ספרים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרוזה - מקור

* שמר-בית - יונתן יבין. בעיני מכריו עמוס האוזנר הוא האדם המשעמם ביותר בעולם, מושא ללעג במקרה הטוב ולהתעלמות מוחלטת במקרה הרע. היחיד שמגלה בו עניין הוא ידידו מילדות, עורך-דין הולל וציני, שגוזל ממנו את ביתו, גורם לו לאבד את משרתו, ומעודד אותו לצאת למסע תזזיתי בין בתי זרים כדי להפיח אש בחייו הכבויים. עם עובד, 355 עמ', 94 שקלים.

* ספארי - ג'וליה פרמנטו. רומן ביכורים המציג את סיפורה של הגר בקמן, פארטי צ'יק המתרוצצת בין מועדוני לילה, דירות מזוהמות ומסעדות יוקרה בתל אביב של תחילת האלף. אגם, 301 עמ', 84 שקלים.

פרוזה - תרגום

* מאה ימים - לוקאס ברפוס. מגרמנית: טלי קונס. אפריל, 1994. ההמון משתולל בקיגאלי, והאזרחים הזרים מפונים בבהלה מרואנדה. דויד, עובד הארגון השווייצרי לסיוע ולפיתוח, מאוהב באגת, בתו של פקיד ממשלתי בכיר, ואינו מתייצב לטיסה האחרונה. במשך מאה ימים הוא מסתתר בביתו. בבל, 164 עמ', 88 שקלים.

* הבת האפלה - אלנה פרנטה. מאיטלקית: מירון רפפורט. לדה חשה את עצמה כבפתח חיים חדשים, לאחר ששתי בנותיה עברו להתגורר עם אביהן בקנדה והיא יוצאת לחופשת קיץ בעיירת חוף. אלא ששם, על שפת המים, היא נתקלת במשפחה נאפוליטנית גסה ורעשנית, שנוכחותה מבלבלת, מושכת ומאיימת עליה. הספריה החדשה, 164 עמ', 88 שקלים.

* אפלה מוחלטת, אין כוכבים - סטיבן קינג. מאנגלית: כינרת היגינס דוידי. אוסף נובלות של אמן המתח והאימה, ובהן: גבר זר המתעורר לחיים כשאישתו מבקשת למכור את רכוש המשפחה ולעבור לאומהה, ובכך מניעה רצף מבעית של מעשי רצח וטירוף; סופרת ספרי מתח קלילים פוגשת באדם זר בכביש צדדי במסצ'וסטס; ואשה המחפשת סוללות לשלט הטלוויזיה ומגלה ארגז קרטון מסתורי השייך לבעלה. מודן, 372 עמ', 88 שקלים.

* שובל של עשן - רבקה קנטרל. מאנגלית: מירב זקס-פורטל. כתבת פלילים בברלין יורדת למעמקיה האפלים של העיר כדי לחפש את רוצח אחיה. יתום המופיע פתאום על דלת ביתה מסבך את העסק. מטר, 309 עמ', 89 שקלים.

עיון - מקור

* מזיכרונותיה של תולעת ספרים - חיים באר. מסעות בעקבות ספרים וסופרים כמו ג' שופמן, י"ח ברנר, תומאס מאן ורחל המשוררת. עם עובד, 432 עמ', 98 שקלים.

* הדתל"שים - פוריה גל גץ. מסע אל עולמם של דתיים לשעבר: סדרת ראיונות עם גברים ונשים שנולדו והתחנכו בזרם הציונות הדתית, עד שבחרו לעזוב ולכונן לעצמם זהות חדשה. עם עובד, 233 עמ', 88 שקלים.

* צליחה - עמירם אזוב. סיכום 60 השעות הגורליות באוקטובר שבהן התרחשה צליחת תעלת סואץ על בסיס ראיונות עם הדרגים הבכירים ביותר שהשתתפו בתכנון המהלך, חברי המטכ"ל דאז, מפקדי האוגדות והלוחמים בשטח. דביר, 317 עמ', 89 שקלים.

שירה

* משפחת וכו' - עקיבא דביר. "סוף סוף/ אני עוזב/ דברים דחופים/ של אחרים/ ועוסק בעצמי טיפה/ מול ים" (מתוך השיר "סוף סוף אינני אחר"). כרמל, 94 עמ', 59 שקלים.

* שפת אם משלי - רינה גינוסר. שירים ורישומים. "ורדים ונייר/ בשיר/ של משפחת אוסמונד/ הם/ התפוח והמקטרת/ בציור/ של מגריט" (מתוך השיר "ורדים ונייר"). עקד, 61 עמ', 50 שקלים.

* האוריום - שרון אס. "למשורר האהוב עלייך יש רגליים יפות כתפוח./ (ומי אינו מבין את הברק העובר בין לובן מתוק וקשה למחול)" (מתוך השיר "למשורר"). מוסד ביאליק, 94 עמ', 68 שקלים.

ילדים ונוער

* איתמר 8 קומה שלישית - רומן סרנגה. איורים: קרן אסף. שירי טבע לילדים עירוניים. על אביב, כוכבים, אביב, שחר, בלון, בית עם גינה ועוד. מודן, עמ' לא ממוספרים, 58 שקלים.

* היה שם ארמון - אריאלה קלוריה-פרידמן. איורים: מריה גיבנר. סיפורה של משפחה יהודית-פולנית המצליחה להסתתר מפני הנאצים. גוונים, 23 עמ', 65 שקלים.

* יומני הסודי 4 - ג'ים בנטון. מאנגלית: תמר נויגרטן. והפעם: ג'יימי קלי, תלמידת בית הספר מקרל, תוהה האם היא יפה גם מבפנים. מטר, 144 עמ', 58 שקלים

* הסיפור המצחיק על האיש הצוחק - טל ויהב מיכאל. איורים: זהבית כרמל. מאז שסבא מספר לתהילה על האיש הצוחק, הוא לא יוצא לה מהראש. היא יוצאת למסע בעקבותיו. כרמל, 141 עמ', 84 שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ