ספרי מתח. “הנץ ממלטה”, סימנון, יו לורי ואחרים

ספרים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספרים

מתח לאדמה*בלינדה באואר

כתר

סטיבן למב הוא ילד מופנם בן 12, שמקדיש את חייו לחיפוש עצמותיו של קרוב משפחתו, שנרצח לפני שנים רבות וגופתו מעולם לא נמצאה. חיפושיו מובילים אותו להתכתבות עם הרוצח הסדרתי שהורשע ברצח, אלא שהאחרון מבקש לנצל את ההתכתבות למטרות אחרות לגמרי. מאנגלית: ברוריה בן-ברוך.

הרצח הראשון שלי* לינה לטולניין

פן

סדרת ספרי מתח שמעמידה במרכזה חוקרת, מריה קאליו, המביאה פרספקטיבה נשית לז'אנר: מקהלה של סטודנטים צעירים נפגשת לחזרות בבית-נופש על גדות אגם בפינלנד. במהלך סוף-השבוע מתגלה גופה של אחד מהם. מכאן והלאה העלילה מסתבכת. מפינית: דנה שולגה-רז.

עד בעל כורחו* ג'אנריקו קרופיליו

אחוזת-בית

סניגור מדרום איטליה מתבקש להגן על מהגר סנגלי, רוכל פשוט הנאשם ברצח ילד בן תשע. התיק מאפשר לו להתמודד עם משבר בחייו הפרטיים, לאחר שאשתו עוזבת אותו והוא לוקה בהתקפי חרדה. מאיטלקית: אלון אלטרס.

שקיעה כפולה*יפתח עתיר

ספרית מעריב

גדעון, איש שב"כ ותיק, שקידומו הוקפא מזמן, משוכנע שעומר, צעיר ערבי מכפר בגליל, הוא מחבל שמתכנן פיגוע גדול כנקמה על מותו של בן-דודו שנהרג בלבנון. הוא מנהל מלחמה פרטית נגד עומר ומנסה להפריד בינו לבין חברתו היהודייה, בתו של הטייס שאחראי למותו של בן-הדוד בלבנון. ספרו השני של יפתח עתיר, בעבר סגן מפקד סיירת מטכ"ל תחת פיקודו של יוני נתניהו.

הנץ ממלטה*דשיאל האמט

כתר

יותר משמונים שנה לאחר פרסום הרומן ב-1930, ושבעים שנה לאחר צאתה לאקרנים ב-1941 של הקלאסיקה הקולנועית, יראה השנה אור תרגום חדש לסיפורו של הבלש סאם ספייד וחיפושיו אחרי פסל נץ עתיק, שלמרדף אחריו שותפות עוד דמויות רבות. מאנגלית: אסף גברון.

המפרי בוגרט בסרט "הנץ ממלטה". עכשיו הספר

מקום יפה למות בו*מאלה נאן

ספרית מעריב

מותחן בלשי, המתרחש בשנת 1957 בדרום-אפריקה, בעידן מדיניות האפרטהייד. בלש נשלח לעיירה קטנה כדי לחקור את רציחתו של קצין משטרה מקומי - איש מכובד שנשוי לבתו של מטיף אפריקנר נודע, מהוגי רעיון ההפרדה, שבניו שולטים בעיר הקטנה. הבלש נעזר בבלש שחור, שהיה חבר ילדות של השוטר הנרצח, ויחד איתו מגלה צד אפל ונסתר של הנרצח. מאנגלית: לאה ששקו.

ירח קפוא*יאן קוסטין וגנר

כתר

הראשון בסדרת הרומנים הבלשיים של וגנר שמתרחשים בפינלנד, ובמרכזו חקירה של מעשי רצח סדרתיים שבכולם המוות בא על הקורבנות בשנתם, בחניקה באמצעות כרית. על החקירה ממונה הבלש הצעיר קימו יונטה, שאשתו האהובה מתה ממחלה קשה. מגרמנית: דפנה עמית.

קונוורז'ן*רביב יצחקי

כנרת זמורה-ביתן

מתיו אנדרסון הוא האקר וסטודנט לטכנולוגיה, המשתעשע בזמנו הפנוי באתר פורנו שם הוא פוגש נערה ומתאהב בה. מתיו עד לכך שהיא נאנסת על ידי פוליטיקאי אוקראיני בכיר. אחרי האונס היא נעלמת. מתיו מחליט להציל אותה ופונה למי שהייתה חברתו בתיכון וכעת לוחמת בסחר בנשים. היא מחברת אותו לסוכנת CIA שמגייסת אותו לשורות הארגון.

במרחק אור הירח*דניס ליהיין

אריה ניר

אמנדה מקרידי היתה בת ארבע כשנעלמה שתים-עשרה שנים קודם לכן. זוג הבלשים מקנזי וג'נרו מוצאים את הילדה ומחזירים אותה לזרועותיה של אם זונחת ובית הרוס. כעת אמנדה בת שש-עשרה, והיא שוב נעדרת. מקנזי וג'נרו חוזרים אל הפרשה שטורדת מאז את מנוחתם. דניס ליהיין הוא מחברם של רבי מכר רבים, ביניהם "מיסטיק-ריבר" ו"שאטר איילנד". מאנגלית: אורלי אגרנט.

רוזאנה*מאי שובאל ופר ואהלו

כתר

מאי שובאל ופר ואהלו, זוג בחיים ובכתיבה, יצרו בשנות השישים והשבעים של המאה שעברה סדרה של עשרה רומנים בלשיים ריאליסטיים, שבמרכזם ניצבת דמותו של חוקר המשטרה מרטין בק. רוזאנה, הספר הראשון בסדרה והתרגום הראשון של ספרי מרטין בק לעברית, מגולל חקירת רצח סבוכה, מגילוי גופתה הטבועה של אשה לא מזוהה בנהר ועד למצוד אחר הרוצח. משוודית: רות שפירא.

קיפאון סופני*לינקולן צ'יילד

אריה ניר

בבדיקה שגרתית של מערת קרח באלסקה חושפת קבוצת חוקרים תגלית מדהימה - בעל חיים קדמון ענק, עטוף בקרח מוצק. תאגיד התקשורת שמממן את המשלחת מארגן את מחזה הראווה - היצור ייחצב מתוך הקרח, יופשר ויתגלה לעולם בשידור חי בטלוויזיה. למרות אזהרות חמורות מפי תושבי הכפר האינדיאני הסמוך, וחששותיהם של המדענים, הדוקו-דרמה נמשכת, עד שמתגלה עוד תגלית מבעיתה. מאנגלית: עדי הירש.

משחק סכום אפס* משה בן-זאב

קינג

סיפורו של גבר הנקלע לאינטריגות סבוכות השולחות זרועות חובקות עולם שמעורבים בהן שירותי הביטחון של ישראל, הביטחון המסכל הפלסטיני וכוחות צבאיים של מעצמות העולם. "משחק סכום אפס" הוא מסע נפשי וגיאוגרפי של אורי ברזל, גיבור הספר, המוליך את הקורא למיאמי-ביץ', לרצועת עזה ולירושלים. בהיותו חטוף ושבוי בידי הפלסטינים, כתגובה לחטיפת בכיר פלסטיני על-ידי ישראלים, כשמצב רוחו נע בין צלילה לתהום של חידלון לבין נחישות ואומץ-לב, הוא מאמין ביושב במרומים, המטיל את קוביות המשחק וקובע את גורלו של האדם. בצעד מפתיע של הקרבה עצמית או אולי תמימות, מבקש גיבור הספר להביא לשחרור חטופים ולפתרון הסכסוך היהודי-מוסלמי, על-ידי הסכם שיש בו רק מנצחים.

גלוי ונעלם*איאן רנקין

רימונים

הספר השלישי המתורגם לעברית מהסדרה. מנת יתר של הירואין, היאבקות לא חוקית, סחיטה לא כשרה ורשת חשאית של נערי ליווי המקושרת לחלונות הגבוהים, הם רק המנות הראשונות בתפריט של מפקח בילוש ג'ון ריבוס, בעודו מנסה לפתור מקרה רצח, שאיש מלבדו אינו מאמין שהוא מקרה רצח. מאנגלית: ירון פריד.

הזאב האדום*ליסה מרקולנד

אריה ניר

ליל חורף חשוך, עיתונאי נרצח. אניקה בבנגטסון מוצאת קשר בין הרצח לבין מתקפה על בסיס חיל-האוויר המקומי בסוף שנות השישים. הסודות רבים ומסכני חיים, והיא נגררת לתוך ספירלה של אלימות וטרור שמגיעה עד למשרדי הממשלה. משוודית: רות שפירא.

בית הממתקים* קארין גרהאדסן

פן

שוודיה מזדעזעת משורה של מקרי רצח אלימים. במבט ראשון נראה שאין קשר בין האנשים הללו, אולם עד מהרה מסתבר שדרכיהם הצטלבו, לפני שנים רבות, על ספסלי בית-הספר. באותה כיתה למד גם תומאס קרלסון, הנער הסובל, הקורבן שהושם לקלס על ידי חבריו לכיתה. כיום הוא איש אפרורי, מריר ובודד. בקיצור - האשם האידיאלי. משוודית: יעל צובארי.

שלוש שניות*אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום

סלע ספרים

משטרת שטוקהולם מנסה לפענח מוות בדירה יוקרתית: התאבדות או רצח? עבריין או אזרח? איש חוק או עובר אורח? בעולם הברחת הסמים ממזרח אירופה למערב, שבו משחקת שוודיה תפקיד מרכזי, לא ברור עוד מי הפושע ומי איש המשטרה, מי המרגל של המאפיה שהסתנן לשורות מנגנוני אכיפת החוק ומי הסוכן החשאי שהצליח להעמיד פני איש חוק. מאנגלית: מעין זיגדון.

מכירת חיסול*יו לורי

עם עובד

תומאס לאנג הוא חייל בדימוס בשירות הוד-מלכותה וג'נטלמן אנגלי. הוא מועסק לסירוגין כמאבטח אישים, שומר ראש לאנשי עסקים ויועץ ביטחוני. רוב הזמן הוא מובטל כרוני ועצלן רומנטי. כשמציעים לו לחסל תעשיין אמריקאי, הוא מגלה כי התכונות הדומיננטיות שלו בעוכריו. ספרו הראשון של יו לורי, המוכר כ"האוס" מסדרת הטלוויזיה הפופולארית. מאנגלית: יעל אכמון.

"מכירת חיסול". ספרו הראשון של יו לורי מהסדרה "האוס"

קללה שייקספירית* ג'ניפר לי קארל

אריה ניר

מקבת נחשב למחזה מקולל. ואכן, לא עובר זמן רב מרגע שקייט סטנלי מתחילה בחזרות על המחזה ועד שהקללה מתחילה לפעול: אחדים מהשחקנים נעלמים, בראש הגבעה מתגלה מחפורת מלאה דם, וקלף טארוט מסתורי מוביל את קייט אל גופת אשה שנרצחה בטקס של העלאת קורבן אדם. כאשר קייט מסומנת לא רק כחשודה ברצח, אלא גם כקורבן עתידי, היא יוצאת לחפש גרסה מוקדמת של מקבת הכוללת, כמשוער, טקסי כישוף וידע אסור. מאנגלית: נעה בן-פורת.

בעקבות שרלמאן*סטיב ברי

מטר

קוטון מאלון, סוכן ביון לשעבר, רוצה לדעת את הסיפור האמיתי על מותו של אביו, שפיקד על צוללת שנעלמה ב-1971. כשהוא משיג את המסמכים הסודיים, מתברר לו שהצוללת שאביו פיקד עליה היתה כלי שיט גרעיני, שאבד במשימה סודית באנטארקטיקה. הוא חובר לשתי יורשות עשירות, התאומות דורותיאה וקריסטל, רוצות גם הן לדעת מה עלה בגורל הצוללת, שאביהן מצא עליה את מותו ובסופו של דבר מתעמת עם האמת המזעזעת על מותו של אביו. מאנגלית: אורי בלסן.

מ' זה מוות*קן ברואן

סלע ספרים

ג'ק טיילור לא מרגיש הכי טוב בעולם. קבלו תיקון: ג'ק טיילור מרגיש זוועה. אחרי שנבעט בבושת פנים משורות המשטרה האירית, הוא מוצא עצמו תקוע בגאלווי, אירלנד, בוהה בעולם מבעד לתחתית המעושנת של כוס הבירה שלו. לפתע נכנסת לבר אשה מהממת, ששמעה על כישרונו של ג'ק למצוא דברים, ובפיה בקשה מוזרה. מכאן העלילה נכנסת לסחרור גורלי. מאנגלית: ירון פריד.

ר' זה רצח*קן ברואן

סלע ספרים

ג'ק טיילור, שהודח באורח משפיל מהמשטרה האירית, ממשיך להידרדר במדרון החלקלק של הבושה, ההרס העצמי והייאוש. אחרי שנה קשה בלונדון הוא חוזר לגאלווי עירו עם מעיל עור והתמכרות לקוקאין. זה קורה בזמן שרוצח מסתורי טובח בתיירים צעירים, ומשליך את גופותיהם במרכז העיר. אפילו במצבו הלא מזהיר, ג'ק יודע מה לשאול ואיפה לחפש, עולה על המסלול המהיר לפתרון הפרשה, אך מוצא את עצמו על סף ההחלטה הקשה והכואבת ביותר בקריירה שלו. מאנגלית: ירון פריד.

ט' זה טירוף*קן ברואן

סלע ספרים

ג'ק טיילור שוב צולל לתהומות המוכרים לו היטב, אבל הפעם מאיים לשבור גם את השיאים של עצמו. האלכוהוליזם שלו מעולם לא היה במצב רע יותר; הוא יודע שהביקור הבא שלו בבית-חולים יהיה הביקור האחרון, והדיכאון העמוק שלו מתחרה רק בחוסר יכולתו לישון. אלא שברגע שהוא נתקל במקרה של נערה נעדרת, משהו מתעורר בו לחיים. לתדהמתו הוא מגלה כי הנערה שייכת למסדר של אמהות לא נשואות, שנמכרו לעבדות בחסות הכנסייה. מאנגלית: ירון פריד.

רקוויאם רוסי*ויליאם רייאן

סימנים

הראשון בסדרת ספרי מתח שגיבורם הוא אלכסיי קורולב, בלש מחלקת החקירות הפליליות של מוסקבה, ברוסיה של שנות ה-30. אלה ימי "הטרור הגדול" של סטלין, ימי פחד, אי-ודאות ורעב. גופתה המושחתת של אשה צעירה מתגלה בכנסייה שנסגרה, וקפטן קורולב מתבקש לחקור. קורולב מתמסר לחשיפת האמת שמאחורי הרצח הנתעב וחודר לעולמם של ראשי העולם התחתון של מוסקבה. מאנגלית: ניצה פלד.

בית העיריה הישן* רוברט רוטנברג

מטר

כמו בכל בוקר, מר סין, מהגר הודי מבוגר, מגיע לחלק עיתונים במגדל דירות קנדי יוקרתי בטורונטו. כשהוא מגיע לפתח ביתו של קווין ברייס - גבר בשנות השישים לחייו, שדרן רדיו מפורסם בקנדה, הנשוי לאשה הצעירה ממנו - הלה מקבל את פניו בהודאה נחרצת: "הרגתי אותה". נראה שמדובר בתיק סגור: בנוסף לעד אמין, יש גם הודאה מצד הרוצח. אבל זוהי רק ההתחלה. מאנגלית: יעל ענבר.

האיש מבייג'ין*הנינג מנקל

ספרית מעריב

עלילת מתח שנעה בין ארצות ומאות: מקרה רצח מסתורי ומצמרר אירע בעיירה קטנה בדרום שוודיה - 19 מתושביה נטבחים לילה אחד בלי שאיש שמע על כך או ראה זאת. חקירה פרטית שמנהלת שופטת מקומית מובילה אותה לאירועים היסטוריים שהתחוללו בסין ובארצות הברית של המאה ה-19, וגם בסין ובאפריקה של ימינו. משוודית: רות שפירא.

המעבר*ג'סטין קרונין

מטר

וירוס מסתורי ומופלא מתגלה בדרום אמריקה: הוא מסוגל לרפא חולי סרטן. הבעיה היא שהוא גם גורם למותם בנסיבות מסתוריות. לצורך מחקר של הווירוס, מדביקים בו החוקרים נידונים למוות. אך מתברר שהווירוס מידבק מאוד, ושעקב ההדבקה הופכים החולים בהדרגה למעין-ערפדים בעלי כוחות-על, הטורפים אנשים להנאתם. האסון מתפשט בכל רחבי ארצות-הברית ומאיים אט-אט להשתלט על העולם כולו. האם נערה מסתורית בת חמש-עשרה תמצא את התשובה? מאנגלית: אינגה מיכאלי.

המהפנט*הנס קפלר

מודן

באמצע לילה אפל וקר מצלצל הטלפון בביתו של פסיכיאטר מומחה לטיפול בטראומה. על הקו מפקח משטרה שמבקש את עזרתו הדחופה: בבית-החולים בשטוקהולם שוכב נער פצוע קשה ומחוסר הכרה, שעבר תקיפה חמורה. למרות שנדר לעולם לא להפנט יותר, משתכנע הפסיכיאטר להפר את שבועתו ולסייע למשטרה, אלא שבזה אחר זה פוקדים אותו ואת משפחתו אירועים אלימים ובלתי צפויים, המאיימים להרוס את חייו.

דרגה 26 *אנתוני זויקר ודוויין סוורצ'ינסקי

מטר

עלילותיו של הרוצח הסדרתי המסוכן סקוויגל - רוצח אכזרי שמעולם לא השאיר אחריו עדות מפלילה. ריגינס, ראש היחידה למבצעים מיוחדים של האף-בי-איי, מוצא את עצמו בבעיה קשה, כי סקוויגל, שהועלה לאחרונה לדרגה 26 מבחינת הסכנה שהוא מהווה לציבור - עד היום דרגה 25 היתה הגבוהה ביותר - עדיין מסתובב חופשי, ונורמן וייקוף, שר ההגנה, דורש בשם הבית הלבן שיתפסו את המפלצת הזאת אחת ולתמיד. אחד המחברים, אנתוני זויקר, הוא היוצר והמפיק בפועל של סדרת המתח הוותיקה CSI. מאנגלית: יעל ענבר

בלזק - יש לה יום הולדת עוד 8 ימים*אלישע בן-מרדכי

אסטרולוג

ספר שני בסדרת דיוויד סטון, סוכן ישראלי קשוח, מטרוסקסואל שנשים אוהבות לאהוב וגברים רוצים לחקות. העלילה שתחילתה בחטיפת ילדות בפאריס, מתפתחת למרדף חסר רחמים בכל רחבי צרפת, כשסטון משתף פעולה עם סוכנות אמריקאית. והכל כדי להגיע אל הילדות לפני יום-ההולדת הבא. ספר זה הינו השני בסדרה, לאחר "זליג", שיצא לאחרונה.

בעולם מושלם*לורה קשיסקי

מטר

ניצנים ראשונים של מגפה קטלנית תוקפים את ארה"ב - מגפה אשר הנדבקים בה מתים ממנה בייסורים איומים. האמריקאים, שעד לאותה תקופה היו שליטי העולם כולו, הופכים להיות מוקצים בעולם. משפחה אחת קטנה ומיוחדת מנסה לשמור על התא המשפחתי, לחיות את הרגע ולקוות שהמגפה והתקופה הנוראה הזו יפסחו עליהם. מאנגלית: יצהר ורדי.

פותחים ספר

סוכן מספר 6

הספר השלישי בסדרת המותחנים של טום רוב סמית, שנפתחה עם "ילד 44" ונמשכה ב"הנאום הסודי", ייצא בהוצאת כתר. כמו שני קודמיו, גם גיבור הספר הזה הוא לב סטיפנוביץ' דמידוב, סוכן השירות החשאי הסובייטי, והפעם משימתו מובילה אותו לארצות הברית. מאנגלית: הדסה הנדלר

מוסקבה

כיכר לוביאנקה

לוביאנקה, מטה המשטרה החשאית

25 בינואר 1950

הדרך הבטוחה ביותר לכתוב יומן הייתה לדמיין שסטלין יקרא כל מילה. ובכל זאת, גם כשנזהר אדם במידה כזאת, עדיין נשקפה לו סכנה שייכשל בביטוי או באי בהירות אקראית - משפט שלא יובן כהלכה. שבח עלול להתפרש בטעות כלעג, חנופה כנה עלולה להתקבל כפרודיה. מכיוון שאפילו הכותב הערני ביותר אינו יכול להישמר מפני כל הפרשנויות האפשריות, השיטה החלופית הייתה להסתיר את היומן, ובה בחרה במקרה זה החשודה, ציירת צעירה ושמה פולינה פשקובה. המחברת התגלתה בתוך האח, דווקא בארובה, עטופה בבד שעווני ודחוקה בין שתי לבנים רופפות. כדי להוציא את היומן נאלצה הכותבת להמתין עד שהאש תגווע ואז להכניס את היד לתוך הארובה ולגשש אחר שדרת המחברת. למרבה האירוניה, דווקא תחכומו של מקום המסתור עמד בעוכריה של פשקובה. טביעת אצבע מפויחת על שולחן הכתיבה שלה עוררה את חשדו של הסוכן החוקר והביאה לתפנית בכיוון החיפוש שלו - עבודה בלשית למופת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ