ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

פרוזה - מקור

* אהבות אסורות - אמנון רובינשטיין. לפרופסור עמליה בן נון משרה יציבה באוניברסיטה, שגרת חיים שלווה ושערה היפה אסוף תמיד. כל אלה משתבשים ומשתנים כשאמה הקשישה פותחת בפניה צוהר אל רומן נעורים סוער שניהלה בימי המנדט, וכשסטודנט רגיש ורב קסם מחזר אחריה בתקיפות מביכה. הוצאת זמורה-ביתן, 283 עמ', 89 שקלים.

* סליחה איך מגיעים מכאן - אברי הרלינג. פרקים, שכל אחד מהם הוא סיפור כשלעצמו, נרקמים יחד לסוג חדש של רומן אוטוביוגרפי, שיש בו מסע מן החיים אל המוות ובחזרה. הוצאת כרמל, 226 עמ', 79 שקלים.

* עניין של שניות - גד קליש. נוגה בעלת הסוד האפל מוצאת עצמה בעין הסערה: אהוב נעוריה חוזר לחייה והוריה נחטפים על ידי עבריינים, בעוד תא טרור איסלאמי זומם לשטוף את ישראל. הוצאת סלע, 285 עמ', 89 שקלים.

פרוזה - תרגום

* מלודרמה - חורחה פרנקו. מספרדית: רינת שניידובר. וידאל יפה התואר מזמין את פרלה לעזוב את קולומביה ולהצטרף אליו בפאריס. לווידאל יש תוכנית: להשיא את פרלה המרדנית והגסה לידידו הזקן, הרוזן האלמן אדולף דה קרסיי, ולרשת אותו לאחר מותו. כשהתוכנית מצליחה, אחיינו המרושע של הרוזן מתחיל להטיל ספק בטבעיות מותו. הוצאת כנרת זמורה-ביתן, 383 עמ', 89 שקלים.

* טוני וסוזן - אוסטין רייט. מאנגלית: שרון פרמינגר. 20 שנה לאחר שהתגרשו, בעלה לשעבר של סוזן מורו שולח לה חבילה עם טיוטה של רומן שכתב ומבקש לקבל את חוות דעתה. על אף רגשותיה המעורבים, סוזן צוללת אל תוך הסיפור - דבר המחייב אותה להתעמת עם עברה והחלטותיה. ידיעות ספרים, 407 עמ', 98 שקלים.

* המרחב הלבן - ולריה פארלה. מאיטלקית: מורן אטיאס. מריה מלמדת ספרות איטלקית בבית ספר ערב בנאפולי וקוראת לנהגי משאית מחוספסים את דאנטה ולאופרדי. המסלול הטבעי של חייה נקטע כשהיא נתקפת צירים פתאומיים ויולדת את בתה מוקדם מן הצפוי. הוצאת כנרת, 107 עמ', 78 שקלים.

עיון - מקור

* הרטוריקה של המאמר המדעי: הלשון וקהיליית השיח - זהר לבנת. איך התפתחה הסוגה של כתיבת מאמרים מדעיים? מיהו הדובר בהם? ניתוח של מאמרים מדעיים הבוחן את אסטרטגיות הביטוי של כותביהם. הוצאת אוניברסיטת בר-אילן, 241 עמ', לא צוין מחיר.

* המלאך: אשרף מרואן, המוסד והפתעת מלחמת יום כיפור - אורי בר-יוסף. אשרף מרואן היהי חתנו של נאצר וההמרגל שהתריע בפני ישראל על כוונת מצרים וסוריה לפתוח במלחמה ב-1973. הספר מתאר ומנתח את קורותיו, מהדרך שעשה אל צמרת השלטון המצרי ועד מותו השנוי במחלוקת בלונדון ב-2007. הוצאת זמורה-ביתן, 430 עמ', 94 שקלים.

* מדינה מפקירה, מדינה משגיחה: מדיניות חברתית בישראל, 1985-2008 - עורכים: חנה כץ וארז צפדיה. אסופת מאמרים המנסים לענות על השאלה מהי דמותה של המדיניות החברתית-כלכלית הישראלית באמצעות שני מושגים עקרוניים - הפקרה והשגחה. הוצאת רסלינג, 390 עמ', 99 שקלים.

הדרכה ופנאי

* הולכים מים אל ים, מן הים התיכון ועד הכנרת - דוד תירוש. מסלולי טיול ומידע שימושי על האזור שבין הים התיכון לכנרת לצד הרחבה בנושאים כמו גיאולוגיה, ארכיאולוגיה, צומח, היסטוריה, מן המקורות ופולקלור. הוצאת יד יצחק בן צבי, 195 עמ', לא צוין מחיר.

* אגונומיקס, מה הופך את האגו לנכס הכי גדול שלנו (או לנטל הכי יקר) - דיוויד מארקום וסטיבן סמית. מאנגלית: עמרי אשר. האם האגו שלנו דוחף אותנו קדימה להצלחה או שמא מכשיל אותנו בדרך? הספר מציע תובנות ופתרונות למציאת האיזון בין אגו לבין צניעות, כמפתח לייעול ההבנה והגישה העסקית. הוצאת ידיעות ספרים, 255 עמ', 118 שקלים.

* לגדל ילדים ולהישאר שפויים, עצות משדה הקרב להורים מותשים - נייג'ל לאטה. מאנגלית: דליה צחור. מדריך להורים אובדי עצות, שיסייע לצלוח בשלום את העשור הראשון בגידול הילדים ואפילו ליהנות מחברתם. הוצאת כנרת, 254 עמ', 89 שקלים.

ילדים ונוער

* זה העולם כולו - ליז גרטון סקנלון. איורים: מרלה פרייזי. מאנגלית: רימונה די-נור. "גזע,/ שורש,/ עץ,/ ענף,// קפוץ, טפס, עלה ורכב/ שב לנוח בצלו// זהו העולם כולו". הוצאת מטר, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

* ספר השקט - דברה אנדרווד. איורים: רנטה ליוסקה. מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ. יש המון סוגים של שקט: שקט של מי שמתעורר ראשון, שקט של סודות מאחורי הגב, שקט של מתחת למים ושקט של סוכריה על מקל. הוצאת כנרת, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

כתבי עת

* כיוונים חדשים - כתב עת לענייני ציונות, יהדות, מדיניות, חברה ותרבות גיליון 23. בגיליון: האתיקה של בחירת רמטכ"ל (אסא כשר); בחזרה לחלוקת הארץ (אלישע אפרת); בין פוסט-ציונות לאנטי-ציונות (אליעזר שביד) ועוד. עורך: אלי אייל. מו"ל: ההסתדרות הציונית העולמית, 304 עמ', 45 שקלים.

* פנים - כתב עת לתרבות, חברה וחינוך גיליון 51 בנושא "המסע שאינו נגמר". בגיליון: השביל הארוך מכולם (אורי דביר על שביל ישראל); ציוניוני הדרך ובת קול ברוח (הדס ועפר רגב); המלחמה על נוף הארץ (עזריה אלון) ועוד. עורך: רוביק רוזנטל. מו"ל: הסתדרות המורים בישראל, 120 עמ', 25 שקלים.

* זמנים - רבעון להיסטוריה, גיליון 112. בגיליון: מגוטנברג לקינדל (עמי איילון); מאגיה בודהיסטית והמצאת הדפוס (מאיר שחר); מה אפשר לעשות ב-400 ספרים? הצעה לספרייה יהודית, קרקוב 1571 (אבריאל בר-לבב) ועוד. עורכת: מירי אליאב-פלדון. מו"ל: האוניברסיטה הפתוחה, 120 עמ', 60 שקלים.

שירה

* כשלמדתי לדרוך על אור - רות גרוסמן. "האור התחיל שוצף/ גלים גלים/ בפרישה רחבה/ רצודים רצודים/ כמו סטקטו במוזיקה/ מראה רודף מראה/ ניצוצות של שמחה וצבעים// שפעם לא היו לה/ כלים להכיל את האושר/ כמו בסרט של פליני/ כדי החרס היו סדוקים/ ולא הצליחו להחזיק את המים" (מתוך השיר "האור התחיל שוצף"). הוצאת כרמל, 76 עמ', 65 שקלים.

* על אדן הזמן - ענת ישר. "כשכל השתיקות נאמרו,/ אני מקשיבה לי,/ חובקת נפש/ דמומה.// נצבת/ על מזח הזמן/ בפכחון./ הוא מכתיף לי עוגן" (מתוך השיר "על מזח הזמן"). הוצאת אוריון, 148 עמ', 56 שקלים.

* על מיתר הגשם - רבקה בסמן בן-חיים. "בבוקר/ יש לי דאגות משלי./ לנמלה יש משלה./ היא סוחבת זרע קטן/ כבד ממנה פי שלושה,/ מכינה את אוצרותיה/ לקראת החורף./ ואני נושאת פרחים/ ומניחה/ למראשות/ ימי אביב" (מתוך השיר: "יארצייט"). הוצאת קשב לשירה, 111 עמ', לא צוין מחיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ