יורם קניוק, סופר, תל אביב

ורד לי
אלכס ליבק
צילום:
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ורד לי
אלכס ליבק
צילום:

* מספר ספרים משוער: 3,000 * ז'אנרים בולטים: ספרות, היסטוריה, פילוסופיה, בלשנות וספרי מדע

* שפות: עברית ואנגלית * שיטת סידור: אין * מדיניות השאלה: יש לי ברירה?

* רכישות אחרונות לספרייה: "פוסט-ציונות, פוסט-שואה" מאת אלחנן יקירה; "קללת הדורות" של ארנלדור אינדרידאסון; "שקיעה במוסקבה" של יאיר לפיד; ו"שבעת החטאים" של אביעד קליינברג.

* הספר הישן בספרייה: "ספר עין ישראל", ספר ייחודי שיצא לאור באמסטרדם ב-1797 בהסמכתו של הרב הגאון החסיד לוי יצחק מברדיצ'ב. הספר הוא אנתולוגיה של קטעים מהגמרא ומהתלמוד בדפוס יפהפה.

* הספר שאתה לא מצליח לסיים: "היהודי האחרון" (מאת יורם קניוק).

* הספרים האהובים עליך ביותר: התנ"ך; הסאגות האיסלנדיות של אולפור סיגורגדסון; "השיגעון הגדול" של אביגדור המאירי; "האחים קרמזוב" מאת דוסטויבסקי.

* היוצרים האהובים עליך: נתן אלתרמן, ויליאם פוקנר, ג'וזף קונרד, עוזי וייל, ג'ון צ'יבס, מארק טוויין, מלקולם לאורי, אונורה דה-בלזק, יוסף חיים ברנר, אלונה קמחי.

* הטקסט שקירב אותך לתחום עיסוקך: תעודת הלידה.

* לאיזה ספרים אתה חוזר הכי הרבה פעמים? אני קורא תנ"ך כל יום וחוזר להרבה ספרים, אבל יש ספר ילדים שאני מרבה לחזור אליו ואוהב אותו מאז הילדות - "נער טס לעבר ים", שכתבה אריקה מאן, בתו של תומאס מאן, על ילד גרמני שרוצה להציל את משפחתו. סיפור יפה, מצחיק ועצוב.

* טקסט שאתה רוצה ולא יכול להשיג: ההספד עלי.

* ההקדשה שהכי יקרה ללבך: נתן אלתרמן כתב לי בספרו "שירים שמכבר": "ליורם קניוק, אוהבו, והקשוב לקולו החדש והחודר, נתן".

* השורה האהובה עליך ביותר בספרים שבספרייה: דברי אלוהים לקין: "הלוא אם תיטיב שאת ואם לא תיטיב לפתח חטאת רובץ ואלי? תשוקתו ואתה תמשול בו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ