ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

פרוזה - מקור

* להרגיז מישהו חסר משמעות - חנה רוזנטל. קובץ סיפורים על אהבות קטנות והחמצות גדולות. אבן חושן, 153 עמ', 84 שקלים.

* דיבור - אסופת פרוזה ושירה של בוגרי מנשר - 14 כותבים שסיימו השנה את מגמת הכתיבה במנשר מציגים את יצירותיהם. בין הנושאים: חווית הגירה וגלות בתוך השפה, קינה ואבל, צבא, סקס ועוד. מנשר לאמנות, 146 עמ', 40 שקלים.

פרוזה - תרגום

* תיק 51 - ז'יל פרו. מצרפתית: ראובן מירן. דומיניק אופאל הוא דיפלומט צרפתי המשרת בתפקיד מפתח בארגון בינלאומי מחוץ לגבולות צרפת. שירות ריגול זר, בעל אינטרסים חובקי עולם, מסמן אותו כאובייקט כדי לגייסו ולהפעילו. נהר ספרים, 419 עמ', 96 שקלים.

* גארו - לאוני סוואן. מגרמנית: ארז וולק. תעלומה חדשה לכבשים החוקרים מגלנקיל, העוזבים את אירלנד מולדתם ומגלים את אירופה. יחד עם רבקה הרועה הם באים לעת חורף לשכון בצל טירה צרפתית מבודדת. שרשרת אירועים מבהילים מפרה את שגרתם. עם עובד, 395 עמ', 94 שקלים.

* אהבה אקסקלוסיבית - יוהנה אדוריאן. מגרמנית: יהונתן ניראד. סיפור יחסיהם המיוחדים של סבה וסבתה של המחברת, שהתאבדו ביחד בסתיו 1991, ומסעה לעבר עברם הלוט בערפל. ידיעות ספרים, 199 עמ', 98 שקלים.

עיון - מקור

* שיכרון הגאולה - מיכה רגב. תיאור מסעו של המחבר, בן למשפחה ציונית דתית שהיה מגויס לתפישה הדתית-משיחית בישראל, תוך חשיפת מנגנון גיוס נערים ובוגרים לתנועה הגאולית. ידיעות ספרים, 303 עמ', 118 שקלים.

* צעיר לעד - בעז ערפלי. קריאה ועיון בשירתו של שאול טשרניחובסקי תוך התייחסות לפרודקס המאפיין את המשורר: אביה המייסד של השירה העברית החדשה מחד, ומשורר מורד מאידך. הקיבוץ המאוחד, 404 עמ', 98 שקלים.

* לעצם החילוניות - גדעון כ"ץ. ניתוח פילוסופי של החילוניות בהקשר הישראלי. דגם החילוניות שהתגבש בקרב הוגי הציוניות הרוחנית, ואופן השתרשותו במחשבתם של אינטלקטואלים ישראלים. יד יצחק בן-צבי, 286 עמ', לא צוין מחיר.

* סודות - מאיר דורון וג'ו גלמן. סיפור חייו של ארנון מילצ'ן, איל ההון ההוליוודי, שעל פי מחברי הספר, שימש כסוכן חשאי בשירות המוסד הישראלי. גפן, 278 עמ', 98 שקלים.

* הטור השביעי וטוהר הנשק - מנחם פינקלשטיין. שירי הטור השביעי, שפירסם המשורר נתן אלתרמן מעיצומה של מלחמת העולה השנייה ועד אמצע שנות השישים, בזווית ראייה ייחודית, שעניינה סוגיות של ביטחון המדינה, טוהר הנשק והמשפט. הקיבוץ המאוחד, 286 עמ', 88 שקלים.

* התורה והטבע בכתבי הרמב"ם - אליעזר חדד. ניתוח הקבלות המופיעות ב"מורה הנבוכים" בין הטבע לבין התורה, שמראה כיצד התורה, כחוקה מדינית, מחקה את הטבע וממשיכה את עקרונות פעולתו בקיום האנושי. מאגנס, 410 עמ', 128 שקלים.

אלבומים וקטלוגים

* יוצרים הקשרים: מעצבי חפצים קוראים תרבות. קטלוג תערוכה קבוצתית שמוצגת במוזיאון האתנוגרפי "אוצרות בחומה" בעכו. אוצרת ועורכת: עפרה עמיקם. מוזיאון אוצרות בחומה, 56 עמ', לא צוין מחיר.

* אל מרחבי היקום ולעומק האטום: מאה אבני דרך בחקר הפיזיקה במכון ויצמן למדע - יבשם עזגד. אלבום שמתעד את הישגיו של מכון ויצמן בתחום הפיסיקה מהקמתו ועד היום. מכון ויצמן למדע, 207 עמ', לא צוין מחיר.

מחזות

* הקבה - אוריפידס. מיוונית עתיקה: שמעון בוזגלו. תרגום חדש למחזה הקלאסי שבמרכזו מלכת טרויה לשעבר, שמתאבלת על מות בתה ויוצאת לנקום את מות בנה. אור-עם, 119 עמ', 32 שקלים.

* הנשים מטרויה - אוריפידס. מיוונית עתיקה: שמעון בוזגלו. תרגום חדש לטרגדיה שעוסקת בקומץ הנשים שנותרו בטרויה אחרי המלחמה, שבה נהרגו בעליהן ונשבו בני משפחתן. אור-עם, 188 עמ', 32 שקלים.

שירה

* שיחה זרה - אורי שוורץ. "שתיקתנו פשוטה כמו לחם:/ הרי זה בשרי./ אהובתי פורסת מזמן הערב/ שעות דקות בסכין מבטיה" (מתוך השיר "לחם"). פרדס, 56 עמ', 49 שקלים.

* ואין העולם מקומו - נתן וסרמן. "אני מלך סיציליה מצווה עליכם/ היו מאושרים. השמש מצייתת לי וזורחת העננים סרים למרותי ומפילים גשם על האי שלי/ שצורתו משולש שווה צלעות" (מתוך השיר "נורמנים"). עם עובד, 70 עמ', 69 שקלים.

*הי - סוזן אפטרמן. "הבריכה היא קובייה/ קירות בטון כחול/ אנכיים גבוהים מעל הראש/ אבל אין בה מים/ רק מספרים" (מתוך השיר "למציאות שני מקומות"). כרמל, 75 עמ', 64 שקלים.

* רעש רעש רעש רעש - אמיר מנשהוף. "יש ששמיים מאדימים/ יש שדרדרים מסגילים לעיניה/ כן אדוני אני-יודע/ ילדה-מתאבדת-יש-לך כלומר-אין" (מתוך השיר "על מה שקרה"). פלונית, 25 עמ', 19 שקלים.

ילדים ונוער

* הבלש שמפיניון ותעלומת העגבניות הגנובות - נעמי בן גור. איורים: דני קרמן. ספר נוסף בסדרת הבלש שמפיניון, ובו שמפיניון ושרון בת השמונה יוצאים למצוא את מי שגונב את העגבניות מפתח חנות הירקות של גברת תפוחי. הקיבוץ המאוחד, 115 עמ', 68 שקלים.

* דיוויד ועוף החול - אדוארד אורמונדרויד. איורים: ג'ואן רייסור. מאנגלית: עודד פלד. המשפחה של דיוויד עוברת ליד הר, ושם הוא פוגש עוף בעל מראה משונה, שעורך לו היכרות עם עולם הפנטסיה. כרמל, 131 עמ', 76 שקלים.

* מסעות אודיסאוס - יו לפטון ודניאל מורדן. איורים: כריסטינה באליט. מאנגלית: מרינה גרולרנר. האודיסאה בעיבוד לילדים. עם עובד, עמ' לא ממוספרים, 98 שקלים.

* עזה יש רק אחת - ג'יין ויליס. איורים: טוני רוס. מאנגלית: תומר קרמן. הילד של עזה שונה מכל הילדים האחרים, גדול וחזק מהם, ועם פרווה מפוספסת, אבל היא אוהבת אותו כמו שהוא. לכן תגן עליו מפני בני משפחתה, שמתחילים להאשים אותו בדברים. כנרת, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

* יומני הסודי ביותר 5 - ג'ים בנטון. מאנגלית: תמר נויגרטן. בחלק החמישי של עלילות בית הספר מקרל עוסקת ג'יימי קלי בסוגיה האם גם מבוגרים, ובעיקר מורים, הם בני אדם. מטר, 128 עמ', 58 שקלים.

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר־עבדולליהאן ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בטהראן, אתמול. איראן מוטרדת לא רק מישראל, אלא גם מהמחאה נגד הממשלה

זרועותיו של התמנון האיראני חשובות יותר מראשו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ