ספריות | רם כרמי

אדריכל, הרצליה

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ורד לי
אלכס ליבק
צילום:

מספר ספרים משוער: 3,000

ז'אנרים בולטים: אדריכלות

שפות: אנגלית, מעט עברית

שיטת סידור: מסודר חלקית

מדיניות השאלה: אין, לא משאיל

רכישות אחרונות לספרייה: "Theoretical Anxiety and Design Strategies" - בספר זה מנתח הארכיטקט הגדול רפאל מונאו את העבודות של הארכיטקטים כמו פרנק גרי, רם קולהאס, אלברו סיזה ועוד, הפועלים היום. יוצר מבין את הנפש של יוצרים אחרים טוב יותר מהיסטוריונים ומבקרים.

הספר הישן בספרייה: "לקראת אדריכלות מודרנית", מאת לה קורבוזייה. יש לי כמה עותקים שלו בכל מיני מהדורות, כולל בעברית. הספר פתח לי חלון לאדריכלות מודרנית. הוא האדריכל האהוב עלי, כי הוא היה האדריכל הים-תיכוני המודרני היחיד וממנו למדתי לאהוב את הים התיכון.

הספר היקר ביותר שרכשת: כסף הוא לא חישוב.

הספר שאתה לא מצליח לסיים: אין ספר בספרייה שלי שלא הצלחתי לסיים, אבל יש כאלה שעדיין לא התחלתי לקרוא.

היוצרים האהובים עליך: בצעירותי אהבתי את טשרניחובסקי, כי שירתו ביטאה את אהבתו לחיים ואת עוצמת החיים שלו, והיה ניכר שאהבתו שופעת, רועשת וגועשת כמעין המתגבר. היום אני אוהב את כתיבתו של עמוס עוז כי הוא כותב על בני אדם בחום ובאהבה.

הספר שקירב אותך לתחום עיסוקך: "כמעיין המתגבר", מאת איין ראנד. בספר הזה מתואר ארכיטקט הנלחם על האדריכלות שלו ומנצח - הוא עשה תוכנית, לא קיבלו את התוכנית שלו אז הוא הלך ופוצץ את כל הבניין. בחיים האמיתיים - כל תוכנית טובה שאני עושה מוהלים אותה במים, מוציאים לה כמעט את הנשמה, אבל אני לא הורס ולא מפוצץ את המבנה, כי כמו כל אבא טוב אם הילד שלך יוצא קצת לא לפי התוכנית שלך ולא הכי מוצלח, אז אתה לא פוגע בו ולא אוהב אותו פחות. כולם היו בנייני.

הספרים האהובים ביותר בספרייה: Collage City / Fred Koetter & Colin Rowe. אני קורא כמעט כל הזמן בספר וזה ומרבה לחזור אליו, כי המחברים לקחו את האדריכלות המודרנית - שהיתה פשטנית כי היא היתה צריכה לפתור את הבעיות של הפרולטריון - והוציאו אותה לחופשי. האדריכלות המודרנית היא בעצם חזון לעתיד-לבוא כמו בכל מהפכה, ובספר הזה הכותבים מחזירים את העבר לתוך העתיד.

השורה האהובה עליך ביותר בספרים שבספרייה: מתוך הספר "Works" של אלדו ואן אייק: (בתרגום חופשי): "העץ הוא עלה והעלה הוא עץ/ בית זה עיר והעיר היא גם בית/ העץ הוא עץ אבל העץ הוא גם עלה גדול/ עלה הוא עלה אבל הוא גם עץ קטן/ עיר היא לא עיר אם היא גם לא בית גדול/ ובית הוא לא בית אם הוא לא גם עיר קטנה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ