ספרים חדשים על המדף

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

* יומנה של אישה מודרנית - ענת לויט. לאחר גירושיה מכירה נוגה את דוב באתר היכרויות והשניים מנהלים קשר זוגי. שכל אחד מהם מביא עמו מנישואיו הקודמים לא רק ילדים אלא גם מפחי נפש וסימני שאלה. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 192 עמ', 89 שקלים.

* הקללה של הינדה - מנחם משגב. הפחד מפני הגיוס לצבא מפצל משפחה צעירה. הכלה הצעירה וההרה נשארת בצ'רנוביץ שבאירופה ומטילה את קללתה על בעלה שנמצא מעבר לים באמריקה. שנים לאחר מכן אחד מבני המשפחה מנסה להסיר את הקללה. הוצאת קונטנטו דה סמריק, 299 עמודים, 88 שקלים.

* שמורת נפש - רבקל'ה מונדלק. סיפורה של משפחה שאחד מבניה בחר לשים קץ לחייו. הספר מעלה לדיון שאלות על חיים ומוות ועל זכותו של אדם להחליט אם לחיות ועד מתי. הוצאת ידיעות ספרים/ סדרת ליריקה, 204 עמודים, 98 שקלים.

פרוזה - תרגום

* בלשי הפרא - רוברטו בולניו. מספרדית: משה רון ואדם רון בלומנטל. שני גברים נרדפים עוזבים את מקסיקו סיטי בערב השנה האזרחית החדשה ב-1975, בדרכם לחפש אחר משוררת אבודה במדבריות הצפון. מסעם חוצה יבשות ונפרש על פני שני עשורים. הוצאת עם עובד, 661 עמודים, 98 שקלים.

* אפלה בצהריים - ארתור קסטלר. מגרמנית: צבי ארד. מהדורה חדשה לספר, שראה אור לראשונה ב-1940 והיה בין הספרים הראשונים שהמחישו את שלטון האימים של סטלין. במרכז הרומן מוצגת השאלה אם, ובאיזו מידה, מצדיקה מטרה נעלה שימוש באמצעים שפלים. מצורף מאמר מאת גונורווי ריס ואחרית דבר מאת המחבר. הוצאת מחברות לספרות, כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 265 עמודים, 89 שקלים.

עטיפת הספר "בלשי הפרא"

עיון - מקור

* מרטין בובר: מבט מקרוב - לימור שריר. שיחות עם פרופ' יהודית בובר-אגסי. סיפור חייה, שראשיתו בילדותה בבית מרטין ופאולה בובר בהופנהיים שבגרמניה, והמשכו בארץ ישראל בעשור שקדם להקמת מדינת ישראל ובשנים שלאחר מכן. זיכרונותיה של פרופ' בובר-אגסי, פמיניסטית בהשקפותיה ומחלוצות המחקר בתחום לימודי הנשים, שופכים אור חדש על עולמו הפרטי של מרטין בובר, ומפגישים את הקוראים עם השקפת עולמה של מי שהתחנכה בביתו. הוצאת כרמל, 270 עמודים, 84 שקלים.

* רוסיה והאסלאם הרדיקלי במזרח התיכון: סיבות ושיקולים - אורי פטרושבסקי. מחקר הבוחן את מדיניות החוץ של רוסיה במזרח התיכון מימי ברית המועצות של שנות המלחמה הקרה עד ימינו. מדיניותה של רוסיה כלפי המשטרים והארגונים של האסלם הרדיקלי ובכלל זה קשריה עם איראן, חמאס וחיזבאללה. הוצאת גוונים, 111 עמודים, 68 שקלים.

* עיר בין ערביים: לאומיות מזדקנת ביפו - חיים חזן ודניאל מונטרסקו. עשרה תושבים - מוסלמים, יהודים ונוצרים, נשים וגברים, אמידים וקשי יום - טווים את סיפור חייהם בסביבות רווית לאומיות, מתוך שכנות לאחר הפוליטי. הוצאת הקיבוץ המאוחד ומכון ון-ליר, 268 עמודים, 79 שקלים.

יהדות

* מרחב ומקום - חביבה פדיה. ניתוח של הכוחות הפועלים על ההווה הישראלי מתוך המקורות ההיסטוריים והמיתיים של היהדות ודיון מורכב בזיקות שבין ההיסטורי לבין שאלות ותובנות מתחום הסוציולוגיה והפסיכואנליזה. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 381 עמודים, 98 שקלים.

* אבנים טובות ומיני סדקית - עירית אמינוף. עיונים בתלמוד ובמדרש. עולם התרבות של חז"ל תוך התמקדות בספרות תלמודית-מדרשית. עיסוק בנושאים הדנים בנפש האדם, מחשבותיו, הרהוריו ורגישותו, ביחסם ובהתנהגותם של חכמים איש לרעהו, בקנאות ובשנאות שביניהם ובתוצאותיהן המרות. הוצאת ראובן מס, 272 עמודים, 98 שקלים.

* מיתוס ותבונה ביהדות ימינו - אוריאל טל. קובץ מאמרים המנתח נושאים שונים כמו ציונות דתית ומשיחיות פוליטית, יהדות ומסורת הומניסטית וחינוך וזיכרון היסטורי. הוצאת ספרית פועלים, 416 עמודים, 92 שקלים.

* הוויה או לא היה - עמית קולא. האם אפשר לו לאדם לדבר בו זמנית בשפה "דתית" ובשפה "חילונית"? כיצד יכיל את הסתירות הטורדות את מנוחתו? קולא מעודד את קוראיו לאחוז דווקא בסתירה ולהתמודד עם כמה מהשאלות הרגישות והנוקבות ביותר בין אדם לאלוהיו. הוצאת משלבים, 215 עמודים, לא צוין מחיר.

* פירושי פרנץ רוזנצווייג לתשעים וחמישה משירי רבי יהודה הלוי - מיכאל שורץ. תרגום פרשנותו של רוזנצווייג לשיריו של המשורר הימי-ביניימי הגדול, ואיתור מקורות מקראיים וחז"ליים העומדים ביסוד שירתו של הלוי. הוצאת אוניברסיטת תל אביב ומאגנס, 480 עמודים, 118 שקלים.

ילדים ונוער

* נונה קוראת מחשבות - אורית גידלי. איורים: איה גורדון-נוי. יום אחד בגן ילד אחד אמר לנונה שיש לה רגל של פלמינגו ואפילו שהיא לא ידעה מה זה פלמינגו היא נעלבה מאוד. בבית, אמא נותנת לה את מכשיר הקסמים ואז היא יכולה לראות מתחת למה שאנשים אומרים את מה שהם חושבים. הוצאת כנרת, זמורה-ביתן, עמודים לא ממוספרים, 68 שקלים.

* גלויות משטח ההפקר - איידן צ'יימברס. מאנגלית: יעל ענבר. צעיר אנגלי ביישן המזדהה עמוקות עם דמותה של אנה פרנק ונוסע להולנד כדי להשתתף בטקס זיכרון ללוחמים שנהרגו במלחמת העולם השנייה. סיפורו נקשר בסיפורה של צעירה הולנדית, שטיפלה בסבו לאחר פציעתו באותה מלחמה. הוצאת ספרית פועלים, הקיבוץ המאוחד, 360 עמודים, 88 שקלים.

* לחלום בלי לישון: מדיטציה לילדים - מזי אשכנזי. איורים: ליאת אלוף. יום אחד בגן, הילדים חסרי סבלנות ורותם הגננת מציעה שינסו לעצום עיניים ולדמיין ביחד. הילדים נושמים עמוק ומדמיינים מסע בכדור פורח, גמד קטן שמביא מתנה, ועוד. הוצאת רימונים, 29 עמודים, 65 שקלים.

* שקספיר לפני השינה: 14 המחזות הגדולים בקיצור ובצורת סיפור - טל ניצן. איורים: מירה פרידמן. עיבודים עכשווים ומקוצרים למחזות של שקספיר, כולל ציטוטים. בין המחזות: "הסוחר מוונציה", "קומדיה של טעויות", "רומיאו ויוליה" ועוד. הוצאת אחוזת בית, 199 עמודים, 98 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ