ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

פרוזה - מקור

* אני הולך למות, הוא אמר - רבקה רז. המוות ההולך ומתקרב הופך לאירוע אחד מתוך סיפור קיומי. זוכה פרס אקו"ם ליצירה בעילום שם ב-2009. הקיבוץ המאוחד, 125 עמ', 78 שקלים.

* פרידה מבבל - דוידי רוזנפלד. חוקר פרטי, שמסובך בחייו האישיים, מסתבך גם בחייו המקצועיים כשהוא מחפש אחר נעדרת ממשפחה חרדית ומתגלגל לא רק לבני ברק אלא למועדוני סאדו-מאזו תל אביביים. כתר ועברית, 251 עמ', 92 שקלים.

* אהבה, שמיים וריח הדרים - מירה קדר. ראשיתו וסופו של הרומן באירוע טראומטי שמטלטל את חייהם של חמישה אנשים - רותם, ענבר, עופר צבי ויעל. חמשת המספרים שוזרים לסירוגין את סיפוריהם וחושפים את מרקמה העדין של החברה הישראלית. ידיעות ספרים, 222 עמ', 98 שקלים.

* שותפות מותנית - גל קוסטוריצה. קובץ סיפורים קצרים וקטעים ליריים שבהם דמויות צעירות מנסות להתמודד עם קשיים רגשיים. עמדה, 81 עמ', לא צוין מחיר.

פרוזה - תרגום

* 31 שעות - דאון מאייר. מאנגלית: נעה בן-פורת. 13 שעות, זה כל מה שעומד בפני בלש דרום אפריקאי שנוי במחלוקת בשביל למנוע רצח, להציל את הקריירה ואת הנישואים, ועל הדרך גם לחשוף שחיתות פוליטית מסוכנת. אריה ניר, 365 עמ', 89 שקלים.

* בלי פרחים ובלי כתרים - אודט לינה. מצרפתית: חגית בת-עדה. יומן המתאר בגוף ראשון את חוויותיה של הסופרת - דמות בכירה ברזיסטנס הצרפתי - במחנה ריכוז נאצי. סימטאות, 146 עמ', 59 שקלים.

* אישה שבורה - סימון דה בובואר. מצרפתית: מרים טבעון. שלוש נשים נקלעות למשבר בחייהן: הן מוותרות על עצמאותן ועל עצמיותן, נתלות בבעליהן ובילדיהן תלות נפשית וכלכלית, ולבסוף נבגדות, נעזבות ונאלצות להתמודד עם הזיקנה הממשמשת ובאה. מחברות לספרות, 205 עמ', 89 שקלים.

* כל אדם - פיליפ רות. מאנגלית: אמיר צוקרמן. "כלאדם" הוא מעצב גרפי ניו יורקי, אב לשני בנים המתעבים אותו ובת מעריצה, ובעל לשעבר של שלוש נשים. לבסוף הוא אדם בודד שנעשה מה שאינו רוצה להיות. זמורה-ביתן, 128 עמ', 79 שקלים.

עיון

*הומניזם ישראלי: מציונות רוחנית לזהות ישראלית - ראובן גרבר. ניסוחה של השקפת עולם ישראלית הומניסטית על בסיס עקרונותיהם של הוגי הדעות מזרם הציונות הרוחנית. מכון מופת, 215 עמ', לא צוין מחיר.

* ישעיהו ליבוביץ ואסא כשר: על דת, פוליטיקה ומוסר - ניב גולדשטיין. עמדותיהם של שני ההוגים הישראלים במגוון נושאים הרלוונטיים גם כיום: ציונות, סרבנות, כיבוש, תכלית היהדות, דמוקרטיה ועוד. רסלינג, 180 עמ', 89 שקלים.

* אהבת הרע בשיטתו של הרמן כהן - אליעזר חדד. בספרו "דת התבונה ממקורות היהדות" גילה הפילוסוף היהודי-גרמני הרמן כהן את מקומה של הדת בתוך הפילוסופיה שלו. ד"ר חדד מברר את מהלך מחשבתו של כהן בספר זה. הוצאת תבונות - מכללת הרצוג, 125 עמ', לא צוין מחיר.

זיכרונות וביוגרפיות

* דברים שלא כתבתי - מירה אברך. כתבת החברה והעיתונאית הוותיקה חולקת את זיכרונותיה, המלאים במפגשים עם דמויות מפתח כמו דוד ופולה בן גוריון, אנואר סאדאת, מארק שאגאל, סמואל בקט, סלוודור דאלי ועוד. ידיעות ספרים, 221 עמ', 98 שקלים.

* צ'ה - ג'ון לי אנדרסון. מאנגלית: אריה חשביה. איך נהפך הסטודנט הארגנטיני חובב התענוגות לאייקון הכי מזוהה של מהפכנות במאה ה-20? מהדורה מעודכנת של הביוגרפיה המקיפה שכתב אנדרסון, עיתונאי מוערך, על צ'ה גווארה. ספרית מעריב, 719 עמ', 128 שקלים.

* דב לאוטמן לא מרים ידיים - כרמית גיא. סיפור חייו של היזם והתעשיין זוכה פרס ישראל, שחייו שזורים בפרקים חשובים בחברה ובכלכלה הישראלית. כנרת, זמורה-ביתן, 366 עמ', 89 שקלים.

הדרכה ופנאי

* המדריך לאימון הורים - מלי דנינו. מודל עבודה שבו לומדים ההורים להרחיב את יכולת ההתבוננות שלהם, להבין טוב יותר את חוויותיהם ולהציב לעצמים יעדים בני השגה. רימונים, 205 עמ', 96 שקלים.

* אנשים רעילים - ליליאן גלאס. מאנגלית: שרה ריפין. עשר דרכים להתמודד עם אנשים שיורדים לחייכם - בוסים, בן או בת הזוג, אנשי מקצוע, וכל מי שגורם לכם להרגיש רע עם עצמכם. זמורה-ביתן, 303 עמ', 89 שקלים.

* הסוד בללמוד: שיטות פשוטות להצלחה בלימודים - שרון גייזלר. איך לא להילחץ לפני מבחנים, איך להתמודד עם היקף גדול של חומר לימוד, איך לעמוד בזמן של מבחן ועוד עצות. אוריון, 164 עמ', 74 שקלים.

* ספר הזוגיות: אהבה ותקשורת לפי הקבלה - נפתלי פרום. השקפות ועצות על אהבה ומערכות יחסים על פי הקבלה. אסטרולוג, 352 עמ', 98 שקלים.

* מותגי הבירה בישראל 2011 - שחר הרץ. מדריך מפורט של כל הבירות המוצעות כיום בארץ. ,Beer & Beyond, 306 עמ', לא צוין מחיר.

* אור בשולי הענן - גיל בר-סלע, אבישי גרשוני, מירון ברק, אורלי רפאלי פנחס, לילי עתיד, יעל ברק, נדב נחתומי. מבחר מאמרים מאת רופאים ומטפלים על גישת הרפואה האנתרופוסופית לחולי סרטן. הרדוף, 134 עמ', 72 שקלים.

כתבי עת

* נשיונל ג'אוגרפיק ישראל. גיליון 156. בגיליון: תלויים באוויר ביוסמיטי (מארק ג'נקינס, ג'ימי צ'ין); הנמלים התופרות (דאגלס צ'דוויק, מארק מופט) ועוד. עורכת ראשית: דפנה רז. מו"ל: נשיונל ג'אוגרפיק ישראל, 144 עמ', 49 שקלים.

* הד החינוך אל המאה ה-21. גיליון 5. בגיליון: ראיון עם ד"ר אמנון כרמון (יורם הרפז); מערכות חינוך תואמות המאה ה-21 (אנדריאס שלייכר) ועוד. עורך: יורם הרפז. מו"ל: הסתדרות המורים בישראל, 146 עמ', לא צוין מחיר.

* תרביץ - רבעון למדעי היהדות. שנה עט, חוברת א'. בחוברת: על ברכות התפילין בארץ ישראל ובבל (דוד רוזנטל); על גילוי הפירוש האבוד של רשב"ם לספר תהלים ופרסום מוקדם של פירושו למזמורים קכ-קלו (אהרון מונדשיין) ועוד. עורכים: יעקב אלבוים, יוסף הקר, שלמה נאה. מו"ל: המכון ליהדות על שם מנדל, 159 עמ', לא צוין מחיר.

שירה

* זמן עלה - אמוץ דפני. "בברצלונה חלף הקור,/ עורבי נחל יפי זנב / תוכים ירוקי כנף,/ דרורים חצופי מקור/ וסנאים דרי ענף / חברו על הדשאים" (מתוך השיר: "מגדל בבל"). ספרי עתון 77, 118 עמ', 70 שקלים.

* סוס טרויאני מבטן התודעה - יערה בן-דוד. "בחדר האחרון מיששתי/ את המקום הריק/ על המשקוף/ הוזה את התנועה הסמויה הזדונית/ של מי שעקר וסילק משם באחת/ בשם אלוהים אחרים" (מתוך השיר: "המקום הריק"). כרמל, 96 עמ', 74 שקלים.

ילדים ונוער

* הרפתקאות דוד אריה בקוטב המערבי - ינץ לוי. איורים: יניב שמעוני. למי פונים כשפתאום שוכחים הכל או כשצריך להיאבק במפלצת אימתנית? לדוד אריה, שכבר עבר את כל זה. ספר רביעי בסדרה "הרפתקאות דוד אריה". זמורה-ביתן, 87 עמ', 68 שקלים.

* חוה מהבית הגדול - דליה קרח-שגב. איורים: קסניה טופז. חוה גרה בבית גדול ומפואר שלו גן מופלא, בעיר קטנה בפולין, והיא מספרת על בני משפחתה שגרים איתה וגם על הזמנים שמשתנים לרעה וגורמים להם לעזוב את משכנם ואת ארצם. מודן, 100 עמ', 64 שקלים.

* הבית של גילי - ציפי שחרור. איורים: בעז קריספין. גילי אוהבת לשחק בכאילו, ככה היא יוצרת לעצמה בתים רבים, בתוך ומחוץ לבית הרגיל שלה. הגר, 19 עמ', 56 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

דויד פופביץ' באליפות העולם, בשבוע שעבר. התנתק מהטלפון למשך חודש בגיל עשר

הוא רק בן 17 אבל יש כבר מי שחושב שהוא היורש של מייקל פלפס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ