ספריות | רנה שינפלד

רקדנית, כוריאוגרפית, מורה למחול, תל אביב

ורד לי
ורד לי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ורד לי
ורד לי

מספר ספרים משוער: 2,500

ז'אנרים בולטים: ספרות יפה, מחזות, ספרות מקצועית על מחול, ספרי אמנות, שירה, היסטוריה, אישים

שפות: עברית ואנגלית

שיטות סידור: לפי סופרים ונושאים

מדיניות השאלה: משאילה בדרך כלל

רכישות אחרונות לספרייה: ליום הולדתי נרכשו עבורי הספרים הבאים: "שומרת אחותי", של ג'ודי פיקו, "שנת הכן", של מריה דהוואנה הדלי, ספר שירים של חוה פנחס כהן, "זבובים", של אהרון מגד, "ילדה", של אלונה פרנקל.

הספר הישן בספרייה: זכרונות גליקל - תרגום א.ז. רבינוביץ, הוצאת דבר לעם, שנת תרפ"ט.

הספר היקר בספרייה: זיכרונות גליקל, הקונקורדנציה לתנ"ך וספרי אמנות.

הספר שלא סיימת: "תולדות האהבה", של ניקול קראוס.

הכריכה היפה ביותר בספרים בספרייה: כריכה לקטלוג של אמנות מצרית, כריכת עור עתיקה שעליה ציור מוזהב של סוס ורוכבו ממצרים העתיקה שקנה לי בעלי ליום ההולדת.

היוצרים האהובים עליך: אהובים עלי סופרים שיודעים את נפש האדם ונכנסים לתוכה ומתארים את כל גוניה ומורכבויותיה. יוצרים שעוסקים בייסורי הנפש וביחסים בין בני אדם, מחשבותיהם, רגשותיהם. תומאס מאן, סטפן צווייג, שייקספיר, וירג'יניה וולף ולאחרונה אני מתחברת אל הסופרים העכשוויים בני זמננו: אלזה מורנטה, הרוקי מורקמי, ז'וזה סאראמאגו.

הספר שקירב אותך לתחום עיסוקך: בנעורי קירבו אותי ספרי אמנות רבים למחול. אהבתי להתבונן בספרי אמנות של ליאונרדו דה וינצ'י, רודן, פיקאסו, אמנות יוון העתיקה, אמנות מצרית, אינדיאנית ועוד.

הספרים האהובים עלי ביותר בספרייה: לאחרונה אני מתרכזת בספרות יפה עכשווית. יום שבו אין לי ספר שמחכה לי ליד המיטה הוא יום רע. ספר טוב הוא כמו חבר טוב ועבורי הוא ממלא חסר עצום. אהבתי מאוד את "קורות הציפור המכנית", של מורקמי.

השורה האהובה עליך ביותר בספרים שבספריה: "רקדי אתי אל תוך יופייך לצליל כינור בוער רקדי אתי אל תוך הפחד עד שאסתתר, קחי אותי כמו יונה ששבה לתיבה, רקדי לקצה האהבה", מתוך שיריו של ליאונרד כהן, בתרגומו של קובי מידן ("ספר הכמיהה", כנרת זמורה-ביתן), שהוא המוטו של הריקוד "רקדי לקצה האהבה", עמו אני מופיעה.

ההקדשה שהכי יקרה ללבך: ההקדשה שנתנה לי מרתה גרהם - הכוהנת הגדולה של המחול המודרני. היא הזמינה אותי לביתה. שוחחנו על הקמת להקת בת שבע, פתאום היא קפצה מהכיסא, רצה לספרייה המפוארת שלה, הביאה שני ספרים ואמרה לי: "אני רוצה שיהיה לך משהו ממני". היא אחזה שני ספרים בידה, אחד על יהדות והשני ספר בצורת מניפה יפנית, ספר שירה יפאנית. בחרתי ביפאני כי חשבתי שזה מייצג אותה יותר. היא שמחה מאוד.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ