ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

פרוזה - מקור

* תור הפלאות - אהרן אפלפלד. הוצאה מחודשת לספר מ-1978. בחלקו הראשון, נסיעה תמימה של ילד ואמו ברכבת לפני מלחמת העולם השנייה, המבשרת נסיעה עתידית עגומה. בחלקו השני, חוזר הילד כמבוגר אל המקום שהיה ביתו. כנרת, זמורה-ביתן, 205 עמ', 89 שקלים.

*שלדים בארון - יוסף שביט. מי היה באמת ישראל בר, שהורשע בתחילת שנות השישים בריגול לטובת ברית המועצות ומת בכלא? המותחן של שביט מציע תשובה שמשלבת בין העובדתי לאפשרי. ידיעות ספרים, 333 עמ', 88 שקלים.

* מסעותי עם ורה - אדית זק. רומן אוטוביוגרפי על ילדה ואישה שהוריה מטילים עליה מטען כבד ומסובך: היא הנחמה שלהם על מה שאיבדו בשואה. מטר, 216 עמ', 88 שקלים

*לגמרי במקרה - מעוז מוסל. יואב פוגש באקראי באיטליה את אהובתו מימי הצבא. היא עוזבת בפתאומיות, והוא, שלא יודע מה עשתה שם בכלל, חוזר לארץ ושם מחכים לו פרטים חדשים ומטלטלים על העבר. ספרית פועלים - הקיבוץ המאוחד, 240 עמ', 88 שקלים.

*חיים של נייר - נורית יובל. יובל, סופרת ילדים ומאיירת ידועה, מעלה על הכתב את סיפורה המשפחתי, ובפרט זה של אביה, באמצעות חיבור בין מכתבים וקטעי זכרונות אמיתיים לתוספות בדיוניות פרי עטה. גוונים, 377 עמ', 88 שקלים.

פרוזה - תרגום

*ענבי זעם - ג'ון סטיינבק. מאנגלית: גרשון גירון. הקלאסיקה של סטיינבק בתרגום חדש. המאבקים הפיסיים והנפשיים של בני משפחה אחת שהשפל הכלכלי עוקר אותה מביתה ומאלץ אותה לנדוד, לצד המונים כמוה. ידיעות ספרים, 621 עמ', 98 שקלים.

*האינסופים - ג'ון באנוויל. מאנגלית: גיל שמר. מחלתו של מתמטיקאי זקן מכנסת סביבו את משפחתו בבית בלב יער. האלים, שצופים במחזה הקודר, מחליטים להתערב בעניינים. ידיעות ספרים, 263 עמ', 88 שקלים.

*חירות של רגע, פרקי יומן - וירג'יניה וולף. מאנגלית: אלינוער ברגר. במשך 23 שנה כתבה הסופרת הבריטית הגדולה יומנים, שנתנו ביטוי לעולמה העשיר והמעורער. בעבר רוכזו היומנים בחמישה כרכים, הספר הזה הוא עיבוד ערוך ומקוצר של חומריהם. כתר, 704 עמ', 119 שקל.

*האיש הבודד - ברנרדו אצ'אגה. מספרדית: ארז וולק. 1982, לוחם באסקי שב לספרד. כשהוא ממתין לפעולה שעומדת להתרחש, הוא עובר תהליך של פיוס עם עברו. זמורה-ביתן, 335 עמ', 89 שקלים.

*משחק הריגול - ג'ורג'ינה הרדינג. מאנגלית: דורית בריל פולק. אמא של אנה ופיטר נעלמת בדיוק ביום שמתגלה שהשכנים הם מרגלים. כשהמבוגרים סביבם מנסים למחוק את זכר האם, הילדים מחליטים לברר בעצמם את זהותה האמיתית. מודן, 267 עמ', 88 שקלים.

*ללא מחר - ויואן דנון. מצרפתית: ראובן מירן. אישה נשואה מעניקה לצעיר חסר ניסיון ליל אהבים בלתי נשכח במטרה שיחפה על המאהב האמיתי שלה. נהר ספרים, 83 עמ', 59 שקלים.

*רשימותיו האחרונות של תומס פ' למען הכלל - של אסקילדסן. מנורווגית: דנה כספי. קשיש נורווגי מתבונן בזקנה, במערכות יחסים מאוחרות, בחיי היומיום ובעיר שהוא גר בה. סמטאות, 152 עמ', 69 שקלים

עיון

*תולדות היופי - אומברטו אקו. מאיטלקית: אריה אוריאל. הסופר והחוקר האיטלקי רב הפעלים מתחקה אחר תפישות שונות של יופי מימי היוונים ועד ההווה, דרך יצירות אמנות וטקסטים של פילוסופים, סופרים, משוררים, מדענים, מיסטיקנים, תיאולוגים ואמנים. זמורה-ביתן, 440 עמ', 116 שקלים.

*מטרומן ועד אובמה: עלייתם וראשית שקיעתם של יחסי ארצות הברית-ישראל - אברהם בן-צבי. היחסים בין ואשינגטון לירושלים מאז קום המדינה ועד היום נפרשים ומנותחים על ידי פרופ' בן צבי, מומחה למדיניות החוץ האמריקאית ולזיקתה לישראל. ידיעות ספרים, 298 עמ', 98 שקלים.

*חקירות תלמודיות - ז'ורז' הנסל. מצרפתית: עדה פלדור. סוגיות חברתיות, תרבותיות ומוסריות הנוגעות לימינו נבחנות בראי פרשני התלמוד בתיווכו של פרופ' הנסל, מתמטיקאי, חוקר תלמוד וחתנו של עמנואל לוינס. דביר, 382 עמ', 92 שקלים.

אמנות

*קרל שווארץ וראשיתו של מוזיאון תל אביב, 1933-1947 - עורכת: חנה שוץ. מבחר מאמרים של המנהל הראשון של מוזיאון תל אביב לצד הדפסה מחודשת של ספרו "האמנות היהודית בארץ ישראל". מוזיאון תל אביב לאמנות, 177 עמ', לא צוין מחיר.

*אחד העם 90, שנות ה-80 - סיפורה של הגלריה אחד העם 90, יוזמה אנטי ממסדית של שלושה אמנים שבארבע שנות פעילותה ריכזה פעילות תוססת של יוצרים צעירים, לימים ידועי שם. חלפ, 160 עמ', 88 שקלים.

שירה

* קצבים מתונים של זריחה - אילנה אביאל. "לשקוט אבן שחלמה/ כל הצמיחות בנוף גופה/ על קרקע הים/ ונחה בשמש/ התוכל אבן/ שידעה/ כל הצמיחות/ על קרקע הים/ לשקוט בשמש? לא/ אבל תוכל/ לחלום לא/ אבל תוכל/ לבכות לא/ אבל תוכל/ לומר// ידעתי צמיחה" (מתוך השיר "לשקוט אבן"). הוצאת עקד, 208 עמ', 92 שקלים.

*מבחר השירים, 1975-2010 - ישראל בר-כוכב. "השכן מעלי משפץ,/ סימני החיים שהוא מגלה/ הולמים בראשי כמקבת./ בצהריים פורטת בתו/ את כעסה בפסנתר,/ אמה שומרת על גופה בנייר צלופן,/ נשמרת מן התור המבוהל לרופא" (מתוך השיר "פסנתר"). הקיבוץ המאוחד ומוסד ביאליק, 331 עמ', 98 שקלים.

*השתוות, מבחר שירים ישנים וחדשים - חמוטל בר-יוסף. "קמתי. קמו גם רגלי. האם הייתי כאן?/ עוורו את עיני, ספרים לועזיים/ בחריפות הסיד של ניירות/ ואורות מלאכותיים,/ עיזרו לי להיות/ ערפל" (מתוך השיר "עוגה"). הקיבוץ המאוחד, 352 עמ', 98 שקלים.

*עירום מול עירום - בנימין ברסון. מאנגלית: ליאור שטרנברג. "היא לא הצליחה להחליט -/ האם היא האשה שהוא חושק בה/ או זו שהמציא,/ האם יישאר למען האחרת או/ בסופו של דבר/ יפנה לה עורף" (מתוך השיר "ריקוד מקאברי"). קשב לשירה, 79 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

*פרפר, פונפון ופומפה - אברהם עמית. שלושה ילדים חושבים על משהו, ובזכות תגובת הסביבה נולד משחק אמיתי. ש' זק, 18 עמ', 46 שקלים.

*אריק - לורן לונג. מאנגלית: אירית ארב. חייו של אריק הטרקטור משתנים כשהאיכר שלו מתחדש בטרקטור משוכלל. כנרת, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

*איפה המפלצת שלי? - אמנדה נול. גבי, המפלצת שגרה מתחת למיטה של איתן, יוצאת לחופשת דיג. איך יצליח להירדם בלעדיה והאם ימצא מפלצת מחליפה? כתר ואורים, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

*מהפכה בשמיכה - לירון פייק וריקי ממרן. למה טפטף לא מצליח להירדם? כי קורים מסביבו יותר מדי דברים. רימונים, עמ' לא ממסופרים, 62 שקלים.

*אוצר הנסיכות - סוזנה דיווידסון וקייטי דיינס. כל מה שצריך לדעת על נסיכות בספר אחד. דני ספרים, 80 עמ', 89 שקלים

*פרידה - ג'ונה וינטר. איורים: אנה חואן. מאנגלית: שירה גפן. החיים והאמנות של פרידה קאלו, הציירת המקסיקנית הגדולה והצבעונית, בגרסה לקטנים. עם עובד, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ