ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

פרוזה - מקור

* יולנדה - משה סקאל. הקשר ההדוק לסבתו, הרומן העלום שכתב סבו, הסביבה התרבותית שחיו בה - כך עיצבה ההיסטוריה המשפחתית את ילדותו ובגרותו של המחבר. כתר, 217 עמ' 89 שקלים.

* שניים שלושה - אסף שליטא. כשליאור מגיע לגיל שלושים הוא מבין שההווה הנוח בעצם משתק אותו, וגם העתיד לא נראה מתוק. מסיבת הפתעה עומדת לשנות את המצב. גרף, 283 עמ', 88 שקלים.

* אחרי שהאורחים הלכו - לאה ברק. משפחה שהגיעה בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל מפולין לדרום תל אביב מתמודדת עם קשיי הקיום הבטחוני, הכלכלי והתרבותי בארץ החדשה. גוונים, 255 עמ', 87 שקלים.

* אהובת בן המרקיז - גדעון תלפז. סיפורה של שרה, בת האי כרתים בעודו מושבה ונציאנית, היוצאת בחשאי למסע ימי בספינת מפרשים עם אחיה המסתורי אליה וקופיף מופלא בשם קורפו. איזמרגד, 189 עמ', 86 שקלים.

פרוזה - תרגום

* נחש ושושן צחור - ניקוס קזנצאקיס. מיוונית: דספינה ליאוזידו שרמיסטר וחיים פסח. ספרו הראשון של מחבר "זורבה היווני", שפורסם ב-1906 ומבוסס על היחסים הרומנטיים שניהל קזנצאקיס בגיל ההתבגרות עם צעירה אירית, בת של כומר. אבן חשן, 111 עמ', 84 שקלים.

* ההרפתקאות המפתיעות של הברון מינכהאוזן - רודולף אריך ראספה. מאנגלית: ירון בן-עמי. סיפורי הברון מינכהאוזן הם סמל לשקר ובדיה, אבל מינכהאוזן באמת התהלך על האדמה בין השנים 1720-1797, וסיפורי ההרפתקאות שהמציא הועלו על כתב על ידי רודולף אריך ראספה. תרגום עברי ראשון של הספר במלואו, מלווה באיורים מקוריים של דוד פולונסקי. ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, 216 עמ', 88 שקלים.

* אנשים - פיליפ לברו. מצרפתית: משה מרון. גורלותיהם של מריה, נערה עשוקת ילדות מקליפורניה, קרולין, פאריסאית שבגדה בבעלה וננטשה על ידי מאהבה, ומרקוס, מגיש טלוויזיה שלא יודע מה זאת אהבה, מצטלבים. קומדיה אנושית שחושפת את נקודות התורפה של ידוענים בני דורנו. ספרית פועלים, 296 עמ', 88 שקלים.

* עשרים וארבע שעות בחייה של אישה רגישה - קונסטנס דה סאלם. מצרפתית: ראובן מירן. אשה נעה בין תקווה לייאוש ומתמודדת עם עוצמת הקנאה שעולה בה לאחר שמאהבה נעלם. נהר ספרים, 111 עמ', 64 שקלים.

עיון - מקור

* הנציב האחרון - מוטי גולני. שלהי ימי המנדט בארץ ישראל מחלונו של הנציב העליון הבריטי האחרון, לוטננט-ג'נרל סר אלן גורדון קאנינגהם. אוניברסיטת תל אביב, עם עובד, 415 עמ', 89 שקלים.

* השירה שמעבר למילים - תיאוריה וביקורת (1973-1954) - נתן זך. מבחר מאמרים, מסות ועיונים של המשורר בנושאים מגוונים של שירה. הקיבוץ המאוחד, 477 עמ', 99 שקלים.

* אלף לילה.קום: העולם הערבי היום - ג'קי חוגי. תרבות, דת ופוליטיקה, תקשורת ואינטרנט, מין ומעמד האשה - תמונת מצב אקטואלית של המתחולל במדינות ערב. ספרית מעריב, 352 עמ', 89 שקלים.

* עושים לשם שינוי - יהודה בר שלום ועמירם שראל. תיעוד פועלם של ישראלים מיוחדים במינם התורמים לחברה. כרמל, 182 עמ', 47 שקלים.

* והוא ימשול בך? האשה במשנתם של חכמי ישראל בימי הביניים - אברהם גרוסמן. סוגיות מרכזיות ביחסם אל האשה של אנשי הלכה, פרשני מקרא, פילוסופים, מקובלים ועוד. מרכז זלמן שזר, 618 עמ', 127.60 שקלים.

* רוסו: הקדמה כמלכודת - יפתח גולדמן. יחסו של הפילוסוף ז'ן ז'ק רוסו אל הקדמה נתפש כמלא סתירות. הספר מיישב אותן. מאגנס, 186 עמ', 84 שקלים.

* אמצעים חריגים למאבק בטרור: מעצר מנהלי, הריסת בתים, גירוש ותיחום מגורים - אלעד גיל, יוגב תובל וענבר לוי בהנחיית מרדכי רמניצר ויובל שני. דיון בשלושה מהאמצעים המנהליים שמפעילה מדינת ישראל במלחמתה בטרור ובחינת ההצדקה לקיומם מתוך השוואת הדין הישראלי לדין הבינלאומי. המכון הישראלי לדמוקרטיה, 284 עמ', 80 שקלים.

עיון - תרגום

* מחוברים - ניקולס א' כריסטאקיס וג'יימס ה' פאולר. מאנגלית: דרורית בלישה כיצד פועלים קשרים בין בני אדם ואיך הם מעצבים את כל היבטי חיינו: איך אנחנו מרגישים, עם מי אנחנו מתחתנים, כמה אנחנו מרוויחים ועוד. מטר, 299 עמ', 95 שקלים.

* היידיגר והיפופוטם מגיעים לשערי גן עדן - תומס קטרקט ודניאל קליין. מאנגלית: אורי בלסם. והפעם בסדרה: הפילוסופיה וההומור הם כלים לחקר החיים, המוות והחיים שאחרי המוות. מטר, 235 עמ', 84 שקלים.

* תוכנית-אב - סטיבן הוקינג עם לאונרד מלודינוב. מאנגלית: עמנואל לוטם. מסעו של המדען הפופולרי הוקינג בשבילי הפיסיקה המודרנית, הכולל סקירה של מארג התיאוריות, תוכנית האב שלפיה מתנהג היקום מראשיתו. ינשוף, 158 עמ', 98 שקלים.

* הגיאוגרפיה של האושר - אריק ויינר. מאנגלית: שרה ריפין וסיגל אדלר. שבע דיווחים על הצד המכוער של החיים, יוצא כתב הרדיו האמריקאי אריק ויינר למסע עולמי כדי לגלות מה גורם לאנשים להיות מאושרים ואומללים. כנרת, זמורה ביתן, 382 עמ', 89 שקלים.

שירה

* קולות שירה: 25 משוררים קוראים 82 שירים. "איזה יום טוב היום./ העשב צומח מהאדמה בלי לגלות סודות./ עורבים רבים על אגוז בדשא./ בכריכיות כורכים ספרי שירה" (מתוך השיר "יום טוב" מאת טוביה ריבנר). כולל שני תקליטורים. עם עובד, 113 עמ' ושני תקליטורים, 118 שקלים.

* קורטוב של אור - יץחק שין. "מראה חשוף של סלעים/ מטריף את חושיו/ של גל תמים/ שרצה רק לעצום עיניים/ על החוף" (מתוך השיר "התעוררות"), ספרי עיתון 77, 78 עמ', 70 שקלים.

* רגעים שקופים - משה שמאי. "כל הערצתי - לך,/ ואהבתי גדולה./ גם אם נכונות קביעותייך,/ חולק אני עליהן, כלה" (מתוך השיר "השמים שלי"). סער, 64 עמ', 54 שקלים.

ילדים ונוער

* באהבה, אופס - רוב סקוטון. מאנגלית: אירית ארב. החתול אופס אוהב את תלולה החתולה, אבל גם החתול ספייק אוהב אותה. האם יצליח אופס להגיע אל לבה באמצעות כרטיס ברכה מרגש? מטר, עמ' לא ממוספרים, 64 שקלים.

* לו! מאמי של יומן - ז'וליאן ניל. מצרפתית: דורית דליות. ילדה חולמנית מאוהבת בשכן אחד ומנסה לשדך לאמה החד הורית את השכן השני. כל הפרטים ביומן שלה. אגם, עמ' לא ממוספרים, 74 שקלים.

* טיגר-טיגר, האם זו האמת? - ביירון קייטי. מאנגלית: בתגל אריאל. כשטיגר-טיגר קם על צד שמאל וחושב שאף אחד לא אוהב אותו יותר, מציג בפניו הצב ארבע שאלות שגורמות לו לחזור לחייך, פראג, עמ' לא ממוספרים, 69 שקלים.

* איפה זה אנגליה - דני רווה. שני כלבים בורחים מהבית במטרה להגיע לארמון של מלכת אנגליה, כי שם לכל כלב יש משרת חתול. כנרת, זמורה-ביתן, 150 עמ', 74 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ