אהרן מגד

סופר, תל אביב

אלכס ליבק
ורד לי
צילום:
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלכס ליבק
ורד לי
צילום:

* מספר ספרים משוער: 6,500

* ז'אנרים בולטים: קלאסיקה עברית ולועזית, פרוזה ושירה בנות ימינו, יהדות והיסטוריה

* שפות: עברית, אנגלית

* שיטת סידור: על פי נושאים ומחברים

* מדיניות השאלה: אחרי שנכווייתי ברותחין, אני משאיל רק למתחייבין

* רכישות אחרונות: "הסופים" (שרה סבירי); ספר הדאו (דן דאור ויואב אריאל); סדרת המחזות היווניים (תרגום אהרן שבתאי); "ברנר" (אניטה שפירא)

* הספר הישן בספרייה: "Thesaurus Grammaticus Lingua Sancta", ספר דקדוק לטיני-עברי, מאת יוהנס בוכסטורף, מ-1615, שראה אור בבאזל. מצאתי את הספר בחנות ספרים יד-שנייה בלונדון והוא הפתיע ושימח אותי, כי המלומד הנוצרי הזה מפגין ידיעות מפליגות. ממש מאיר עיניים.

* הספר שאתה לא מצליח לסיים: "מותו של וירגיליוס" מאת הרמן ברוך. קניתי את הספר ופתחתי לקרוא אותו. קראתי עד עמוד 106 ועייפתי. החיבור בין וירגיליוס המשורר, מחבר ה"אניאס", ווירגיליוס הפילוסוף-התיאולוג, לא שיכנע אותי.

* הכריכה היפה ביותר בספרייה: פורטרט של אבות ישורון, מצויר בידי אורי ליפשיץ, על העטיפה של "שירת הפרא האציל" מאת אידה צורית; ומאוד מוצא חן בעיני ציור של זבוב שעשה נכדי שחף בן ה-14 לספרי החדש "זבובים" (הוצאת "אחוזת בית") והוא נדפס כאיור לבראשית פרק א'.

* היוצרים האהובים עליך: ראבלה (מחבר "גרגנטואה ופנטגרואל"); אנטון צ'כוב; ניקולאי גוגול; איטאלו סבבו; פרנץ קפקא; אורי ניסן גנסין; ש"י עגנון; נתן אלתרמן וכמובן: הספרים של בני משפחתי.

* הספר שקירב אותך לתחום עיסוקך: התנ"ך (המקורי, לא ה"פארטייטשט און פארבעסערט" - מתורגם ומשופר - נוסח ה"ניו-אייג'" שהופיע לאחרונה); סיפורי החסידים, המדרשים, פיוטי התפילות, סיפורי המזרח הקדום.

* לאיזה ספרים אתה חוזר הכי הרבה פעמים: התנ"ך; "האדרת" של גוגול; "מטמורפוזיס" של קפקא; "אובלומוב" של גונצ'רוב; "מותו של איוון איליץ'" של טולסטוי.

* ספר שאתה רוצה ולא יכול להשיג: "כה אמר סרטוסטרא" של ניטשה, בתרגום דוד פרישמן. את הספר הזה, בהוצאת "מרכז" ורשה, 1914, קיבלתי במתנה מהורי בהיותי בר מצווה ושמרתי עליו כעל בבת עיני, אלא שפלשו אליו תולעים וחפרו בדפיו מחילות ומערות, הלוואי שהייתי משיג שוב את הספר השלם.

* השורה האהובה עליך ביותר מהספרייה: "ויקרא ה' אלוהים אל האדם ויאמר לו: אייכה?" מלים אלה מהדהדות לאורך כל ההיסטוריה האנושית, והשאלה נשאלת היום יותר מתמיד.

* ההקדשה שהכי יקרה ללבך: הקדשתו של נתן אלתרמן לספרו "שירי עיר היונה". אך מחמת צניעות לא אצטט אותה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ