ניו יורק טיימס בוחר את הספרים הטובים של 2012

עלילותיהם של חיילים במלחמת עיראק, ספר שהוא משחק שולחן, מחקר מדוקדק וסוחף על לינדון ג'ונסון, מייסד שושלת קנדי ועוד. סיכום שנה ספרותי

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

סיפורת

Bring Up the Bodies - הילרי מנטל
הספר הזה מתחיל בנקודה שבה הסתיים ספרה הקודם "וולף הול" ובו מספרת הילרי מנטל את הסיפור הידוע של הנרי השמיני ואן בוליין מנקודת מבטו של ראש השרים של המלך, תומס קרומוול. שני ספריה של מנטל זכו בפרס מאן בוקר.

Building Stories - כריס וור
רומן גרפי חדשני המעמיק ומעשיר את הצורה באמצעות שבירתה. הספר ארוז בקופסה גדולה כמו של משחק שולחן והוא מכיל 14 רכיבים "שאינם במקומם": עלונים, ספרים, דפים מקופלים. כולם יחד עוקבים אחרי חייהם הרגילים של דייריה של דירת טריפלקס בשיקגו.

A Hologram for the King - דייב אגרס
בעיר ריקה בסעודיה, איש עסקים אמריקאי בגיל העמידה מחכה יום אחר יום לסגור עסקה שתביא גאולה לחייו האומללים.

עטיפת הספר - Bring Up the Bodies

NW - זיידי סמית
שבע שנים חלפו מאז פרסמה זיידי סמית את הרומן הקודם שלה. בספרה הנוכחי היא מספרת על ידידות בין שתי נשים שגדלו בשיכון ציבורי בצפון מערב לונדון. חייהן משתבשים בגלל בחירות גורליות ובגלל היעילות האכזרית של המזל.

The Yellow Birds - קווין פאוורס
פאוורס, שהיה חייל במלחמת עיראק, מעמיד את הסכסוך הזה במרכז ספרו הראשון. רומן אימפרסיוניסטי זה עוסק בגורלותיהם של שני חיילים שקשורים זה לזה, אך נפרדים זה מזה, ועל הקושי של אחד מהם להסתגל מחדש לחיים בשובו הביתה.

עיון

עטיפת הספר - Behind the Beautiful Forevers

Behind the Beautiful Forevers
Life, Death, and Hope in a Mumbai Undercity - קתרין בו

ספר זה, אשר זכה בפרס, חוקר את החיים באנוואדי, שכונת עוני במומבאי. בו מתארת את תושבי השכונה בכישרון ובאמפתיה.

Far from the Tree
Parents, Children and the Search for Identity - אנדרו סלומון

במשך יותר מעשר שנים חקר סולומון את האתגרים, הסכנות והתגמול שבגידול ילדים בעלי "זהויות אופקיות", תכונות שהם אינם חולקים עם הוריהם: גאונים, גמדים, סכיזופרנים, טרנסג'נדרים או מי שנולדות כתוצאה מאונס.

The Passage of Power
The Years of Lyndon Johnson - רוברט א' קארו

הכרך הרביעי של עבודת המופת של קארו, שמונה יותר מ-3,000 עמודים, הוא שילוב מדהים של דרמה סוחפת, תובנות פסיכולוגיות ומחקר מדוקדק של השנים המשפילות שבהן ג'ונסון כיהן כסגן נשיא והורחק מהחוג הפנימי של הבית הלבן בראשותו של קנדי והיה חסר כל סמכות.

ביקורת על הכרך השלישי של רוברט א' קארו במדור הספרים

The Patriarch
The Remarkable Life and Turbulent Times of Joseph P. Kennedy

עטיפת הספר - The Patriarch

דיוויד נסו
שש שנים נדרשו לנסו כדי להשלים את התיאור הנרחב והמרתק של חייו של בנקאי שהיה לספסר-שהיה ליוצר סרטים-שהיה לשגריר-שהיה למייסד שושלת. ג'ו קנדי היה מעורב בכל תולדות תקופתו, והביוגרף שלו משכנע אותנו שהוא האדם המעניין ביותר בקרב בני משפחתו המפורסמת.

Why Does the World Exist?
An Existential Detective Story - ג'ים הולט

במשך כמה מאות שנים תהו הוגי דעות "מדוע יש משהו במקום לא כלום?" בחיפוש אחר תשובה הולט לוקח את הקורא למסע למדני ושנון מלונדון, לפריז ולאוסטין שבטקסס ומאזין לפתרונות שמעלים פילוסופים, מדענים וסופרים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ