ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - תרגום

*1Q84 - הרוקי מורקמי. מיפאנית: עינת קופר. ספר ראשון ושני (מתוך שלושה). בעולם דמיוני שבו יש אולי יותר ממציאות אחת ושני ירחים בשמיים, רוצחת שכירה בשם אאוממה וסופר אלמוני בשם טנגו נפגשים. הוצאת כתר והוצאת כנרת, זמורה-ביתן, 773 עמ', 119 שקלים.

* משחק הסודות - דון טריפ. מאנגלית: שרון פרמינגר. כשג'ין היתה בת אחת-עשרה נעלם אביה, וכמה שנים לאחר מכן מתגלה גולגלתו המחוררת. חמישים שנה לאחר מכן, ג'ין נפגשת למפגש שבועי של שבץ נא עם המאהבת לשעבר של אביה וסודות הרצח נחשפים. ידיעות ספרים, 300 עמ', 98 שקלים.

* קמפו סנטו: רשימות על מסעות ועל ספרים - וו"ג זבאלד. מגרמנית: טלי קונס. מסות על יומני המסע של קפקא, על ולדימיר נבוקוב, על קספר, מחזהו של פטר הנדקה, על גינתר גראס ועוד. ובנוסף: רשימות מסע לעיר הולדתו של נפוליאון, קמפו סנטו, ועוד. הוצאת כתר, 228 עמ', 92 שקלים.

עיון - מקור

* מסילווסטר עד זקני ציון - יוחנן גלוקר. מבוא לפילולוגיה ולכמה מן הדיסציפלינות הכרוכות בה: עריכת טקסטים, תיקוני שגיאות וחילופי גרסאות במסורת כתבי-יד. כולל דוגמאות מתחומים שונים של הספרות העברית והכללית ושל ההיסטוריה של עם ישראל ועמים אחרים. הוצאת כרמל, 247 עמ', 84 שקלים.

* אמנות הטיפול הנפשי - הגר דרור מליניאק. מהו טיפול נפשי? האם ניתן לגשר ולחבר בין הפסיכולוגיה הרגילה המתמקדת בטיפול בהפרעות נפשיות, לבין הפסיכותרפיה האנתרופוסופית? גישור בין תמונת האדם הנמצאת בבסיסה של הפסיכולוגיה הרגילה לבין תמונת האדם על פי האנתרופוסופיה, פרי עבודתו של ד"ר רודולף שטיינר. הוצאת הרדוף, 164 עמ', 78 שקלים.

* חקירות ודרישות - עריכה: אסף שגיב. אנתולוגיה של מאמרי מופת על חברה, אמונה ומצב האדם. מבחר תרגומים של מאמרי מופת שראו אור בכתב העת "תכלת" במהלך העשור החולף. בין מחברי הטקסטים: עמנואל קאנט, לודוויג ויטגנשטיין, דיוויד יום, מקס ובר, חנה ארנדט וויליאם ג'יימס. הוצאת תכלת ודביר, 299 עמ', 89 שקלים.

זיכרונות וביוגרפיות

* חלוץ היומון העברי - דוד טל. סיפור חייו של י"ל קנטור, דוקטור לרפואה, כותב ופובליציסט, שחולל מפנה בעיתונות ובלשון העברית כשייסד במחצית השנייה של שנות השמונים של המאה ה-19 את "היום" - היומון העברי הראשון, וערך אותו במשך כשנתיים. הוצאת ספרית הילל בן-חיים, הקיבוץ המאוחד, 432 עמ', 92 שקלים.

* פנחס ספיר - ביוגרפיה כלכלית פוליטית - יצחק גרינברג. מדיניותו הכלכלית, השקפתו החברתית ומדיניות החוץ והביטחון של פנחס ספיר, אחת הדמויות המרכזיות במשק הישראלי ובפוליטיקה הישראלית בין השנים 1955-1975. הוצאת רסלינג, 570 עמ', 99 שקלים.

כתבי עת

* קו נטוי. כתב עת לספרות ואמנות משותף למורים וסטודנטים במכללה האקדמית לחינוך, אורנים. גיליון מספר 11 - גיליון חגיגי לרגל שנת השישים למכללה. בגיליון: שירים וסיפורים מאת א"ב יהושע, טוביה ריבנר, יואל הופמן, יהושוע סובול ועבודות אמנות מאת מיכאל גרוס, יעקב דורצ'ין, חן שיש ונעה מלמד. עורכות: יעל גלוברמן ועידית לבבי גבאי. מו"ל: אורנים, 180 עמ', לא צוין מחיר.

* יקינתון. ירחון צאצאי היקים בארץ. גיליון מס' 249. בגיליון: העיפו את הכיפות וקראו "יקה פוץ" (משה נעם), אהבה בברלין בימי המלחמה (יעל קציר), איך מתקשר קפקא לעתידנו בישראל (נורית פגי). עורך: מיכה לימור. מו"ל: ארגון יוצאי מרכז אירופה, 31 עמ', 35 שקלים.

* חברה ורווחה - רבעון לעבודה סוציאלית. כרך ל"א, חוברת 3. בחוברת: הבדלים בערכים של סטודנטים מתחומי לימודים שונים בתחילת לימודי ב"א ובסיומם (ענת גיא), משחק תפקידים ומושג העצמי בקרב בוגרי "הפנימיה למחוננים טעוני טיפוח" (אבי שושנה), פילנתרופיה מכוונת-שוק של תורמים גדולים מהמגזר העסקי (ברוך שמעוני). עורך: דוד בר-גל. מו"ל: משרד הרווחה והאגודה לקידום העבודה הסוציאלית, 492 עמ', לא צוין מחיר.

ילדים

* כדור הארץ שלי - טוד פאר. מאנגלית: תמי הראל. איך לשמור על הסביבה, ולמה כדאי לזכור לסגור את המקרר, למחזר בקבוקים ולרכב על אופניים. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

* הבקבוק והלב - אוליבר ג'פרס. מאנגלית: רימונה די-נור. מה קורה כשילדה קטנה מאבדת את אביה המבוגר והאהוב ומחליטה מעתה להניח את ליבה במקום בטוח, כך שלא יפגע יותר אף פעם? הוצאת כתר, עמ' לא ממוספרים, 68 שקלים.

* רני-רן והפעמונית: או הקץ להרטבה הלילית - תלמה כץ. איורים: אלית אבני שרון. רני הוא ילד בן חמש וחצי עם סוד מביך. בלילה קורה שהוא עדיין מרטיב. הוא מבקש מאמא שתיקח אותו לרופא ומגלה ששיטת הפעמונית (חיישן אלקטרוני שמפעיל זמזם בעת ההרטבה) עוזרת לו. הוצאת אוריון, 24 עמ', 49 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ