ליאת רוטנר. מחברת ספרי נוער (20). נתניה

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

ראיון: ורד לי | צילום: אלכס ליבק

מספר ספרים משוער: 100 ז'אנרים בולטים: פרוזה וספרי מתח שפות: עברית מדיניות השאלה: עד כה לא ביקשו ממני ספרים שיטת סידור: בלגן שלם

* היוצר האהוב עלי?: יונה טפר, בגלל ההבנה המדהימה שיש לה ללבן של ילדות מתבגרות.

* הספר הראשון שרכשת: "ג'ינג'י" של גלילה רון פדר. סדרה זו היתה בין הספרים שהניעו אותי לכתוב בגיל שמונה את ספרי הראשון (שלא פורסם), שעסק בחבורת ילדים הרפתקנים.

* הספר האחרון שרכשת: "יומנו של חתול" מאת לי ראטלאדג'. אני מאוהבת בחתולים. הספר מתאר את הנעשה בשכונה מנומנמת בארה"ב מנקודת מבטו של חתול של קשישה בודדה.

* הספר הוותיק ביותר בספרייה: "מחשבולדת ואני", שקיבלתי מהורי בגיל שש. הספר מודפס בהזמנה פרטית, יש לו עלילה קבועה ורק שמות הגיבור, חבריו ובני משפחתו שמופיעים גם הם בספר, משתנים.

* הספר האהוב ביותר בספרייה: יש כמה: "בקבוק הבושם של אימא" של יונה טפר, "עיני דרקון" של סטיבן קינג ו"העורבים" של אבירמה גולן.

* הספר ששלפת מהספרייה הכי הרבה פעמים: "עיני דרקון" של סטיבן קינג.

* הספר שאת לא מצליחה לסיים: "בת-יפתח" של נעמי רגן. קראתי את הסוף אחרי שהתייאשתי ודילגתי על האמצע.

* הספר הכי מצחיק בספרייה: ספרון הקומיקס "בבא" של שי צ'רקה.

* הכריכה שאת הכי אוהבת: "דון קישוט" באיורו של גוסטב דורה, וגם "עליסה בארץ הפלאות".

* הספר שהיית רוצה ואת לא מצליחה להשיג: "מכשפה'לה קטנה" מאת יעל רוזמן. זה ספר קסום על ילדה שיש לה בעיות כמו לכל הילדות המתבגרות, והיא מתחברת עם מכשפה שמשכנעת אותה לנטור למי שמכעיס אותה ולבטל כל רגש של תלות ורצון באהבה. אם מישהו יודע היכן ניתן למוצאו, אני אסגור מעגל מאוד ישן.

* הפיסקה האהובה עלי? ביותר בספר מתוך הספרייה: מתוך "הסיפור שאינו נגמר" של הסופר הגרמני מיכאל אנדה: "והדבר הטוב ביותר בכך היה, שכעת היה בדיוק האדם שרצה להיות. לו היה חופשי לבחור מחדש, היה בוחר להיות הוא עצמו ולא איש זולתו. כי כעת ידע שיש אלפים ורבבות של צורות שמחה בעולם, אך כולן מתרכזות בתמצית אחת ויחידה והיא השמחה שביכולת לאהוב".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ