ספרים חדשים

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

פרוזה

• ילד 44 - טום רוב סמית. מאנגלית: הדסה הנדלר. בברית המועצות של ימי שלטון סטלין, גופתו של ילד נמצאת על מסילת הרכבת במסקווה. לב דמידוב, סוכן של המשרד לבטחון המדינה נדרש לשכנע את ההורים שבהם מת בתאונה, אולם הוא עצמו מתחיל לחשוד שהילד נרצח על ידי רוצח סידרתי ומתחיל לחקור. הוצאת כתר, 436 עמ', 94 שקלים.

• בשליחות הקיסר למחוז קזוסה - איי-גיי פרקר. מאנגלית: שלומית כנען. ביפן של המאה ה-11, בן אצילים שמשפחתו ירדה מנכסיה, יוצא לשליחות לבדוק מדוע לא הגיעו המסים ממחוז קזוסה ונקלע לפרשת רצח מסתורית שנזירים מרושעים, פקידי ממשל ואשה לוחמת מעורבים בה. הוצאת כתר, 351 עמ', 89 שקלים.

• להרוג את רומל - סטיבן פרספילד. מאנגלית: נעה בן פורת. מבוסס על עלילותיה האמיתיות של קבוצת המדבר ארוכת הטווח, יחידת עלית של הצבא הבריטי שפעלה נגד הכוח הגרמני-איטלקי שפלש לצפון אפריקה ונועד להוביל את כיבוש מצריים ושדות הנפט של המזרח-התיכון, במלחמת העולם השנייה. הוצאת אריה ניר, 301 עמ', 89 שקלים.

• סיפורו של אדגר סוטל - דיוויד רובלסקי. מאנגלית: הדסה הנדלר. אדגר סוטל, ילד אילם המתגורר בחווה מבודדת בויסקונסין מתקשר עם העולם בעזרת כלבה. כשדודו הערמומי קלוד מגיע לחווה, אביו מת לפתע, ואמו מתקרבת אל הדוד, אדגר יאלץ למצוא דרך לשרוד. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 590 עמ', 98 שקלים.

• מיקרומגס - וולטר. מצרפתית: ניר רצ'קובסקי. הפילוסוף הצרפתי בן תקופת הנאורות במשל על הענק מיקרומגס שהגיע לכדור הארץ מכוכב סיריוס ויוצר מגע עם בני האדם הננסיים. הוצאת נהר, 103 עמ', 59 שקלים.

כתבי עת

• אדם עולם - חיים לאור האנתרופוסופיה, גיליון 8. בגיליון: ימי הסתיו של המלאך מיכאל (אודי לוי); בכל זאת הגענו, למרות הכל (על היום הראשון ללימודים בבתי הספר ולדורף בישראל) ועוד. נועם שרון (עורך). מו"לים: נועם שרון ומיכל זיו קרמר, 64 עמ', 42 שקלים.

• חידושים - מדע ודעת, גיליון מספר 5. בגיליון: אובמה: נשיא שחור עם מטען לבן - הקונפליקט בין השניים (שרית יהושע); ההגות הציונית שבין הדתיות היהודית והלאומיות החילונית (זוהר מאור) ועוד. יאיר ברק (עורך). מו"ל: אוניברסיטת בר-אילן, 52 עמ', לא צוין מחיר.

• ידע עם - במה לפולקלור יהודי, כרך ל"ד-ל"ה, מספר 69-70. בגיליון: ההרים לא ימושו (בן-ציון פישלר); חסיד ומוכר ספרים בעולם של אתמול (ניצה פריילוק); ספריו של דן בן עמוס, "מעשיות היהודים" (אילנה רוזן) ועוד. יצחק גנוז (עורך). מו"ל: המרכז הארצי של חוקרי הפולקלור היהודי, 193 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

• אלי בורחת מהבית - דניאלה קליין. איורים: יוליה פריזה. כמה רחוק תברח אלי? האם תיקח איתה את הקוף והבובה התינוקת? מה יגידו אמא ואבא? האם יהיו מוכנים להקריא לה סיפור לפני שתברח? הוצאת א-נו-ני-מה, עמ' לא ממוספרים, 54 שקלים.

• הנסיכה מראלה והסוס המעופף - ג'וליה דונלדסון. איורים: לידיה מונקס. מאנגלית: קטיה בנוביץ'. הספר השלישי על הנסיכה מראלה השובבה שצצה מתוך מראות ומובילה את הילדה אלן להרפתקאות מרתקות והפעם במערתו של מפלץ הים. הוצאת כנרת, 128 עמ', 64 שקלים.

• ברקוביץ חוקר פרטי: תעלומת המסטיקים הגנובים -יורגן בנשרוס. אייר: רלף בוצ'קוב. מגרמנית: סאלי עידו. המסטיקים האהובים ביותר על ברקוביץ נעלמים מהקיוסק והוא יוצא לחקור את התעולמה בעוז ונחישות ונאבק בסכנות ובדמותו המסתורית של הנחש. הוצאת ספר לכל, 60 עמ', 59 שקלים.

• הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות: האלכימאי - מייקל סקוט. מאנגלית: סיוון מדר. סופי וג'וש הם תאומי בני 15 בעלי כוחות כישוף. ג'וש עובד בחנות ספרים שנשדדת וכך השניים מגלים שבעל החנות הוא ניקולס פלמל, אלכימאי בן המאה ה-14 שרקח שיקוי לחיי נצח ושקרב אדיר מתחולל בין כוחות האופל וכחות הטוב שבעולם. הוצאת כתר, 355 עמ', 88 שקלים.

תגובות