספר שגורל האנושות תלוי בו נמצא בידיים הלא נכונות, והאדם היחיד שיכול לסייע לו הוא מלך שיצא מדעתו. כתר, 434 עמ', 94 שקלים.

* בבה, כבשת המסעות - אפרים סידון. איורי פלסטלינה: איתמר טל. בבה הכבשה יוצאת לבדוק האם יש עוד כבשים בעולם הגדול. מצורף תקליטור די-וי-די, ובו קורא יהורם גאון את הסיפור. אגם הוצאה לאור, עמ' לא ממסופרים, 84 שקלים.

* סבא השמן וסבא הרזה - ליהיא לפיד. איורים: יזהר כהן. מה עושה נכדה כשהסבאים שלה, בדרך כלל טיפוסים שונים לגמרי, פתאום נהיים דומים זה לזה? כנרת, עמ' לא ממוספרים, 69 שקלים.

* משהו פשוט מסובך - דקלה קידר. לא קל לשלומצי בת ה-17: היחסים עם ההורים ועם החברות, הלימודים. מה עוד שהשנה עומד להישבר לה הלב. לא נותר לה אלא לכתוב על זה. ידיעות ספרים, 518 עמ', 88 שקלים.

* קפטן תחתונים ופרופסור פומפה פ' פיפיקקי - דאב פילקי. מאנגלית: צ'יווה ראש-סיר-לילה. מורה חדש למדע הגיע לבית הספר של ג'ורג' והרולד. הם עומדים למרר את חייו. כנרת, עמ' לא ממוספרים, 74 שקלים.

* ברלה, ברלה, איזה בלגן - פנינה מועד-קז. איורים: פפי מרזל. בלגן גדול בבית, כי אבא ואמא משפצים אותו, וברלה לא תמיד מצליח להחזיר את הסדר על כנו. כתר, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

* מבצע מלכה - ליאת רוטנר. ארבעה חברים שנמצאים בתחתית הסולם החברתי בתיכון אבירם מחליטים להתקומם נגד מלכת השכבה. ידיעות ספרים, 508 עמ', 88 שקלים.

* ארטמיס פאול: פרדוקס הזמן - אואן קולפר. מאנגלית: עפרה אביגד. עוד הרפתקאות מסמרות שיער מעולמו של ארטמיס, שאמנם החליט לנטוש את חיי הפשע, אבל תוכניותיו משתבשות כשאמו נדבקת במחלה קטלנית. כנרת, 380 עמ', 78 שקלים.

* פסק זמן - רות יצחקי. איורים: קרן תגר. מסע בזמן בעקבות ציורים של יוחנן סימון, החושפים טפח מחייהם של בני נוער בשנות ה-50. כנרת, 74 עמ', 67 שקלים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ