זיגמונד פרויד, אווה אילוז, איליין ארון ואחרים

ספרים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספרים

טוטם וטאבו*זיגמונד פרויד

רסלינג

יישום התובנות הפסיכואנליטיות שפרויד הגיע אליהן במחקריו בפסיכולוגיה של הפרט, לחברה בכללותה. ארבע מסות המנסות לחשוף את מקור התרבות האנושית ולתאר את התהליכים הפסיכו-חברתיים שהובילו להיווצרות מוסדותיה. בספר זה מיישם פרויד את התובנות הפסיכואנליטיות שהגיע אליהן במחקריו בפסיכולוגיה של הפרט, לחברה בכללותה. מאנגלית: רות גינזבורג.

חלומות ומעשיות*רוית ראופמן

רסלינג

דיון רב-תחומי בקשר בין מעשיות וחלומות, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה קלינית. הספר מעמיד שיטה פרשנית חדשה למעשיות המוכרות לכולנו, כגון סינדרלה ושלגיה, המתבססת על נקודות הדמיון שמעשיות חולקות עם חלומות.

על אי היכולת לחלום* תומאס אוגדן

עם עובד

קובץ של מאמריו המרכזיים של הפסיכואנלטיקאי שנכתבו בין השנים 1994-2005. אוגדן עוסק בדרך שבה נעזר המטפל במחשבות ובפנטסיות שעולות בו במשך השעה הטיפולית כמפתח להבנת עולמו הפנימי של המטופל. מאנגלית: אפרת גבאי.

השאלה האינסופית* כריסטופר בולאס

מאגנס

הספר חוקר כיצד אנשים מביעים את עצמם באופן לא-מודע בתהליך הפסיכואנליטי באמצעות אסוציאציות חופשיות. באמצעות תיאורי מקרים קליניים, מנסה המחבר להדגים כיצד אפשר לעקוב אחר ההיגיון של האסוציאציות החופשיות של המטופל. מאנגלית: מרים שפס.

קשרים והקשרים* דייוויד שדוק

כרמל

שדוק בוחן סוגיות כמו: האומנם בידודו של המטופל בטיפול הפרטני מוביל לריפוי יסודי יותר, והאם טיפול זוגי או משפחתי אמנם חוסם את הגישה אל הלא מודע. שדוק שואל כיצד יוכלו המטפלים להבין את מטופליהם מבלי שיראו אותם נטועים בהקשר חייהם, ומדגים כיצד הופך הטיפול הזוגי לשיטה מעודדת ההתפתחות בעבור כל אחד מבני הזוג. תרגמה: מירי שכנאי.

אמהות בטיפול*רוחמה וייס ואבנר הכהן

ידיעות ספרים

מסע אישי בעקבות ארבע גיבורות תלמוד, שמכל אחת מהן מבקשת המחברת לקחת דבר מה לחייה, באמצעות שיחה עם הפסיכולוג הד"ר אבנר הכהן.

הציור כראי הנפש: ניתוח ציורי ילדים ומבוגרים*משה רז

רסלינג

הספר משלב בין תוכן תיאורטי-פסיכולוגי עדכני לבין ציורי ילדים. ההבטים המרכזיים של הציור כמבחן פסיכולוגי, ובכללם התייחסות לסביבות המשמעותיות של הפרט ולאירועי חיים משמעותיים.

אדם ומשמעות*אריך נוימן

רסלינג

שתי המסות שבספר נכתבו בשנתיים האחרונות לחיי אריך נוימן, והוא מביא בהן את מושג המטא-פסיכולוגיה שייחודה בחיבור בין אקזיסטנציאליזם דיאלוגי לבין תורת הנפש הארכיטיפית. מאנגלית: תמר קרון ודוד וילר.

פסיכותרפיה ממוקדת גוף* ניק טוטון

אח

הפסיכותרפיה ממוקדת הגוף, או הפסיכותרפיה הגופנית, היא שיטת טיפול הוליסטית הניגשת לבני אדם כאל "גוף-נפש" מאוחדים, ומציעה את הקשר המגולם כעמדה הטיפולית המרכזית שלה. הספר סוקר את הצורות הרבות והשונות של הפסיכותרפיה הגופנית, ומציע הסבר תיאורטי של הערך הטמון בשיטה. מאנגלית: אלה רבינוביץ'.

מקצועיות אתית בפסיכותרפיה *יהודית אכמון, גבי שפלר, גבריאל וייל

מאגנס

מודל מעשי שמקנה לאיש המקצוע כלים לזהות מצבים הכרוכים בבעיות אתיות הדורשות התייחסות ודרכים לפתרונן. בין הסוגיות הנדונות: בעיות אישיות של המטפל, שמירה על טובת המטופל, שמירת סודיות, מתמחים, אבחון פסיכולוגי, בעיות אישיות של המטפל, שמירה על טובת המטופל, שמירת סודיות ואבחון פסיכולוגי.

התינוק ומי האמבט* נינה קולטארט

כרמל

ספרה האחרון של הפסיכואנליטיקאית - הנמנית על הזרם העצמאי הבריטי בפסיכואנליזה - הוא אוסף מאמרים המסכם את 30 שנות עבודתה כפסיכואנליטיקאית. פרקי הספר, העוסקים במקרים קליניים ובתחומי עניין אישיים של המחברת, פונים בעיקר אל עמיתים למקצוע, אך ידברו אל כל מי שמתעניין בעולם הטיפול הנפשי. מאנגלית: אורה זילברשטיין.

לדובב את הנפש (שם זמני)* אוה אילוז

הקיבוץ המאוחד

מהתאגיד ועד תוכניות האירוח, מחייהן של דמויות טלוויזיה כמו "טוני סופרנו" ועד חיי הנישואים הפרטיים שלנו - ספרה החדש של אוה אילוז בוחן את השפעתו העצומה של השיח הטיפולי-פסיכולוגי על חיינו ועל מושגי הזהות של זמננו. מאנגלית: איה ברויאר.

ילד רגיש מאוד*איליין ארון

פוקוס

ילדים רגישים מאוד מודעים לדקויות ומוצפים בקלות. הם רגישים לשינויים בשגרה, יש להם דמיון מפותח מאוד, הם נוטים לחשוש מסיטואציות חדשות, נפגעים מביקורת ולהוטים לעשות הכל נכון. ארון בוחנת את האתגר שבגידול ילד רגיש, ומדריכה כיצד לעזור לו לצמוח. מאנגלית: יהודית ברלב.

מדריך להתמודדות עם הפרעה דו-קוטבית*רות ס' וויט וג'ון ד' פרסטון

אח

כיצד לנהל חיים בריאים ומועילים עם הפרעה דו-קוטבית. את הספר כתבו פסיכולוג ומומחית לבריאות הנפש, הלוקה בעצמה בהפרעה דו-קוטבית. מאנגלית: דורית שריג.

A MEETING OF MINDS * לואיס ארון

עם עובד

הספר מתמקד בשאלת ההדדיות ביחסים בין המטפל למטופל. ארון שולל את רעיון המטפל האנונימי ומדגיש את הצד החיובי בסקרנות המטופל בנוגע לעולמו הפנימי של המטפל, כנגזרת של העניין העמוק של ילדים בהבנת חיי הנפש של הוריהם. מאנגלית: יפעת איתן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ