ספרים חדשים

ספרים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספרים

פרוזה - מקור

* שובה של המלכה - גבי ניצן. ספר המשך ל"באדולינה". עשר שנים אחרי המפגש עם מלך ומלכת באדולינה, שלימדו אותו לחיות כמו מלך ולא כמו קורבן, המספר נוסע לניו יורק בתקווה לצוד שם את מלכת באדולינה החמקמקה ואת התחושה שהכול אפשרי, תחושה שאיבד מזמן. ידיעות ספרים, 168 עמ', 98 שקלים.

* למה אתה לא מחייך - אודי שרבני. בתל אביב של שנות השמונים, נער צעיר לומד על כדורגל ועל החיים מאחיו הגדול. הוא הכדורגלן הכי טוב בשכונה ודרכו סלולה להצלחה, אבל אז משהו משתבש והוא נאלץ להכיר בחוסר השליטה שיש לו בחייו. הוצאת מודן, 362 עמ', 88 שקלים.

* מפת הגוף - יאיר אלדן. פחד וקרבה, תשוקה וסלידה, אהבה ושנאה, גלות וגאולה - אלה הם הרגשות הקיצוניים הרוקמים את עלילת הספר. זהו ספר על קשרים שנוצרים בין אנשים, בצורות ובתבניות שונות. ידיעות ספרים, 206 עמ', 98 שקלים.

* מי במים ומי באש - עזריאל לורבר. תגלית של מדענית ישראלית בתחום האנרגיה מאיימת על מעמדה של איראן כיצואנית נפט. בכירי משטר האייתולות בטהראן מחליטים להפעיל נגד ישראל וארה"ב את נשק יום הדין: פצצות מימן. ספרית מעריב, 355 עמ', 94 שקלים.

פרוזה - תרגום

* אמן של העולם הצף - קזואו אישיגורו. מאנגלית: עידית שודר. צייר ידוע משקם את חייו לאחר ההפצצה האטומית ומוצא שהוא מתקשה לשוב לדפוסים החברתיים הקודמים. הוצאת כתר, 214 עמ', 89 שקלים.

* מ' זה מוות - קן ברואן. מאנגלית: ירון פריד. ג'ק טיילור נבעט משורות המשטרה האירית ומתנחם בבירה. אשה יפה ניגשת אליו בזמן שהוא יושב בבר ומבקשת ממנו בקשה מוזרה. הוצאת סלע ספרים, 256 עמ', 89 שקלים.

* מלחמה ומלחמה - לאסלו קרסנהורקאי. מהונגרית: רמי סערי. ד'ר ג'רג' קורין, עובד ארכיון מגלה כתב יד נדיר העוסק בארבעה גברים שמופיעים בכמה נקודות מפנה בהיסטוריה העולמית ונלמטים כל פעם ממלחמות וחורבן. הוצאת בבל, 329 עמ', 98 שקלים.

* באבא סגי וחייהן הסודיים של נשותיו - לולה שוניין. מאנגלית: עידית שורר. סוחר עשיר מניגריה לוקח לעצמו אשה רביעית. הפעם הכלה הנבחרת היא אשה משכילה המעוררת את קנאתן של הנשים האחרות ומעוררת סודות מרבצם. הוצאת מטר, 237 עמ', 89 שקלים.

* זהירות, שביר - ג'ודי פיקו. מאנגלית: מיכל קירזנר אפלבוים. בתם של שרלוט ושון נולדת חולה. שורת אירועים מעמתת אותם עם השאלה, מה היה קורה לו ידעו על מחלתה לפני שנולדה? הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 556 עמ', 94 שקלים.

עיון

* איך נקרא אבות ישורון - עורכת: לילך לחמן. כינוס ראשון של מסות ומאמרים על שירתו של אבות ישורון. בחינת עבודתו על תקופותיה, הקשריה ואופן התקבלותה. ספרית פועלים, 263 עמ', 89 שקלים.

* הסדיר יבלום? - עמנואל סקל. כך הוחמצה ההכרעה בסיני במלחמת יום הכיפורים. ניתוח קרבות הבלימה של צה"ל בשבוע הראשון של המלחמה בסיני, וחשיפת המחדלים והטעויות בשדרת הפיקוד הבכירה של צה"ל והדרג המדיני של ישראל. ספרית מעריב, 466 עמ', 96 שקלים.

* כשהמכוניות נפלו מהשמים - צבי בראל. פסיפס של החיים במדינות ערב. האם אפשרית לאומיות כורדית שאינה כרוכה בשנאת הלאומיות העיראקית? מהי טורקיות? כיצד השיבה לשורשי הפרעוניות תסייע למצרים להשתחרר מעול הערביות? כיצד יצרו מתנחלי חברון עובדות קשות בשטח? ועוד. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 279 עמ', 88 שקלים.

* אני (לא) מאמין: ישראל והיהדות - עבר, הווה עתיד - חיים היימס-עזרא. האם לאחר שתהליך הגאולה הסתיים עם הקמתה של מדינת ישראל, יש צורך ביהדות הרבנית במתכונתה הנוכחית? האם היהדות הרבנית יכולה להסתגל למצב שבו היהודים ריבוניים בארצם? האם היא יכולה לתת מענה אמיתי לצרכים הקיומיים של היהודי החי כיום בישראל? שאלות ותשובות בנושא מקומה של היהדות במישור הציבורי-מדיני. הוצאת כתב, 163 עמ', 86 שקלים.

* לעולם לא ניכנע - מבחר מנאומיו של וינסטון צ'ר'ציל - וינסטון ס' צ'רצ'יל. מאנגלית: טל יצחקי. הנאומים הידועים ביותר של המדינאי הבריטי מתקופת מלחמת העולם השנייה, כפי שלוקטו על ידי נכדו. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 559 עמ', 116 שקלים.

* הליכת ירח עם איינשטיין - ג'ושוע פויר. מאנגלית: דפנה לוי. איך לזכור הכל: אמנות ומדע הזיכרון. פויר, עיתונאי אמריקאי, התמסר במשך שנה ללימוד טכניקות זיכרון שונות, לאימונים אינטנסיביים ולשינון חוזר ונשנה. פויר מספר על שלל דמויות ואנקדוטות משנה זו. הוצאת מודן, 267 עמ', 88 שקלים.

שירה

* שנית הים לא ייבקע - אורה ערמוני. "כבר ביום הראשון לבריאה/ בטרם כל יציר נברא/ קבע אלהים את הדרך/ הראויה/ לבריאת השיר" (מתוך השיר "בשבחי הכאב"). הוצאת הקיבוץ המאוחד, 79 עמ', 64 שקלים.

* לילה ויום - אסתר אטינגר. "על משכבי בלילות/ אני מתבקשת./ כשקורי שינה נארגים/ ובאים מראות התכלת,/ שם אין לי עיפרון וניר/ שם השכחה רושמת" (מתוך השיר "שם"). הקיבוץ המאוחד, 94 עמ', 68 שקלים.

* חלומות סגורים, מבחר שירים 1916-2011 - שלמה לאופר. "עמדתי על בימה קטנה וקראתי / שיר. אחר-כך אנשים מחאו כף./ אנשים בכו, יללו. מהיציעים הגבוהים/ עלו שאגות של עונג. הצער כסס לבבות" (מתוך השיר "לקרא שיר"). הוצאת קשב לשירה, 164 עמ', 94 שקלים.

* הנח לערפל במקומו - גדי אלון. "אני בודק מפעם לפעם / מודא שלא נעלמתי/ שלא עזב אותי הלך רוח מבלי למצוא מחליף" (מתוך השיר "חיוניות"). הוצאת אופיר ביכורים, 83 עמ', 69 שקלים.

ילדים

* לוקה ואש החיים - סלמאן רושדי. מאנגלית: איריס ברעם. לוקה יוצא עם כלב ששמו דוב ודוב ששמו כלב למסע נועז שמטרתו להציל את חייו של אביו השקוע בתרדמת - רשיד - ולהשיג למענו את אש החיים. הוצאת כתר, 195 עמ', 84 שקלים.

* האגדות שלנו: אוצר האגדה העברית לילדים - שהם סמיט. איורים: ולי מינצי. מה אכלו החיות בתיבת נוח? איך הפך המלאך את משה למגמגם? האם אפשר ללמוד את כל התורה על רגל אחת? מדרשי מקרא, סיפורי חכמים ומשלים בלשון עדכנית. הוצאת דביר, 128 עמ', 89 שקלים.

* האהבה היא כמו גבינה... - ג'רונימו סטילטון. הפעם העכבר העיתונאי פוגש עכברה על ספינת תענוגות. היא מתאהבת בו והוא בורח ממנה, ולבסוף מוצא את עצמו על אי בודד. ספרי עליית הגג, ידיעות ספרים, 116 עמ', 78 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ