אותו זמיר עצמו

חגיגות שנת ה-100 להולדת לאה גולדברג יימשכו

אבנר שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבנר שפירא

שנת ה-100 להולדתה של לאה גולדברג, שצוינה בשנה החולפת במגוון אירועים, הרימה תרומה נוספת לביסוס מעמדה של גולדברג כאחת מגדולי היוצרים העבריים וכמי שהיתה "מעצמה אמיתית של תרבות" (כפי שהגדיר אותה אריאל הירשפלד ברשימה ב"הארץ"). אוהביה הרבים של המשוררת, הסופרת, המחזאית והחוקרת יוכלו ליהנות גם בשנה הקרובה מפרי יצירתה.

בהוצאת ספרית פועלים יתפרסמו מהדורות חדשות לשלושה מספריה: "שארית החיים", ובו שירים ורישומים מעיזבונה של גולדברג, שמתה ב-1970; "אמנות הסיפור", ספר עיון על הסיפור הקצר ותולדותיו; ו"לוח האוהבים", מבחר שירי אהבה עבריים ומתורגמים שערכה גולדברג בשנות ה-50.

בצד זאת, יתפרסם בהוצאה מבחר מקיף של רשימות עיתונאיות שחיברה גולדברג, בעריכת גדעון טיקוצקי וחמוטל בר-יוסף. ברשימות האלה מתגלה גולדברג לא רק כמבקרת ספרות ותיאטרון ידענית, אלא גם כיוצרת מעורבת, המגיבה לאירועי זמנה, לא אחת בשנינות ובהומור. ספרית פועלים גם תוציא את "מנפלאות גן החיות", מבחר שירי ילדים מתוך ספרה של גולדברג "הביבר העליז". בשירים, שיתפרסמו בליווי איורים של אביאל בסיל, מופיעות חיות שונות באפיזודות משעשעות.

נוסף על כך, הוצאת אבן חושן תפרסם קובץ שירים מיוחד במינו שחיברה גולדברג ושמו הזמני הוא "צרור שירים גנוזים". גולדברג כתבה את השירים בהשראת חיתוכי העץ האקספרסיביים של האמן הפלמי פרנץ מזרל, שזכו לפופולריות באירופה בתחילת המאה ה-20. השירים ייחודיים בניסיונם לעבד יצירות אמנות פלסטית למלים והם מאירים את ראשית דרכה היצירתית של גולדברג. הספר - בעריכתו של טיקוצקי, שגם הוסיף אחרית דבר - יראה אור במהדורה ביבליופילית מיוחדת, לרבות חיתוכי העץ בהדפסה בבלט, ובמהדורה רגילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ