הארץ

פרוזה - מקור

* הבריאה האחרונה - אבנר מצליח. שלושה גברים מגלים שהאמת היא לא מה שהם מספרים לעצמם. כל אחד מהם, בדרכו שלו, יוצא למסע חיפוש אחר משמעות חדשה. קונטנטו-דה-סמריק. 238 עמ', 84 שקלים.

* חייל בדיל בקופסת קרטון - ארי ליבנה. אנרי מופרד מהוריו בגיל שמונה ונאלץ לגדול בזהות בדויה. כשהמסיכה שהוא עוטה על עצמו הולכת ונסדקת, האני האמיתי שלו משלם את המחיר. גוונים, 218 עמ', 85 שקלים.

פרוזה - תרגום

* אחרי טהראן: חיי החדשים - מרינה נעמת. מאנגלית: שרה ריפין. לאחר שתיעדה בספרה הראשון, "האסירה מטהראן", את סיפור מעצרה והעינויים שעברה בכלא האיראני, מגוללת מרינה נעמת בספרה השני את סיפור בריחתה מאיראן עם בעלה ובנה הפעוט, וכן את החיים בצל הטראומה. כנרת, זמורה-ביתן ודביר, 253 עמ', 89 שקלים.

* הבת הסודית - שילפי סומאיה גוודה. מאנגלית: ניצה פלד. בכפר הודי נידח מגיחה תינוקת לעולם. בשל התרבות של העדפת בנים נאלצת אמה למסור אותה לבית יתומים במומבאי כדי להציל את חייה. החלטה זו עתידה לרדוף אותה ואת בעלה למשך כל חייהם, גם לאחר הולדת הבן המיוחל. סימנים וידיעות ספרים, 382 עמ', 89 שקלים.

* היער של קלרה - ג'ני ארפנבק. מגרמנית: טלי קונס. היער של קלרה הוא הנחלה שהועיד ראש הכפר בעיירה שקטה בגרמניה לבת הזקונים שלו. כשקלרה מאבדת את שפיותה, אביה נאלץ למכור את האדמה לאדריכל מברלין והמרחב הטבעי נהפך לבית קיט לבני העיר. אולם רוחות רעות מנשבות במדינה ועם השנים הבית מחליף בעלים רבים, שסיפור חייהם הוא סיפורה של גרמניה האלימה והמסוכסכת. כתר, 206 עמ', 89 שקלים.

* בית קברות לפסנתרנים - ז'וז'ה לואיז פיישוטו. מפורטוגלית: אראלה לרר. משפחת נגרים משכונת הפועלים בנפיקה בליסבון, שהיו מעדיפים להיות בוני פסנתרים. הרומן מסופר על ידי פרנסישקו לאזרו האב, שמת ביום לידת נכדו, ועל ידי פרנסישקו לאזרו הבן, בעודו רץ באולימפיאדת שטוקהולם ונאבק לנצח במירוץ נגד המוות של עצמו. כנרת, זמורה-ביתן, 256 עמ', 89 שקלים.

עיון - מקור

* האם המשפט חשוב? - עורכות: דפנה הקר ונטע זיו. מאמרים תיאורטיים, מאמרים מתודולוגיים ומאמרים העוסקים בסוגיות ממוקדות הקשורות למשפחה, חינוך, רפואה, משפט בין-לאומי, תרבות ותקשורת. הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב, 637 עמ', 125 שקלים.

* חלוק לבן כומתה שחורה - אשר (קרלוס) פורת. סיפורו של רופא צבאי שהשתתף במלחמות ישראל. הדילמות, הדרמות, רגעי הפחד והמתח בשדה הקרב. הקיבוץ המאוחד, 368 עמ', 88 שקלים.

* אולם שכולו טוב - דוד שליט. סופרים, אמנים, אנשי קולנוע, פוליטיקאים ועיתונאים מספרים על חוויית הקולנוע בימיהם. כולל תצלומים, כרזות ומודעות מכל התקופות. אינסרט, פרדס. 192 עמ', 84 שקלים.

* אהובות ושנואות - עליזה שנהר. נשים במקרא, במדרש ובספרות העברית החדשה. יריעה רחבה של טקסטים מודרניים, שעניינם מילוי החסר בהבעת רגשותיהן של דמויות הנשים במקרא והשמעת קולן. פרדס, 247 עמ', 88 שקלים.

אמנות

* שורש - פיטר יעקב מלץ. קטלוג התערוכה שמוצגת בבית האמנים בירושלים בפברואר-מארס 2011. בית האמנים, עמ' לא ממוספרים, לא צוין מחיר.

* סודות וצללים - סיגל אדלמן. משפטים ואמירות של בני משפחה מחוברים לתצלומים שבוימו בהשראתם. חלפ, 165 עמ', 108 שקלים.

* אמנות גיאומטרית: הסדר הנסתר של הטבע - ראובן ברמן קדים. סיכום 60 שנות יצירה של האמן הגיאומטרי הוותיק ברמן קדים. משכל, 231 עמ', 168 שקלים.

הדרכה ופנאי

* אדם רגיש מאוד: לצמוח כשהעולם מציף אותך - ד"ר איליין ארון. מאנגלית: יהודית ברלב. מדריך לאנשים רגישים מעבר לרגיל, כולל שאלונים לזיהוי רגישויות יתר, כלים לפיתוח הערכה עצמית גבוהה יותר ועוד. פוקוס, 237 עמ', 88 שקלים.

* מעבר לקשת זה כאן: תודעה, דפוסי חשיבה וחוויית האושר בתרבות המערבית - נינה רמון. חיפוש הבנת החיים והאושר באמצעות מסע בתוך החשיבה המערבית מנקודת מבט שמשלבת פילוסופיה במדעי המוח. פרדס, 264 עמ', 79 שקלים.

כתבי עת

* דעת - כתב עת לפילוסופיה יהודית וקבלה. גיליון 70. בין המאמרים: "הראי"ה קוק ויחסו לבודהיזם" (אמיר משיח), "דת ומוסר בהגותו היהודית של עמנואל לוינס" (אליזבט גולדווין). עורך: משה חלמיש. מו"ל: אוניברסיטת בר אילן, 168 עמ', לא צוין מחיר.

* נשיונל ג'יאוגרפיק. גיליון 152. בין הכתבות: "שבעה מיליארדים - האם יהיו בעתיד מקום ומזון לכל אוכלוסיית העולם" (רוברט קונזיג), "מערת הנהר ההררי - חוקרים יוצאים לחפש בווייטנאם את הקצה של המערה הגדולה בעולם" (מארק ג'נקינס). עורכת: דפנה רז. מו"ל: נשיונל ג'יאוגרפיק ישראל, 144 עמ', לא צוין מחיר.

* סוציולוגיה ישראלית - כתב עת לחקר החברה הישראלית. כרך י"ב, מספר 2. בין המאמרים: "כלת הים: שלוש אמהות פלסטיניות-ישראליות משחקות בארגז החול" (שולמית לב-אלג'ם), "באנו לשחרר את מאידנק: מסעות צה"ל לפולין וגיוס זיכרון השואה" (אבנר בן-עמוס ותמי הופמן). עורך: חיים חזן. מו"ל: פרדס, 538 עמ', לא צוין מחיר.

שירה

* קרבת מקום: שירי תפילה. עורכים: גלעד מאירי ונועה שקרג'י. "כי עת עכשיו. החצרות ריקות,/ ומחצית חיי בצל מחציתם האחרונה./ ורק שלום ושני ברושים. דיבור אחד" (מתוך "אני אחרונם" מאת יהודה עמיחי). ידיעות ספרים, 168 עמ', 98 שקלים.

* תעיתי בהמיית העידנים - יוחנן פוטיומקין. מאוקראינית: אנטון פפרני. "לא בירייה, אשר בלב קולעת,/ שאת הגוף המפורקד תדמים,/ בלחיצת יד מעל קרב שבע להט/ הייתי מאחד את העמים" (מתוך הספר). הוצאה עצמית, 139 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים ונוער

* ילדי בית הזכוכית - יעל פורמן. הקירות בבית של שקדי הם אקווריום, וחיים בו בת המים כילה ומשפחתה. כשנוצר איום על שוכני המים, שקדי יוצאת להגן עליהם. מודן, 109 עמ', 68 שקלים.

* ריקו, אוסקר וצלליות הענק - אנדריאס שטיינהפל. מגרמנית: מיכאל דק. כשריקו פוגש את אוסקר, הוא נהיה יותר אמיץ, וביחד עולים שני הילדים על עקבותיו של חוטף חמקמק. אחיאסף, 158 עמ', 74 שקלים.

* המוצץ והירח - נורית אדירי. הגיע הזמן של מאיה הקטנה להיגמל מהמוצץ. האם היא תצליח לעשות את זה? פלא, עמ' לא ממוספרים, 58 שקלים.

* ספארי - מוריס פלדג'ר. מאנגלית: אביגיל בורשטיין. הטבע של אפריקה בטקסט, בתמונות תלת ממדיות ובקול. שוקן, עמ' לא ממוספרים, לא צוין מחיר.

* הדוב רועד מפחד - קרמה וילסון וג'ין צ'פמן. נוסח עברי: רימונה די-נור. כשהדוב רוצה לחזור למערה שלו אבל נקלע בדרך לסופה, חבריו הטובים מיד נחלצים לעזרה. כנרת, עמ' לא ממוספרים, 68 שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ