ספרים חדשים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פרוזה - מקור

* יולה - יואב אלוין. לונה, אמו של יולה בן ה-13, נעלמת מביתה אחת לזמן מה, בורחת מבנה ובעלה, וכעבור שבועות מעטים או רבים חוזרת חדשה, עד לנטישה הבאה. הוצאת הספריה החדשה, הקיבוץ המאוחד, ספרי סימן קריאה, 183 עמ', 88 שקלים.

* בגלוי ובסתר - שמואל גורדון. רופאה צעירה, נאה ומוכשרת מספרת בגוף ראשון על שנה סוערת בחייה; על אהבתה לנועם, קצין צנחנים צעיר ממנה, שלוקה בהלם קרב לאחר פיגוע המוני; על קיץ אחד של אושר, על בגידה ועל היחסים המיוחדים ביניהם. הוצאת כרמל, 228 עמ', 84 שקלים.

* סבא פגסוס קראתי לו - רינה עוזיאל בלומנטל. שתי נשים צעירות מקיימות ביניהן דיאלוג אינטנסיבי - הן מגוללות את סיפור חברותן ובמובלע, את סיפורי חייהן והתבגרותן. בדבריהן מסתתרת חתירה עיקשת אחר זהות, ניסיון מאומץ לחצוב את קולו של ה"אני" מתוך הקול הקולקטיבי. הוצאת כרמל, 256 עמ', 84 שקלים.

* מיתת נשיקה - רן אהוד. יוסי חוגג שנה לקבורתו בבית העלמין הירקון. הוא אוסף סביבו חברים חדשים וישנים הקבורים לצידו ונערך לעליית אשתו אליו. אולם כשהיא מגיעה לבסוף, היא מפתיעה בבשורה ששולחת אותו למסע פרוע ומרתק לעבר יעד בלתי אפשרי - יצירת קשר בין המתים לחיים. הוצאת פרדס, 146 עמ', 88 שקלים.

פרוזה - תרגום

* אלף - פאולו קאולו. מפורטוגלית: דלית להב. ב-2006 פאולו קואלו נכנס למשבר דתי והרגיש שאיבד את שמחת חייו. הוא מחליט לצאת למסע מקיף, במהלכו יתוודע לאלף - הנקודה שמכילה בתוכה את היקום כולו. הוצאת ידיעות ספרים, ספרי חמד, 156 עמ', 98 שקלים.

* רוזאנה - פר ואלו ומאי שובאל. משוודית: רות שפירא. ספר ראשון בסדרת מרטין בק. גופתה של אשה צעירה נמשית מבין הסכרים ליד אגם בשוודיה. מסתבר שהיא מתה בחניקה, תוך כדי אונס. מרטין בק, קצין במחלק הרצח בשטוקהולם, יוצא לחקור את המקרה. הוצאת כתר, 264 עמ', 94 שקלים.

עיון - מקור

* מעגלים של הדרה - גבי אסם ורחל הרץ-לזרוביץ. סיפורן של אימהות החינוך הקיבוצי. סיפורן של שלוש נשים מרכזיות בתולדות החינוך הקיבוצי: מרים רות, חוה שמיר ומלכה האס. מה חלקן ותרומתן, ומדוע לא זכו להכרה? הוצאת יד טבנקין, 252 עמ', לא צוין מחיר.

* נוסח ירושלים - ראובן גפני. עדות ובתי כנסת במרכז ירושלים. ספר שלישי בסדרת הספרים על אודות בתי הכנסת של ירושלים, המתמקד ב-40 בתי כנסת המוצגים מזוויות שונות, תוך התייחסות לסוגיות פיסיות, אנושיות וליטורגיות. הוצאת יד יצחק בן-צבי, 441 עמ', לא צוין מחיר.

עיון - תרגום

* הנה האיש: מכתבים - פרידריך ניטשה. מגרמנית: יפתח הלרמן-כרמל. היכרות עם האיש - בייסוריו, בדידותו, רגישויותיו ושנאתו - דרך מכתביו. תהליכי ההתוודעות העצמית והמאבק האישי לצד הצצה אינטימית לנעשה בתחומי התרבות, ההגות והמוסיקה באירופה בסוף המאה ה-19. הוצאת כרמל, 468 עמ', 129 שקלים.

* אלוהים מאמין באדם - אברהם יהושע השל. מאנגלית: דרור בונדי. הזמנה למפגש עם הוגה הדעות והפעיל החברתי שהשפיע רבות על החברה האמריקאית. קובץ ממבחר נאומיו ופרסומיו העוסקים בנושאים כמו: יהדות, ציונות וחברה. הוצאת דביר, בית מורשה, מכון שכטר ליהדות, 364 עמ', 94 שקלים.

* (מ)מוגדרות. אמנות והגות פמיניסטית - טל דקל. בחינת הקשר בין אמנות פמיניסטית למהפכות חברתיות מכריעות. כולל פרק מיוחד על הקשרים בין האמנות הפמיניסטית האמריקאית לבין אמנות הנשים הישראלית והשדה התרבותי והפוליטי המקומי. הוצאת הקיבוץ המאוחד, 232 עמ', 88 שקלים.

* חמשת עמודי החכמה הסינית - לאו-צה, מו-צה, שון-צה, חאן פי-צה, צ'ואנג-צה. מסינית: בן ציון הרמן ובן מרדכי אלישע. תרגומים מבוארים ומוערים של חמשת הפילוסופים הסיניים שהשפיעו על ההגות בסין בתקופת "המדינות הלוחמות". לכתבי חמשת החכמים הייתה השפעה על ההגות, התרבות וההתפתחות הפוליטית של סין. הוצאת אסטרולוג, 448 עמ', 118 שקלים.

הדרכה ופנאי

* המנהל הישראלי בעולם הגלובלי - חנה אורנוי. תופעת המנהל והעובד העכשווי בעידן הגלובלי, "הנוסע המתמיד" שטס הלוך ושוב לצורכי עסקים. מדיך לנסיעות עבודה לחו"ל ובחינת ההבדלים בין מדינות בכל הקשור לתרבות עבודה. הוצאת רימונים, 323 עמ', 98 שקלים.

* השיטה הסודית - רחל טלשיר. 100 כללים פשוטים לאכילה בריאה. סיכום תחקירה ארוך השנים של המחברת בשדה התזונה העכשווי, לאחר שחלתה בסרטן. הוצאת כתר, 221 עמ', 98 שקלים.

* לפתוח דלת, לסגור עסקה - לינדה ריצ'רדסון. מאנגלית: דורון גרינשפן. המדריך האישי למכירות מוצלחות. עצות וטיפים ליצירת כימיה מיידית עם הלקוחות, גילוי צרכיו החשובים של הלקוח, מינוף פתרונות וסגירה מהירה של עסקה. הוצאת מטר, 207 עמ', 89 שקלים.

ילדים

* עוג מלך הבשן - נתן אלתרמן. איורים: אביאל בסיל. בדרך מקורית ובהומור דק הופך אלתרמן את עוג מלך הבשן - המתואר כנפיל מטיל פחד - לענק עדין וביישן. תוך הבנה אנושית, אלתרמן מתאר את בדידותו של אדם שממדי גופו יוצאי הדופן וקומתו הגבוהה גוזרים עליו ריחוק מהוריו ובני עמו. הוצאת הקיבוץ המאוחד, עמ' לא ממסופרים, 69 שקלים.

* פיניאס ופרב ממציאים את הכיף - מאנגלית: סיגל גפן. ארבעה סיפורים המבוססים על סדרת הטלוויזיה בערוץ דיסני. חופשת הקיץ מעניקה לפיניאס ופרב שפע של זמן והמון השראה לבנות ולייצר כל מיני המצאות מטורפות. הוצאת ידיעות ספרים, 108 עמ', 98 שקלים.

* בישולוליאדה עם השף אלדו - שלומי אלדו. סיפור מחורז לילדים עם מתכונים קלים וטעימים. שלל רעיונות לעשייה משותפת עם הילדים, כמו הכנת ארוחת ערב ומטעמים לחגים ולאירועיים משפחתיים.

* המסע של בל - אילנית מאיר. לכל אחד מאיתנו יש חלום שנרצה להגשים, אך מה דרוש למסע ואיך מתגברים על הקשיים? המלצות חשובות כיצד להגשים חלומות. הוצאת אוריון, 60 עמ', 59 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ