כתב ספר על משנתו של עובדיה יוסף - שלוש אותיות

מי כתב את "תענוגות וימים"? מי גילמה את המכשפה בנרניה? ומה היה טעם העוגיות של סבתא סולטנה?ענו על שאלות אלו ואחרות בתשבץ הספרותי

עדי ערמון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי ערמון

מאוזן:

1‏) מחבר אנה קארנינה; 8‏) ספרה של צרויה שלו, “חיי ...”; 9‏) מגדולי חוקרי הקבלה ‏(ש”פ‏); 11‏) כתב את “רובינזון קרוזו”; 12‏) ספרו של ויקטור הוגו, “... ז’רגל”; 14‏) מחבר “יום הרפאים” ‏(ש”פ‏); 15‏) ספרו של דן בניה סרי, “עוגיות ה... של סבתא סולטנה”; 16‏) עורך סדרת הספריה החדשה ‏(הפוך‏); 17‏) מחזה מאת ברכט, “... בגרוש”; 19‏) משורר אמריקאי, העריץ את מוסולוני והיטלר; 21‏) ספר ילדים של מיכל סנונית, “... וסודות הים” ‏(הפוך‏); 24‏) סופרת אמריקאית, מחברת “אם ושתי בנותיה” ו”בית ספר משלים” ‏(ר”ת‏); 26‏) כתב ואייר את “בארץ לובנגולו מלך זולו” ‏(ר”ת‏); 27‏) מחבר “הקומדיה האנושית” ‏(ר”ת‏); 28‏) לשונם של היהודים ממוצא ספרדי; 29‏) מחזאי וסופר, מחבר “פיגמליון”; 30‏) מחבר “באדולינה” ‏(ר”ת‏); 31‏) סופרת ילדים, מחברת “ילד עיר” ‏(ר”ת‏); 33‏) שחקנית, גילמה את המכשפה בעיבוד הקולנועי לסיפורי נרניה ‏(ש”פ‏); 36‏) סוציולוגית, מחברת “גאולת הנפש המודרנית” ‏(הפוך‏); 38‏) סופרת, מחברת “קול צעדינו” ‏(ש”פ‏); 39‏) פסבדונים של ג’יימס פריי וג’ובי האגהס, מחברי ספר המדע הבדיוני “אני מספר ארבע”; 41‏) סדרת קומיקס שכתב גוסיני, “לקי ...”; 43‏) מקום שלפי הסבא מ”פטר והזאב” הוא מסוכן; 44‏) ספר של אגתה כריסטי, “... תוסס”; 46‏) זוג סופרים, מחברי “אדמה ללא צל”; 47‏) כינוי של תנועת ספרות ואמנות אוונגרדית; 49‏) רומן מאת גתה, “ייסורי ... הצעיר”; 50‏) ספר מדע בדיוני מאת הרברט ג’ורג’ ולס.

מאונך:

1‏) ספרו של ג’ונתן ספרן פויר, “קרוב ... ורועש להחריד”; 2‏) עיתונאי ומחבר ספרי בישול ‏(הפוך‏); 3‏) כתב עם מרגרט וייס את הראשון בסדרת “רומח הדרקון” ‏(ר”ת‏); 4‏) רב, מחבר “ממרן עד מרן” על עובדיה יוסף; 5‏) חוקרת אוטיסטית, מחברת “השפה הסודית של בעלי החיים” ‏(ר”ת‏); 6‏) מלחין איטלקי, מגדולי מחברי האופרות; 7‏) משורר ישראלי, מחבר “מלבדאתה”; 8‏) ספרו של קורט וונגוט, “... ללא ארץ”; 10‏) ספרה של נעה ידלין, “חיי ...”; 12‏) סופר וחברו הטוב של קפקא; 13‏) ספרו של גבריאל גרסיה מארקס, “... במבוך”; 17‏) מחבר “המשרד למקרים מיוחדים”; 18‏) ספרו של יובל נח הררי, “קיצור תולדות ...”; 19‏) טרגדיה מאת גתה; 20‏) חוקר צרפתי מהמאה ה–19, פירסם בשבעה כרכים את מחקרו “תיאור ארץ ישראל” ‏(ר”ת‏); 22‏) מחבר “הפילוסופיה של היהדות” ‏(ר”ת‏); 23‏) מחבר “שלושת המוסקטרים”; 25‏) גיבור רואה ואינו נראה בסדרת הספרים שכתב שרגא גפני, “דני...”; 30‏) מחבר “נוטות החסד” ‏(ר”ת‏); 32‏) סופר אמריקאי, מחבר “ארוסמית” ‏(ר”ת‏); 34‏) ספר של יהודה עמיחי, “... כל זה מסתתר אושר גדול” ‏(הפוך‏); 35‏) ספר מאת א.ל דוקטורוב, “... ולנגלי”; 36‏) סוציולוג גרמני, מחבר “העיר הגדולה וחיי הנפש”; 37‏) מחבר “הכבש השישה־עשר” ‏(ש”פ‏); 39‏) מחבר “דני אלוף העולם” ‏(הפוך‏); 40‏) פיטר וורד ודונלד בראונלי כתבו את הספר “חייו ומותו של ... הארץ” ‏(הפוך‏); 41‏) מחבר “תענוגות וימים” ‏(ש”פ, הפוך‏); 42‏) ביים סרט תעודה על יונה וולך; 45‏) ספרו של אהרן מגד, “יום האור של ...”; 48‏) מחברת “הצבע ארגמן” ‏(ר”ת‏); 49‏) ביוגרפיה שערך עלי מוהר על אריק איינשטיין, “... אותה אהבה” ‏(הפוך‏).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ