ספריות | אסתר שטרייט וורצל, סופרת ילדים ונוער, פתח תקוה

ורד לי
ורד לי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ורד לי
ורד לי

מספר ספרים משוער: כ-3,000

ז'אנרים בולטים: "כל כתבי" המאגדים יצירות סופרים עבריים, מדעי הספרות, מילונים, אנציקלופדיות, קונקורדנציות, מדרשים, כל התלמוד הבבלי, ספרות יפה, רומנים, שירה

שפות: עברית

שיטת סידור: הספרים מסודרים בשתי שורות וקשה למצוא ספר מבוקש. כבר אין מקום לספרים חדשים

מדיניות השאלה: בעבר השאלתי ולרוב לא קיבלתי בחזרה. עכשיו אינני משאילה

רכישות אחרונות לספרייה: "עם השירה והזמן" מאת חיים גורי; "ברנר" מאת אניטה שפירא; "בצל ההתנתקות", בעריכת חיים משגב ואודי לבל.

הספר הישן בספרייה: בארון הספרים שהוריש לי אבי, שלום שטרייט, שהיה סופר ומבקר, מצויים ספרים מצהיבים רבים וביניהם כל כתבי ביאליק, ברדיצ'בסקי ועוד.

הספר היקר ביותר שרכשת: יקר ללב ולאו דווקא לכיס הוא "הנסיך הקטן" של אנטואן דה סנט-אקזופרי.

ספרי ילדות שנצרבו בלב: גדלתי על שירי אנדה עמיר פינקרפלד, לאה גולדברג, מרים ילן שטקליס, שאותם אני יודעת בעל פה ומדקלמת אותם לנכדי. מה"דור הצעיר" אהובים עלי: שלומית כהן אסיף, ע' הלל ויהודה אטלס. קראתי המון רומנים היסטוריים של יעקב חורגין, כמו "הקנאים הצעירים" ואת הטרילוגיה שכתב על יהדות ספרד מתקופת הגירוש. הספר שקראתי אינספור פעמים - "דייוויד קופרפילד" מאת צ'רלס דיקנס.

הספר שאת לא מצליחה לסיים: כשהייתי מורה קראתי בסבלנות ובעניין את הרומנים שהוכנסו לתוכנית הלימודים: "אבא גוריו", "מדאם בובארי" ו"החטא ועונשו". אני חוששת שהיום לא הייתי מסוגלת לסיים אותם, כי נוצר פער בין קצב החיים שלנו לקצב הסיפורים הללו.

הכריכה היפה ביותר בספרים שבספרייה: אני אוהבת את הכריכות שבני, אבי וורצל, מעצב לספרי.

היוצרים האהובים עליך: בעניין זה אני שמרנית: בשירה - ביאליק; פרוזה - עגנון. שניהם ענקים, כל אחד בתחומו. אליהם אני מצרפת את נתן אלתרמן שהוא מיוחד ומופלא.

הספרים האהובים ביותר בספרייה: הספרים של אריך קסטנר ובמיוחד "אורה הכפולה", שירי לאה גולדברג, קפקא: "סיפורים", במיוחד "הגלגול" ו"המשפט", "מאה שנים של בדידות" ושירי טשרניחובסקי.

לאיזה ספרים את חוזרת הכי הרבה פעמים? ל"פוליאנה" מאת אלינור ה' פורטר ול"לורד הקטן" מאת פרנסיס הודג'סון ברנט, שניהם מכמירי לב באופטימיות שלהם.

השורה האהובה עליך ביותר בספרים שבספרייה: שורה שמבטאת את מטרת הכתיבה ואיכותה: "אינני רוצה לדבר אליהן/ רוצה בליבן לנגוע" (נתן אלתרמן)

ההקדשה שהכי יקרה ללבך: ש"י עגנון, שהיה מקורב לאבי ומיודד עמו, היה בחתונתי והעניק לי את ספרו "הכנסת כלה", בליווי הקדשה וברכה.

אסתר שטרייט וורצלצילום: אלכס ליבק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ